Pozostałe tematy » Spryskiwacze reflektorów
Odpowiedz do tematu
 Spryskiwacze reflektorów
POcałowałem ostatnio tyłeczek innego furaka, :(
Wymienilem parę elemntów z przodu i mam teraz spryskiwacze reflektorów których wcześniej nie miałem. Więc podłączyłbym je, skoro już są :) )))

No i mam pytanie jak, zapewne muszę mieć osobną pompkę do tych spryskiwaczy, no chyba że jest to na jednej ale jakiejś mocniejszej?!
Poradzcie proszę czy:
1. mam qpić samą pompkę i ją wmontować jakoś w mój baniak?
2. qpić baniak przystosowany już do dwóch pompek itd.?
3. jak się to podłącza? Czy osobno się uruchamia spryskiwacze na szyba a spryskiwacze na "oczka"? Czy może podłączyć ja bezpośrednio pod sprys. szyb i w ten sposób będę zawsze uruchamiał oba?

Podpowiedzcie mi jak to jest oryginalnie i jak najlepiej żebym sobie zrezał, :) )))

Z góry dzięki i pozdrawiam
K

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Spryskiwacze reflektorów
Krzyhoo napisał/a:
POcałowałem ostatnio tyłeczek innego furaka, :(
Wymienilem parę elemntów z przodu i mam teraz spryskiwacze reflektorów których wcześniej nie miałem. Więc podłączyłbym je, skoro już są :) )))

No i mam pytanie jak, zapewne muszę mieć osobną pompkę do tych spryskiwaczy, no chyba że jest to na jednej ale jakiejś mocniejszej?!
Poradzcie proszę czy:
1. mam qpić samą pompkę i ją wmontować jakoś w mój baniak?
2. qpić baniak przystosowany już do dwóch pompek itd.?
3. jak się to podłącza? Czy osobno się uruchamia spryskiwacze na szyba a spryskiwacze na "oczka"? Czy może podłączyć ja bezpośrednio pod sprys. szyb i w ten sposób będę zawsze uruchamiał oba?

Podpowiedzcie mi jak to jest oryginalnie i jak najlepiej żebym sobie zrezał, :) )))

Z góry dzięki i pozdrawiam
K

Nie pamiętam, jak jest w C3, ale wydaje mi się, że miejsce na dodatkową pompkę powinno być. Na pewno musisz kupić pompkę spryskiwaczy reflektorów ponieważ taka którą posiadasz ma za małą wydajność. Pompka spryskiwaczy reflektorów oryginalnie podłączona jest pod układ elektroniczny który zależny jest od załączenia świateł, czyli reflektory spryskiwane są tylko przy załączonych światłach więc ze względu na to, iż światła mamy załączone non stop reflektory będą spryskiwane czy tego chcesz czy nie. Lepszym - ekonomiczniejszym rozwiązaniem byłoby podłączenie pompki pod dodatkowy włącznik np IRA który znajduje się na ramieniu włącznika wycieraczek. Takim sposobem spryskiwacze będą działać tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba i nie będziesz musiał uzupełniać płynu co najmniej raz na tydzień.

Wystawiono 1 piw(a):
Krzyhoo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki,

a jak jest na pająku psikanie na lampki wobec tego? do siebie jest na szybę przednią,
od siebie na szybę tylnią, a na lampki?! :)
No a dalej idąc gdzie się wpiąć na pająku?

Kuna ale fajosko, będe sobie teraz pucował lampki nie wychodząc, zawsze mi tego brakowało, ;)

Gracje Adi!!!

ścisk

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w C3 ze spryskami jest baniak z miejscem na 2 pompki, brat ma u siebie taki, i jest trochę inny niż standardowy w C3

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Dzięki,

a jak jest na pająku psikanie na lampki wobec tego? do siebie jest na szybę przednią,
od siebie na szybę tylnią, a na lampki?! :)
No a dalej idąc gdzie się wpiąć na pająku?

Kuna ale fajosko, będe sobie teraz pucował lampki nie wychodząc, zawsze mi tego brakowało, ;)

Gracje Adi!!!

ścisk

Na ramieniu - pająku jak go nazywasz jest w niektórych wersjach okrągły klawisz do funkcji IRA - intensywnego mycia szyby. Taka dźwignia montowana była np w V8.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jak 100 ale u mnie w 80 jest tak że trzymając na pająku dzwignię od wycieraczek "do siebie" na szybe leci cały czas a na światła robi się jeden "cykl" pompki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GSF napisał/a:
Nie wiem jak 100 ale u mnie w 80 jest tak że trzymając na pająku dzwignię od wycieraczek "do siebie" na szybe leci cały czas a na światła robi się jeden "cykl" pompki.

Tak jest w każdym modelu Audi przy załączeniu świateł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super, dzięki

no to wszystko chyba wiem, muszę poszukać odpowiedniego baniaka no i dodatkową pompkę, jkaby ktoś miał lub wiedział gdzie mogę to nabyć, prroszę o info.
A co do pająka to nie mam jakiegoś dodatkowego guziczka, w prawej gałce mam kompa, na końcu góra dół i na dole reset. Może podłączę wobec tego pod którąś z funkcji tempomatu, skoro go na razie nie mam, ;)

Miłego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Super, dzięki

no to wszystko chyba wiem, muszę poszukać odpowiedniego baniaka no i dodatkową pompkę, jkaby ktoś miał lub wiedział gdzie mogę to nabyć, prroszę o info.
A co do pająka to nie mam jakiegoś dodatkowego guziczka, w prawej gałce mam kompa, na końcu góra dół i na dole reset. Może podłączę wobec tego pod którąś z funkcji tempomatu, skoro go na razie nie mam, ;)

Miłego

Wiem, że nie masz. Sam przecież montowałem tą dźwignię. :mrgreen: Pisząc o tym dodatkowym guziczku dałem do myślenia aby nabyć takie CÓŚ. Co do tempomatu, to pasuje podłaczyć się oczywiście przez przekaźnik do przycisku FIX.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.147.66.178 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa