Wymiana/czyszczenie lamp
Hej. Jestem tu nowa. Od miesiąca jeżdżę audi a4 B5 1999r, zauważyłam że lampy kiepsko świecą. Wcześniej jeździłam starą astrą i a tam wystarczyło wymienić żarówkę jak sie przepaliła i problem z głowy. Audi jest bardziej skomplikowane
Już miałam kupić nowe żarówki ale pojechałam do mechanika na wymianę oleju i powiedziałam mu o tych żarówkach. Niestety dowiedziałam się że problem nie jest w żarówkach tylko w lampie. Dał mi 2 opcje; kupić nowy zamiennik albo wyczyścić te lampy.
Nowy zamiennik kosztuje ok 600 zł, a czyszczenie od 300 do 600 zł w różnych serwisach (ok 4-5 dni roboczych)
Dowiedziałam się również że zamiennik często po 1,5 - 2 latach matowieje i znowu trzeba wyczyścić.
Czy konieczne jest czyszczenie lamp w środku? Czy wystarczy porządnie wyczyścić na zewnątrz?
Macie jakieś sprawdzone firmy lamp, oczywiście zamiennik bo oryginał przewyższa wartość auta
Dopiero jak się przyjrzałam to widzę taką mgłe, jest jakis problem i nie mogę dodać zdjęcia
Witaj jesli chodzi o moje doswiatczenie to miałem zamieniki w a6 c5 firmy depo po 6 latach bylo wszystko ok z lampami jesli chodzi o regeneracje to jesli odblysnik i lustro w srodku lampy jest ok to tylko trzeba klosze do polerki dac. ale to raczej musial by to zobaczyc dokladnie jak te lampy wygladaja.
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia

wychodzi taniej niż wymiana
Ok to czekamy na efekty i info
Ja ostatnio dałem moje lampy do czyszczenia. Wyszło super. Jeszcze jakimś śwaxem psikał, żęby tak szybko nie matowiały.
| Marta.Gce napisał/a: |
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia wychodzi taniej niż wymiana |
tak się wtrącę, co masz na myśli pisząc czyszczenie? Chodzi Tobie o zewnętrzny klosz czy lustro w środku?
| Marta.Gce napisał/a: |
Wybacz za zapłon z jakim odpisuje ale nie miałam jak
znalazłam firmę która czyści reflektory od środka, ja się dowiedziałam że u mnie będzie soczewka do regeneracji albo do wymiany. W czwartek je odbieram więc będę wiedziała więcej co zrobili
| Pasiak napisał/a: | | Marta.Gce napisał/a: | Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia wychodzi taniej niż wymiana | tak się wtrącę, co masz na myśli pisząc czyszczenie? Chodzi Tobie o zewnętrzny klosz czy lustro w środku? |
[ Dodano: Sob 29 Paź, 2022 20:38 ]
Lampy odebrane, mechanik założył ale okazało się że na jednej lampie są matowe ciapki na zewnątrz
Przy okazji dowiedziałam się że wypadało by zregenerować sprężarkę klimatyzacji. Znalazłam kilka firm, zadzwoniłam, umówiłam się i zostawiłam 2500 zł
Jeszcze wiatraczek od klimy musze zrobić i to chyba na razie tyle |
ale radość z jazdy latem bezcenna
To wentylator radzil bym zrobic jak najszybciej innaczej wywali gaz zawor rozprerzny lub znow pojdzie kompresor klimy.
mechanik mi powiedział żebym nie włączała klimy a jak będą parować okna to ustawić ogrzewanie na 25 st, wtedy nie włączy się klimatyzacja. dopiero po 8.11 do niego jade bo ma urlop jak na złość
Szkoda że u mnie nie da się włączyć samego nawiewu, tak jakby klimatyzacja jest razem połączona.
masz klimatronic czy manulalna klime ?
Klimatronik
jesli masz klimatronik to jest przycisk econ po wlaczeniu przycisku klima sie nie wlaczy i mozesz nawet ustawic na LO klime lub 18 st.
A no jest taki przycisk 😁 bałam się cokolwiek włączać żeby cos się nie zepsuło, nie wiem co bym zrobiła gdybym musiala na nowo wszystko robic 🤑
Swoja droga ile kosztowala sama regeneracja sprerzarki bo 2500 tys zł za regeneracje wymiane i nabicie gazu to i tak duzo

ja do A6 placilem 800 zł za sama regeneracje plus nabicie i wymiana to 1200 wyszlo