Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » [D11 V8] Temperatuta silnika, visco, olej
Odpowiedz do tematu
 [D11 V8] Temperatuta silnika, visco, olej
Witam.
Powiedzcie mi przy jakiej temperaturze włacz wam sie visco?
I druga sprawa jaki maciie olej w silniku?
Rozmawialem ostatnio ze znajomym i radzil mi zebym zmienil olej na 10W60 ze on idealny do silników ktore sie przegrzewaja.
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
Rozmawialem ostatnio ze znajomym i radzil mi zebym zmienil olej na 10W60 ze on idealny do silników ktore sie przegrzewaja.
mój silnik jakoś się nie przegrzewa :roll: u mnie wiskoza działa zaraz po uruchomieniu silnika natomiast wentylator załącza się tak jak powinien tzn. w ok. 95 st. Co do samego oleju to myślę ,że półsyntetyk to najrozsądniejsze rozwiazanie do naszych V-ek ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
mój silnik jakoś się nie przegrzewa :roll: u mnie wiskoza działa zaraz po uruchomieniu silnika natomiast wentylator załącza się tak jak powinien tzn. w ok. 95 st. Co do samego oleju to myślę ,że półsyntetyk to najrozsądniejsze rozwiazanie do naszych V-ek ;audi;

Jak wyłączysz silnik to wentylator nadal chodzi czy automatycznie sie wyłącza?
W oleju głownie chodzi mi o ta koncówke W60 czy faktycznie jest taki dobry do naszych silników? Teraz mam mobila 10W40.
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
Jak wyłączysz silnik to wentylator nadal chodzi czy automatycznie sie wyłącza?
Nie powinien , jak jest za gorący , to wentylator powinien "chodzic" chwilę to trwa ale zawsze .
nico napisał/a:
Teraz mam mobila 10W40.

I jest ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie rozumiem pojęcia "które się przegrzewają". :-/ Nie wiem co poeta ma na myśli, ale ostatnio przeszedłem z 5W30 na 10W40 oczywiście Castrol (oryginalny)
Jest to prawda, że 10W60 nadaje się do silników które mają wyższą temperaturę, ale jak dla mnie Vka do takich się nie zalicza ze względu na jej budowę silnika (aluminium).
Moim zdaniem nie powinieneś experymentować na silniku, bo można go łatwo uszkodzić.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nico napisał/a:
Jak wyłączysz silnik to wentylator nadal chodzi czy automatycznie sie wyłącza?
nadal chodzi, wszystko zależy od temperatury silnika

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa