Elektryka i elektronika » Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Odpowiedz do tematu
 
Niestety nie wiem czym dokładnie się różnią te zegary, B6 i B7 ma trochę inne menu więc tutaj może być problem, być może że nie będziesz miał sterowania komputerem z manetki itp... ile zapłaciłeś za ten zegar?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ozet napisał/a:

Zakupiłem RB8 o numerze 8E0920931X podobno od 3.0 V6

Mam nadzieje że ten spec co ma robić przekładkę to nie jakiś partacz i mi nie uwali licznika.
Podpowiedz może na co mam zwrócić uwagę, jaki program potrzebuje owy majster to mogę go podpytać zanim się zabierze za podmiankę.


Tylko od razu powiedz fachowcowi niech przed zabawą zrobi backupy obu liczników. :D

Ostatnio jak jeden "fachwiec" chłopakowi na grzebał w RB4 w B6 to kilka godzin siedziałem, żeby error znikł. Nawet Smok nie radził, a zegar nie chciał przyjąć zmian. Trzeba było się na męczyć. A gdyby był ori wsad to nie było by problemu. :D

Licznik, który kupiłeś pochodzi od B6. Można go dopasować do B7, ale tylko tych, które mają IMMO przejściowe tak jak 1.9 TDI czy 1.8T z tym, że samo wgranie SB nie wystarczy :D

W razie problemów pisz. :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jadę do speca w poniedziałek. Tak jak mówisz nakreślę mu temat zrobienia backupów żeby w razie schodów nie tracił czasu na ich ratowanie.
Za licznik dałem 300 zł

Dam znać jak poszło

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Baryczy napisał/a:
Ozet napisał/a:

Zakupiłem RB8 o numerze 8E0920931X podobno od 3.0 V6

Mam nadzieje że ten spec co ma robić przekładkę to nie jakiś partacz i mi nie uwali licznika.
Podpowiedz może na co mam zwrócić uwagę, jaki program potrzebuje owy majster to mogę go podpytać zanim się zabierze za podmiankę.


Tylko od razu powiedz fachowcowi niech przed zabawą zrobi backupy obu liczników. :D

Ostatnio jak jeden "fachwiec" chłopakowi na grzebał w RB4 w B6 to kilka godzin siedziałem, żeby error znikł. Nawet Smok nie radził, a zegar nie chciał przyjąć zmian. Trzeba było się na męczyć. A gdyby był ori wsad to nie było by problemu. :D

Licznik, który kupiłeś pochodzi od B6. Można go dopasować do B7, ale tylko tych, które mają IMMO przejściowe tak jak 1.9 TDI czy 1.8T z tym, że samo wgranie SB nie wystarczy :D

W razie problemów pisz. :D

Udało Ci się kiedyś ogarnąć sklonowanie zegarów z immo 3 do immo 4 w RB8?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie nigdy się nie bawiłem w takie operacje.
Ja mam mizerne pojęcie o całym programowaniu także dlatego oddałem swój licznik do kogoś kto się zna na tym lepiej.
Dzisiaj rano dostarczyłem auto i ma być do odbioru popołudniem, jedyne co się dowiedziałem dzisiaj to że muszą mi wymienić coś w kluczyku żeby immo działał razem z nowym licznikiem a ten kluczyk serwisowy plastikowy będzie do zniszczenia...hmm trochę dziwne bo z tego co gdzieś czytałem na forach to podobno wystarczy przyuczyć każdy jeden kluczyk włącznie z tym serwisowym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O to klonowanie zegarów z immo 3 do immo 4 w RB8 pytałem kolegę Baryczy :)
Wiem że Ty miałeś oddać dzisiaj auto do elektronika, daj znać jak odbierzesz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ozet napisał/a:
Nie nigdy się nie bawiłem w takie operacje.
Dzisiaj rano dostarczyłem auto i ma być do odbioru popołudniem, jedyne co się dowiedziałem dzisiaj to że muszą mi wymienić coś w kluczyku żeby immo działał razem z nowym licznikiem a ten kluczyk serwisowy plastikowy będzie do zniszczenia...hmm trochę dziwne bo z tego co gdzieś czytałem na forach to podobno wystarczy przyuczyć każdy jeden kluczyk włącznie z tym serwisowym.

Heh. No to faktycznie fachowcy. Przy tych licznikach co masz nie ma potrzeby wymiany transponderów, ani ingerencji w klucze, a tym bardziej niszczenia serwisówki. Co oni Ci stacyjkę zmieniają. :D
Ile sobie zażyczyli za robotę.

tajfun211 napisał/a:
Udało Ci się kiedyś ogarnąć sklonowanie zegarów z immo 3 do immo 4 w RB8?

Nie miałem jeszcze takiej potrzeby.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja się z tym męczę już jakiś czas, jak dotąd nie udało mi się znaleźć osoby która by to zrobiła tak więc nie wiem czy to do końca możliwe...

U Ozeta jeśli zamierzają wymienić transpondery to też pewnie zrobią immo off w ECU a ja tego nie chcę robić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to jak rzeczywiście jest tak jak mówicie że nie ma potrzeby wymiany transponderów a immo będzie off w ECU to raczej jutro z samego rana odbiorę od nich samochód i podziękuję za fatygę. Powiedzieli że jutro rano się za to zabiorą jak przyjdą im transpondery-obym zdążył odebrać zanim coś popsują.

Dzięki za info chłopaki !

[ Dodano: Wto 05 Sty, 2016 01:05 ]
Za przekładkę z programowaniem powiedzieli że wezmą w granicach 200-250zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ozet napisał/a:

Za przekładkę z programowaniem powiedzieli że wezmą w granicach 200-250zł

Fachowe podejście. Cena jak za adaptację samych zegarów a zamiast niej jest immo Off, dopisanie nowego VINu oraz transpondera. Odnosnie kluczyka serwisowego, to w nim równiez mozna wymienić transponder. Trzeba tylko podważyć dekielek, jest on przyklejony, ale po umiejętnym nacięciu nie ma śladu ingerencji. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak naprawdę to nie wiemy co jest w tej cenie. :D
IMMO OFF zasugerował Tajfun.

Te zegary o których kolega pisał to raptem 30min z wymianą w aucie, dopasowaniem IMMO bez wymiany transponderów gdyż takiej potrzeby nie ma, a tym bardziej wyłączać IMMO.

Spokojnie za połowę tej ceny można to zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Baryczy napisał/a:

Te zegary o których kolega pisał to raptem 30min z wymianą w aucie, dopasowaniem IMMO bez wymiany transponderów gdyż takiej potrzeby nie ma, a tym bardziej wyłączać IMMO.

Ty o tym wiesz, ja o tym wiem, koledzy na forum również, ale oni widocznie nie. Dlaczego sądzę, że immo Off? To przecież jest logiczne skoro chcieli wymienić transpondery w kluczach. Nowy transponder ma tylko zgasić kontrolkę immo lub Safe (w zależności od zegarów)
A cena niestety zależna jest od regionu Polski. Można też za darmo zrobić albo za browca jak kto uważa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Baryczy napisał/a:

IMMO OFF zasugerował Tajfun.

Adi202 napisał/a:

Dlaczego sądzę, że immo Off? To przecież jest logiczne skoro chcieli wymienić transpondery w kluczach. Nowy transponder ma tylko zgasić kontrolkę immo lub Safe (w zależności od zegarów)

Taki był też mój tok rozumowania, ale nie przekreślajmy fachowców... nikt tak naprawdę nie wie jakie immo w tych licznikach siedzi bo oba są z przełomu B6/B7.
Jak byśmy mieli wsady to moglibyśmy potwierdzić to lub tamto z dużym prawdopodobieństwem
Były liczniki B6 z końca produkcji z immo WFS4c oraz z początku B7 z WFS3.
Być może inaczej się nie da tego zrobić jak wyłączyć immo... a być może trzeba przyuczyć ECU do nowego licznika i wtedy transpondery trzba by wymienić o ile źle nie rozumuję...
Poczekajmy na feedback od Ozeta

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tajfun211 napisał/a:
nikt tak naprawdę nie wie jakie immo w tych licznikach siedzi bo oba są z przełomu B6/B7.

Jak to nie. Ten co ma w aucie ma IMMO 3.5, a ten który kupił IMMO 3 (licznik z B6).

tajfun211 napisał/a:
Były liczniki B6 z końca produkcji z immo WFS4c oraz z początku B7 z WFS3.

W B6 do końca produkcji było IMMO 3. :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Baryczy napisał/a:

Jak to nie. Ten co ma w aucie ma IMMO 3.5, a ten który kupił IMMO 3 (licznik z B6).

Nie twierdzę że nie, jeśli masz bazę wsadów powiązanych z numerami i/lub duże doświadczenie które pozwala Ci to stwierdzić od razu to jasna sprawa ja takowego nie mam wiec wszystko muszę sprawdzać i się upewniać.

Baryczy napisał/a:

W B6 do końca produkcji było IMMO 3. :D

Tutaj jest wsad z Audi B6 RB-4, jakie immo tutaj jest możesz sprawdzić?:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa