 |
|
Zmiana zegarów audi 100 |
| Autor |
Wiadomość |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Nie 13 Sty, 2013 18:43 Zmiana zegarów audi 100
|
|
|
Witam wszystkich maniaków czterech pierścieni !
Posiadam u siebie w samochodzie (100 c4) półkę z 4 zegarami, prędkościomierz, obrotomierz z elektronicznym timerkiem, wskaźnik poziomu paliwa i temp.
Wpadła mi ostatnio w ręce pólka z 7 zegarami i komputerem + manetka prawa ze sterowaniem komputera. Wiąże się to z tym, że chce to wsadzić do swojej audiczki
Chce podpytać zanim się zabiorę do roboty, czy coś jeszcze będę potrzebował do tej operacji czy wszystko już posiadam... na pewno będę musiał poszukać sygnału do spalania, tylko gdzie? Do tego zostanie zakupić czujnik ciśnienia oleju, bo u mnie nie ma ale to już najmniejszy problem... I jak zrobić wskaźnik ładowania aku?
Po demontażu mojego licznika będzie wszystko pasowało, kostki? czy trzeba przerabiać? może czegoś tam brakuje co powinienem dokupić, zanim się zabiore do pracy... Jak to widzicie ?:)
Pozdrawiam,
Artur |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 13 Sty, 2013 20:07
|
|
|
Cześć,
Jeżeli chodzi o dodatkowe zegary to ładowanie od razu będzie działało, a jedynie do wskazań ciśnienia będziesz musiał wymienić czujnik ciśnienia i doprowadzić jeden kabelek
Co do komputera to troszkę więcej pracy będziesz miał, ale wszystko się da, a wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na naszym forum
Kostki, które masz w liczniku będą pasowały... potrzebujesz jeszcze dwóch kostek do AC/BC (ja dopasowałem z wtyczek innego licznika) i ewentualnie do ciśnienia oleju (ja kiedyś miałem automata, więc kostka od wyświetlacza biegów pasowała idealnie).
Jak chcesz wykorzystać 100% możliwości AC/BC to musiałbyś kupić:
- moduł kontroli świateł przednich/tylnych,
- pompkę spryskiwacza z czujnikiem(ew. zbiornik z pompką)
Niedawno przerabiałem ten temat, gdyż mi także takie zegary wpadły w ręce, jednak z powodu awarii samochodu prace stanęły
Powodzenia w rezaniu!! |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013 23:12
|
|
|
Rozumiem, że chodzi Ci o kostki AC/BC.... ja dociąłem je z tych, które standardowo masz w liczniku (poniżej fotki moich kostek)
Zawsze w serwisie możesz zapytać o oryginały
|
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013 23:28
|
|
|
Głowy nie dam, ale możliwe, że mam jeszcze jeden zapasowy komplecik
Jak znajdę to dam Ci znać |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013 23:37
|
|
|
hehe.... dzięki za wyrozumiałość Jutro będę znów walczył ze swoją cygaretą to poszukam tych kostek. |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013 21:21
|
|
|
Gratuluje postępów
Aby nie kopiować cudzych wypowiedzi to TUTAJ znajdziesz opis pinów do AC.
Podając masę na odpowiednie piny faktycznie wyłączysz komunikaty o błędach.... wyjątkiem jest tylko ikona braku płynu spryskiwaczy - tu jest odwrotnie
Jeżeli chodzi to o spalanie to mnie wiem, gdzie jest u Ciebie zatem bajek nie będę pisał... niech się wypowie ktoś mądrzejszy.
Jak dobrze kojarzę to w C4 był przewód żółty możliwe, że nawet mógłbyć wyprowadzony nad nogami kierowcy. |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 18:04
|
|
|
Witam po dłuższej przerwie
Audi posiada już zamontowane zegary BC chodzi idealnie, łącznie z manetka. Za pomącą Adiego202 podpięte zostało spalanie oraz kontrolka ciśnienia oleju na AC (przepięty przewod z zielonej kostki do kostki autocheck), AC prawie idealnie... kontrole świateł, płynu spryskiwaczy, okładzin hamulcowych udało mi się zgasić przez zmasowanie przewodów.
Natomiast pojawiła się inna kontrolka, która mnie denerwuje
Dowiedziałem się z forum ATT, że jest to awaria układu hamulcowego (brak płynu hamulcowego lub przy hamulcach wzmacnianych hydraulicznie np S6 brak płynu wspomagania lub za niskie ciśnienie w układzie wzmacniacza siły hamowania)
Płyn hamulcowy jest, hamulce działają...
Co można zrobić z tą kontrolka? Próbowałem podać masę na ten pin ale nic mi to nie dało... ręce opadają
Pozdrawiam,
Artur |
_________________ Jest A6 C5 2.8 v6 Quattro sedan
Jest Nissan Patrol k160 3.3Td
Jest Polski Fiat 126p 650
Było BMW E39 530D sedan
Było BMW E34 520 Touring
Było Audi 100 c4 2,6 sedan
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 21:31
|
|
|
Kontrola będzie mrugać gdy będzie za mały poziom płynu hamulcowego (uszkodzony pływak w zbiorniku) za niskie ciśnienie w układzie wspomagania hamulców (Ciebie to nie dotyczy masz Servo) lub uszkodzony ABS (czujnik, sterownik, bezpiecznik)
Dla pewności odłącz od zegarów kontrolę układu hamulcowego -przy zwarciu do masy wyświetla się właśnie ta ikona. Jeżeli nadal będzie świecić może okazać się że usterka nie jest w źle podłączonych zegarach, a w ABSie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 22:42
|
|
|
A w tych zegarach kontrolka ABS się świeci? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013 22:44
|
|
|
Nie. Tylko ten czerwony wykrzyknik |
_________________ Jest A6 C5 2.8 v6 Quattro sedan
Jest Nissan Patrol k160 3.3Td
Jest Polski Fiat 126p 650
Było BMW E39 530D sedan
Było BMW E34 520 Touring
Było Audi 100 c4 2,6 sedan
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
Przycisk awaryjnych zapala się po zamknięciu auta • kostka stacyjki • A6 C5 • Prośba o pomoc co to za złacze i od czego jest • Audi A4 B5 obrotomierz i prędkościomierz raz działa raz nie • Problem z szyberdachem • Wieszający się komputer MMI, dziwny dzwiek zza czytnika DVD • nie działają podgrzewane fotele • swap silnika 2,8 zamiast 2,6 • brak prawego światła stopu • brak swiatel mijania • Samokasujący się dzienny przebieg kilometrów • strzelanie w głosnikach • Centralny zamek sam się zamyka... • Wiazka elektryczna fartucha idaca do abs i lamp... kolory • świecąca kontrolka ESP • Problem z lacznoscia z modulem AirBag • Problem z zapalniczką • Wyminana sterownika silnika 2,6 ABC • Podświetlenie zegarów,, miga,, nie łączy?? • Poduszka powietrzna-kontrolka • Kontrolka check engin, kontrolka airbag blad 1217, licznik • Problem ze środkowym wyswietlaczem • dziwne zachowanie szyb • 10 błędów AIRBAG • Jakie powinno być napięcie alternatora • zarowki i inne takie z 2.0tfsi - prosze o pomoc • Przekaźnik nr.21 • Brak prądu na pompie paliwa • Kostka tylnych drzwi problem |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |