Blacharstwo i lakiernictwo » W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
Odpowiedz do tematu
 W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
Witam..

W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poprzez polerowanie maszynowe najlepiej, ale jeśli rysy są głębokie to tylko malowanie danego elementu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
Madoxe.Audi.A4 napisał/a:
Witam..

W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..?


To wszystko zależy od głębokości rys, daj jakieś zdjęcie tych elementów porysowanych to ci odpowiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli to są delikatne rysy to możesz to zrobić nawet ręcznie. Jest świetna pasta Meguiar's Ultimate compound. Trochę cięższej pracy najlepiej z aplikatorem tri color od monster shine i masz po rysach a i samochód odżyje. Tylko najgorszy problem że audice mają bardzo twardy lakier i będzie ciężko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Madoxe.Audi.A4 napisał/a:
To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..?


Ciężko powiedzieć bez zdjęcia, jednak zrobienie mechanicznej polerki nie takie proste jak to niektórym się wydaje, trzeba znać pasty o odpowiednich gradacjach i sposobie aplikowania ich odpowiednimi gąbkami polerskimi, jeśli rysy są naprawdę drobne, to spróbuj ręcznie na małej powierzchni pastą o nazwie Auto-Max, jest to pospolita pasta, lecz bardzo dobra do ręcznego i amatorskiego polerowania i tzw.wyciągania drobnych rys.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Coz.. Pozostaje mi nic innego jak tylko probowac..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Madoxe.Audi.A4 napisał/a:
Coz.. Pozostaje mi nic innego jak tylko probowac..


Próbuj, ale najpierw delikatnie na małej powierzchni.
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3


Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3


Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. ;-)
tepo nie jest nabłyszczajace tylko lekkościerne ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3


Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. ;-)
tepo nie jest nabłyszczajace tylko lekkościerne ;)


W sumie to ja prawie wcale nie używam tempa, po prostu nie jest mi przydatne, gdy robię polerowanie lakieru to używam serii past Farecla na mokro , lub 3M na sucho , ale robota tymi pastami to już inna bajka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałem kiedyś Tempo, ale wyszło średnio

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli rysa nie przekracza grubość lakieru to
papierek na mokro 2000 do usunięcia
potem 3000 lekko
a na koniec pasta polerską maszynowo i będzie jak ta lala

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo  

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa