Witam. Postanowiłem dzisiaj założyć licznik z Fis z mojej audi a4 b5 AFN z 1996 roku. Licznik z '99 anglik, prawie wszystko ok, po za kilkoma szczegółami:
1. Sieci się kontrolka air bag pomimo braku błędów w vag
2. Nie mam immo a pomimo to kontrolka świeci, czy można to jakoś usunąć ?
3. Na fisie występuje komunikat ostrzegawczy o płynie pomimo że jest. Załącza się po ok 20 sekundach
4. Do czego podłączyć zacisk 58 s (niebieska wtyczka 32 piny, pin 15) oraz zółta wtyczka 26 piny pozostały mi pin 1 zacisk 58, pin 5-wyswietlanie godziny, pin 7 sygnał prędkości 2
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Problemy po wymianie licznika na FIS w audi a4 b5
Brems Licht powinno zgasnąć po naciśnięciu na pedał hamulca. Jeżeli nie gaśnie, to prawdopodobnie masz problem z żarówkami. Wykręć obie i zobacz co będzie się działo po naciśnięciu na pedał.
Odpowiada za tylne pozycyjne, stop i mijania. Modul znajduje się pod kierownicą jest w formie 2 połaczonych ze sobą przekaźników.
Ostatnio zmieniony przez Radek Sob 10 Lis, 2012 10:34, w całości zmieniany 1 raz
Jeżeli świeci się kontrolka immo oznacza, że masz nowsze zegary które wymagają inwersji sygnałów.
Na czym ta inwersja ma polegać ?
Na odwróceniu polaryzacji sygnału czujników. Jeden typ zegarów potrzebuję sygnał masy a inny plus.
pozwolę się podpiąć pod temat. u mnie natomast, cały czas świeci się BREMS LICHT, zapala od razu po przekręceniu klucza i nie gaśnie, pomimo tego ze wszystkie żarówki łącznie z 3cim stopem są sprawne. licznik na pewno był wcześniej wyciągany, bo poprzedni właściciel dokładał srebrne ramki wokół zegarów. ma ktoś jakiś pomysł? nie chcę wyciągac od razu licznika zeby to sprawdzic, chodzi mi o to czy sa jeszcze jakies inne punkty w którym mam sprawdzac.
| Han1909 napisał/a: |
| pozwolę się podpiąć pod temat. u mnie natomast, cały czas świeci się BREMS LICHT, zapala od razu po przekręceniu klucza i nie gaśnie, pomimo tego ze wszystkie żarówki łącznie z 3cim stopem są sprawne. licznik na pewno był wcześniej wyciągany, bo poprzedni właściciel dokładał srebrne ramki wokół zegarów. ma ktoś jakiś pomysł? nie chcę wyciągac od razu licznika zeby to sprawdzic, chodzi mi o to czy sa jeszcze jakies inne punkty w którym mam sprawdzac. |
Brems Licht powinno zgasnąć po naciśnięciu na pedał hamulca. Jeżeli nie gaśnie, to prawdopodobnie masz problem z żarówkami. Wykręć obie i zobacz co będzie się działo po naciśnięciu na pedał.
robiłem tak- nie pomogło, sprawdzałem czy też mam dobre żarówki, bo ponoć tan układ jest wrażliwy, jeśli żarówki sa nie te co trzeba, to tez bedzie się świeciło, jednak żarówki dobre. fizycznie ze światłami stopu wszystko mam ok...
W takim razie masz uszkodzony moduł kontrolny oświetlenia.
on odpowiada tylko za STOP, czy za reszte żarówek też? bo po wyciagnięciu żarówek, zaczal brems licht na zmianę z przepaloną żarówką migać.
gdzie ten moduł się znajduje? jaki mógłby być ewentualny koszt nowego albo naprawy?
gdzie ten moduł się znajduje? jaki mógłby być ewentualny koszt nowego albo naprawy?
| Han1909 napisał/a: |
| on odpowiada tylko za STOP, czy za reszte żarówek też? bo po wyciagnięciu żarówek, zaczal brems licht na zmianę z przepaloną żarówką migać.
gdzie ten moduł się znajduje? jaki mógłby być ewentualny koszt nowego albo naprawy? |
Odpowiada za tylne pozycyjne, stop i mijania. Modul znajduje się pod kierownicą jest w formie 2 połaczonych ze sobą przekaźników.
czyli naprawa odpada. a wymiana? jaki koszt, oraz gdzie tego szukać? bo na alledrogo nie ma tego chyba (po wpisaniu 'modul kontrolny a4')
Jest tego od groma http://allegro.pl/przekaz...2833279642.html
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych