 |
|
Co ile tys km wymiana rozrządu Audi A3 1.8 T ? |
| Autor |
Wiadomość |
Tomek89


Model: a3 8L
Silnik: 1.8 T AGU
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 21 Lut 2011 Wszystkie posty: 10
     
Skąd: Żary
|
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 12:46 Co ile tys km wymiana rozrządu Audi A3 1.8 T ?
|
|
|
Witam, jeżdżę Audi A3 1.8 T 150 km, ma przebieg prawie 240 tys km, a przy 180 tys km, poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, wychodzi na to, że już zrobił 60 tys km na tym rozrządzie. Czy muszę już go wymienić ? Bo słyszałem różne opinie, 70,90 tys km. Proszę o poradę. Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 13:44 Re: Co ile tys km wymiana rozrządu Audi A3 1.8 T ?
|
|
|
| Tomek89 napisał/a: | | Witam, jeżdżę Audi A3 1.8 T 150 km, ma przebieg prawie 240 tys km, a przy 180 tys km, poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, wychodzi na to, że już zrobił 60 tys km na tym rozrządzie. Czy muszę już go wymienić ? Bo słyszałem różne opinie, 70,90 tys km. Proszę o poradę. Pozdrawiam. |
Co do opinii, to dodam jeszcze swoją. Poprzedniemu właścicielowi się nie wierzy. Jeżeli jesteś pewny na 123% co do przebiegu i czasu wymiany, to możesz być spokojny. Jeżeli natomiast nie jesteś pewny czy poprzednik nie grzebał w liczniku lub wymieniał pasek np 8 lat temu, to się nawet nie zastanawiaj i wymieniaj kompletny rozrząd.
Ja zawsze po kupnie auta zaczynam od rozrządu - nigdy nie wiadomo co mnie czeka. Wyjątkiem była eSka, gdzie miałem czarno na białym przy jakim stanie licznika i w którym czasie dokonano wymiany.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Tomek89


Model: a3 8L
Silnik: 1.8 T AGU
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 37 Dołączył: 21 Lut 2011 Wszystkie posty: 10
     
Skąd: Żary
|
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 15:25
|
|
|
100 % pewności nie mam, ale wierzę gościowi, jest raczej wiarygodny. Ok załóżmy, że faktycznie 60 tys temu wymieniał, to ile jeszcze mogę na nim zrobić ? do 70,80,90 ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011 15:53
|
|
|
Jak nie masz 100% pewności, to wymień już i na nic nie czekaj.
W 1,8 -pierwsza wymiana jest po 180tys, a następne co 90 /lub 5 lat/ |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |