Blacharstwo i lakiernictwo » [100 C4]Rdza na drzwiach
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 C4]Rdza na drzwiach
Witam.

Postanowiłem poprosić o porady,bo chcę się z tym uporać do zlotu,bo wstyd takim "parchatym" przyjechać... :oops:

Prosze o podpowiedzi(najlepsze) bo jestem zielony w temacie lakierniczo-blacharskim,a chce to oddać lakiernikowi,ale żeby "nie wyczuł",że nie wiem co on ma z tym zrobić,bo jak "wyczuje "to fuszere odwali i się mam cieszyć...

Z góry dzięki :evil:

Dodaje pare fot "zdechlaka"...

Dla oblukania wklejam linki :evil:




http://www.fotosik.pl/pok...988c637d83.html
http://www.fotosik.pl/pok...d47dded65e.html
http://www.fotosik.pl/pok...f68f08ea27.html
http://www.fotosik.pl/pok...c639c6d825.html
http://www.fotosik.pl/pok...8b87f82121.html
http://www.fotosik.pl/pok...f3eef32715.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na moje oko to trzeba by zrobić zaprawki, całych elementów napewno nie trzeba malować, ale niech wypowiedzą się fachowcy ;-)

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
na moje oko to trzeba by zrobić zaprawki, całych elementów napewno nie trzeba malować, ale niech wypowiedzą się fachowcy ;-)

Rozmawiałem z expertem piecka i powiedział wyraźnie jakiekolwiek próby reanimacji mogą zakończyć się późniejszymi problemami przy lakierowniu. więc proponuje tylko odrdzewić blachę środkiem odrdzewiającym i tak zostawić aż ktoś podejmie się roboty.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
aż ktoś podejmie się roboty.


hahahaha ciekawe kto, jak tu u mnie dałem poldka trucka dwuosobowego do pomalowania (sama kabina)to dość,że dostałem muchy i komary na dachu gratis to zapłaciłem bagatela 1000zł... więc lepiej niech nikt się tego nie podejmuje,,, wole żeby mi drzwi zgniły niż dać jakiemuś paprokowi w stodole malować chyba że za darmo... ale nawet za darmo nie chcę takiej usługi... :evil: :evil: :evil: :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dokładnie tak jak adi mówi to dobrze wyczyścić ,zmatować, odtłuścić i posmarować to cortanolem lub innym środkiem na rdze no i zależy teraz od tego co kto chce i jakie ma środki zaprawka lub pomalować :-D

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli w pobliżu na prawdę nie ma lakiernika, to możesz sam spróbować- może jak się uda, to to zmienisz profesję. :mrgreen:

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
odtłuścić można rozpuszczalnikiem nitro benzyną ekstrakcyjną i pamiętać trzeba aby przeczytać instrukcje na odrdzewiaczu i dostosować się do niej powodzenia

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
odtłuścić można rozpuszczalnikiem nitro benzyną ekstrakcyjną i pamiętać trzeba aby przeczytać instrukcje na odrdzewiaczu i dostosować się do niej powodzenia

Goryl, tu masz receptę na sukces. :super:

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
zmienisz profesję


Jutro kupie jakieś "badziewie" i posmaruje,ale możecie "polecić idealne do tego przypadku"???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko żeby nikomu nie wpadło do głowy smarować Kortaninem blachy. Juz to przerabiałem. Kortanin spoko na rdze ale nie zawsze. Zrobiłem według przepisu potem zaszpachowałem i za pół roku było to samo, dodatkowo szpachla popekła.

A na te ubytki co na zdjęciach to zapraweczki porobić. Potem listwę przykleić na silikon do szyb i gitara. :-)

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
przykleic na silikon do szyb i gitara.


ale mam nóweczki z zatrzaskami i zamontuje "tradycyjnie"po co na silikon??/ lepiej???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy poprzednim autku "bawiłem sie" w usuwanie rdzy nieustannie :evil: . Proponowałbym Ci najpierw usunąć rdze papierem ściernym o b.małym ziarnie, delikatnie żeby nie porysować dobrego lakieru, odtłuścić jak pisali poprzednicy a następnie małym pędzelkiem nanieść CORTANIN. Zapobiega on ponownemu pojawianiu sie rdzy. Po kilku godzinach miejsce gdzie go nałożysz powinno zrobić sie niebieskie. Wtedy można albo pomalować albo zrobić zaprawke. Jeśli chcesz malować możesz rzucić jakiś podkład.

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 20:39 ]
PONURY napisał/a:
Tylko zeby nikomu nie wpadlo do glowy smarowac Kortaninem blachy. Juz to przerabialem. Kortanin spoko na rdze ale nie zawsze. Zrobilem wedlug przepisu potem zaszpachowalem i za poł roku bylo to samo, dodatkowo szpachla popekala.
Cortaninem smarować tylko miejsca gdzie była rdza! Jeśli ubrudzisz dobry lakier trzeba szybko wytrzeć. A przed malowaniem musi on dobrze wyschnąć.

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Cortaninem



Super,ale czy to najlepszy preparat???

Nie chcę na tym oszczędzać zrobić raz na długi czas... :evil: :evil: :evil: :evil:

Dzięki :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja używam odrdzewiacza Loctite. Po wyschnięciu jest czarny i nie rzuca się w oczy.

Wystawiono 1 piw(a):
GORYL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Po wyschnięciu jest czarny



I o tym mowa decyduje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo  

[ IP: 3.147.42.168 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa