Blacharstwo i lakiernictwo » [a3 8l] Rdzewienie przy rynienkach na dachu
Odpowiedz do tematu
 [a3 8l] Rdzewienie przy rynienkach na dachu
Witam.
Zaczęła mi się pojawiać korozja oraz sparzanie farby w okolicy rynienek na dachu.

Czy wyczyszczenie, wyfosolowanie i odmalowanie a następnie zabezpieczenie Folią ochronna bezbarwną załatwi sprawę??

Czy są jakieś zamienniki tej aluminiowej listwy co jest umieszczona w rynience razem z uszczelką?? w tym wypadku wolał bym plastik jak jest to w części passatów robione ( jeśli tak prosze o jakiś link).

Z góry dzieki za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest standardowe w A3 8L. Ja powtarzam że jak jakaś 8L nie ma tam rdzy to znaczy że jest albo chwilę przed albo chwilę po naprawie :P
U siebie miałem to samo. Naprawiłem to. Jak się weźmiesz za to szybko to zrobisz bez kłopotu. Jak się spóźnisz to będziesz rzeźbił czego nie polecam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem o tym, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czy folia ochronna zapobiegnie temu na przyszłość???
Czy dostane te listwy w wersji plastikowej??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nigdy nie próbowałem tej folii w tym miejscu ale gdybyś chciał ją dać to musiał byś dać ją zarówno na dach jak i w samą rynienkę a wtedy to nie wiem czy Ci listwy wejdą ale próbować możesz. Jak dla mnie to dobrze zrobić naprawę blacharską i masz spokój na kilka ładnych lat czyli i tak dłużej niż pociągnie folia :)
Woda pewnie i tak sobie jakieś dojście znajdzie i się okaże że i tak Ci wyjdą bąble. Folia fajnie chroni przed kamyczkami ale czy zabezpieczy przed korozją to śmiem wątpić. Ale bądź pierwszym który spróbuje i nam powie.

PS Co do listew nie wiem ale przecież one nie korodują. To po co wymieniać? Ja jak naprawiałem to to listwy wsadziłem stare - tylko trzeba ostrożnie wyjąć a później wsadzić i śladu nie ma że było coś robione.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ze względu na to że gnie się przy zakładaniu i ohydnie wygląda. Folia dobrze zrobiona odetnie dostęp powietrza, wilgoci, soli (w przypadku drzwi) i czynników brudzących.

Myślę że pomoże. Z montażem nie ma problemu bo to różnica może pół mm będzie dobry szampon czy płyn do naczyń i wejdzie :P

Kwestia tych listew ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jak Ty je wsadzasz że Ci się gną... Ja dwa razy je wyjmowałem i wsadzałem ponownie i nie zniszczyłem listew w ogóle. Z resztą jak skończę może kiedyś swój wóz to zamieszczę foto to sobie zobaczysz. Jak się z pomyślunkiem wsadza to nie ma kłopotów (i proszę nie doszukiwać się podtekstów xD )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No jestem ciekaw jak ty to robisz :P Dla mnie się tak pogięło że pojezierze mazurskie: Pagórki i Doliny :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
No jestem ciekaw jak ty to robisz :P

Hehe ale dyskusja :P

Proste pytanie: od której strony się "DO NIEJ" dobierasz? xD

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zdejmowałem od bagażnika w kierunku silnika. A zakładałem od silnika w stronę bagażnika.


Ale cały czas mówimy o "Listwie aluminiowej w rynience"?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak o amelinowej.

Czyli od tyłu - dobrze. Ja przed zdjęciem psiknąłem wd40 na listwę (troszkę po całości) a później podważałem od tyłu auta i psikałem wd pod spód. W ten sposób było smarowanie i wyszło jak masełko. Wsadziłem tak samo korzystając z wd-40 i weszło jak masełko od przodu do tyłu.
Zawaliłeś robotę przy ściąganiu. Pamiętaj nigdy na siłę. Na wszystko jest jakiś sposób. Jak Ci się zaczęło wyginać to już trzeba było się pytać jak tego uniknąć bo teraz to faktycznie może być kłopot z wyprostowaniem tego. Kup na szrocie proste sztuki i wsadź a na przyszłość już wiesz jak ściągnąć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O tym samym mowie dlatego nie wiem jak ich nie pogiąłeś skoro zrobiłem tak samo.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo  

[ IP: 3.140.185.123 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa