[80 B3]Dziwny problem ze światłami
Słuchajcie, od kilku dni coś dzieje się dziwnego w moim autku, po nocy jak odpalam i pierwszy raz włączam światła, podnoszę ten przełącznik przy kierownicy w góre, na kokpicie oswietlenie się zapala, ale na zewnatrz światła mijania z przodu nie swięcą, dopiero jak na chwilę włączę kierunek i wyłącze one się normalnie zapalają

co jest dziwne, potem jak korzystam cały dzien samochodu, to po krótkich postojach normalnie się te światła właczają, po nocy jest jak pisałam
Jest w tym aucie jeszcze jedna dziwna rzecz, swiadcząca o tym, ze kiedyś coś ktos tam grzebał (poprzedni właściciele) od początku na przekręconym zapłonie (kontrolki) i na pracującym silniku nie było swiateł pozycyjnych, znaczy tak zeby się tylko pozycje paliły, bo na oby pozycjach przełącznika palą sie mijania tak samo (długie światła działają normalnie). Same pozycje palą się tylko na wyłaczonym zapłonie (bez kontrolek). Jest też w tym aucie przez poprzednich właśicieli wymieniona stacyjka, bo do stacyjki jest inny klucz niż do reszty - czyli cos tam było ruszane
Muszę się po swiętach za to zabrać, zeby nie jeżdzic az spitoli sie do konca, powiedzcie mi koledzy czy z tego mojego opisu można cos wywnioskowac co sie tam psuje, tak zebym wiedziała i na przykład już sobie kupiła jakieś cześci z jakiejś używki, czy trzeba to rozgrzebac zeby wiedziec
myslę,że a dwie mozliwości, kostka stacyjki lub manetka.
a jest jeszcze jedna rzecz, moze to pomoże - jak właczam prawy kierunek - on zawsze działa na zewnątrz, ale zielona kontrolka od niego na desce rozdzielczej nie zawsze sie pali nawet jak on miga - to działa jak się chce raz jest raz nie na desce rozdzielczej a na zewnątrz miga zawsze gdy jest właczony, bez względu czy zielona kontrolka od niego akurat działa na desce
Uszkodzony jest włącznik świateł oraz możliwe zimne luty w zegarach.
Proponuję wymienić przełącznik świateł (lub zregenerować stary) i przelutować laminat w zegarach.
czyli to by było coś takiego
http://allegro.pl/audi-80...2816800263.html ??, no i teraz jeszcze sprawa taka, od b4 wiem, ze nie pasuje, bo tam awaryjne są inaczej, znowu w B3 były rózne te końcówki tych nózek (przełączników), bo okrągłe i kwadratowe, u mnie teraz są kwadratowe, to czy musze w razie co, też szukać z kwadratowymi. czy z okrągłymi tez by mógł byc, bo nie ukrywam, ze okragłe mi sie bardziej podobaja i jak juz by miał byc wymieniany to bym wolała z okragłymi, ale piorytet, zeby bez przeróbek pasowało, poprostu stary zdjąc ten załozyc i juz
tu cała lista na allegro na fraze "Przełącznik zespolony Audi 80":
http://allegro.pl/listing...18892&country=1
są tez takie, ze sprzedają tylko pół nie cały
edit://
o tu ma tanio z okrągłymi
http://allegro.pl/audi-80...2824858370.html no i czy jak ja mam z kwadratowymi, to czy taki by pasował, no i czy jest jakaś róznica czy z benzyny czy diesla
W moim b4 nie świeci sie ani też nigdy nie świecła się kontrolka włączonych swiateł mijania, myślalam poprostu ze tak jest, przy włączonych postojach też powinno sie coś palic na stacyjce?
Wracajac do Twojego tematu znalazłam coś takiego:
"zaokrąglone dzwignie wymagają wymiany wtyczek 12 pinów i 9 (10) pinów,przełącznik zespolony okrągły z b3 z b4 również się nada ale wtedy musisz przycisk awaryjnych dać w konsolę"
| kamila666 napisał/a: |
| W moim b4 nie świeci sie ani też nigdy nie świecła się kontrolka włączonych swiateł mijania, myślalam poprostu ze tak jest, przy włączonych postojach też powinno sie coś palic na stacyjce? |
powinno ale tylko we włoskiej wersji Audi,gdzie jest to wymagane, w pozostałych modelach mozesz zrobic sobie upgrade i uruchomic taka kontrolkę.
| Astaroth napisał/a: |
czyli to by było coś takiego http://allegro.pl/audi-80...2816800263.html ??, no i teraz jeszcze sprawa taka, od b4 wiem, ze nie pasuje, bo tam awaryjne są inaczej, znowu w B3 były rózne te końcówki tych nózek (przełączników), bo okrągłe i kwadratowe, u mnie teraz są kwadratowe, to czy musze w razie co, też szukać z kwadratowymi. czy z okrągłymi tez by mógł byc, bo nie ukrywam, ze okragłe mi sie bardziej podobaja i jak juz by miał byc wymieniany to bym wolała z okragłymi, ale piorytet, zeby bez przeróbek pasowało, poprostu stary zdjąc ten załozyc i juz
tu cała lista na allegro na fraze "Przełącznik zespolony Audi 80":
http://allegro.pl/listing...18892&country=1
są tez takie, ze sprzedają tylko pół nie cały
edit://
o tu ma tanio z okrągłymi http://allegro.pl/audi-80...2824858370.html no i czy jak ja mam z kwadratowymi, to czy taki by pasował, no i czy jest jakaś róznica czy z benzyny czy diesla |
Żeby mieć pewność, że będzie pasował spisz sobie numer pająka (dokładnie). Jak zdejmiesz górną osłonę za kierownicą to bedzie widac. Może być kilka numerów.
Kamila666, u mnie też nigdy się nie świeciły- tylko od długich.
Wystarczy, że kupisz lewą część przełączników - kierunki i światła. Jest o obojętne czy jest to B3, B4 czy Audi 100 C3 lub V8. To jest jeden i ten sam przełącznik.
| Adi202 napisał/a: |
| Jest o obojętne czy jest to B3, B4 czy Audi 100 C3 lub V8. To jest jeden i ten sam przełącznik. |
No nie wiem Adi czy masz rację. Do mojej raczej nie pasuje od B3- za mała średnica.
| Sergio napisał/a: |
| Adi202 napisał/a: | | Jest o obojętne czy jest to B3, B4 czy Audi 100 C3 lub V8. To jest jeden i ten sam przełącznik. |
No nie wiem Adi czy masz rację. Do mojej raczej nie pasuje od B3- za mała średnica. |
Jeden typ przełącznika montowany był do Audi 80 od 1990r do 1996r Czyli jest to B3 i B4.
| Adi202 napisał/a: |
| Sergio napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Jest o obojętne czy jest to B3, B4 czy Audi 100 C3 lub V8. To jest jeden i ten sam przełącznik. |
No nie wiem Adi czy masz rację. Do mojej raczej nie pasuje od B3- za mała średnica. |
Jeden typ przełącznika montowany był do Audi 80 od 1990r do 1996r Czyli jest to B3 i B4. |
I nie ma znaczenia czy z poduchą czy bez?
To akurat stanowi najmniejszy problem ponieważ podłączenie poduszki zamyka się osobnym złączem.
P.S.
Piszemy oczywiście tylko o lewej części przełącznika (kierunki i światła)
Sergio, no tak na długich też mi świeci
udało mi się dziś kupić z kwadratowymi końcówkami, czyli tak jak u mnie i bez zadnych przeróbek kostek on będzie pasował, bo jak mi Kamila wcesniej tu w temat wkleiła, ze ten z okrągłymi końcówkami ma inne piny to juz tylko tego kwadratowego szukałam
to ten co kupiłam:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2899712828
i mam jeszcze do Was pytanie, czy duży to problem zmienic samemu "po blokiem" ten przełącznik? i jak się za to zabrać jakbym sama miała przekładać i jakie klucze będą potrzebne, mam walizeczkę w bagazniku z kluczami podstawowymi ale to są tylko płaskie klucze dwustronne (taki komplet od małego do duzego) + śrubokręty płaskie i gwiazdki.