 |
Zamknięty przez: jimv8 Wto 15 Maj, 2012 07:38 |
[A3 8L]Automat w A3 |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 13:04 [A3 8L]Automat w A3
|
|
|
Witam
Chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat skrzyni automatycznych w audi a3 po roku 2000 w modelu 8L. W jakie modele skrzyń było wyposażone to audi. Czy warto kupić A3 w automacie?
pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 21:27 Re: Automat w A3
|
|
|
| Horny napisał/a: | Witam
Chciałbym się czegoś dowiedzieć na temat skrzyni automatycznych w audi a3 po roku 2000 w modelu 8L. W jakie modele skrzyń było wyposażone to audi. Czy warto kupić A3 w automacie?
pozdrawiam |
Oczywiście, że warto, ale pod warunkiem, że skrzynia jest w dobrym stanie. W innym wypadku zrazisz się na całe życie do wygody jaką jest automat.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 21:53
|
|
|
Hejka Kolego. Z tego, co się orientuję po 2000 roku w A3 były montowane 3 rodzaje skrzyń automatycznych. Przed modelem 8P (2003) w A3 można było znaleźć przekładnię Tiptronic, która montowana była razem z silnikami 1.8 o mocy 150KM i 180KM oraz w 130-konnym dieslu (tyle wiem na pewno). W 2003 roku po wejściu na rynek modelu A3 8P Audi zastosowało nowy dwusprzęgłowy automat DSG oraz klasyczny już Tiptronic. Automat DSG zamienia biegi bez jakiejkolwiek odczuwalnej różnicy (gdzieś czytałam, że czas reakcji to 0,02s )
Ma więc sportowe przełożenie i użytkownicy A3 z tą skrzynią bardzo sobie chwalą dynamikę jazdy. "Zwykły" Tiptronic tez ma dobrą opinię. Odnośnie Twojego drugiego pytania: tu jest troszkę problem, bo zdarza się, że ta sama wersja ma montowanego manuala albo automata
Gama silników dla 8L (1996-2003)
# 1.6 i (102KM)
# 1.8 T (150KM)
# 1.8 T (225KM)
# 1.8 T (180KM)
# 1.8 20V (125KM)
# 1.8 T (210KM)
# 1.9 TDI (130KM)
# 1.9 TDI (90KM)
# 1.9 TDI (100KM)
# 1.9 TDI (110KM)
Szukać już musisz sam |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 21:59
|
|
|
Adi202, Kiedyś dałeś taki super opis , jak sprawdzić , oczywiście teoretycznie " skrzynię napisz jak możesz Horny, `emu , mnie bardzo pomogło , ale nie pamiętam dokładnie co i jak |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 22:23
|
|
|
| Horny napisał/a: | | Wiadomo Audi A3 8P mnie pociąga |
Wcale się nie dziwię, a nad skrzynią DSG i S-tronic warto się zastanowić |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 22:26
|
|
|
Jak pamiętam ,to dodatkowo rozpędzasz autko do 100 , i zdejmujesz nogę z gazu , powinien zrzucać biegi bez szarpnięć i bez odczucia , tylko obrotomierz powinien pokazywać zmianę biegu, sprawdź poziom oleju i czy nie jest nie jest brudny . |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 22:29
|
|
|
Dzięki wielkie za porady |
|
|
|
|
|
 |
Tum

Model: B3
Silnik: 1,6 PP
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 39 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 87
     
Piwa: 7/11 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 23:18
|
|
|
Przy wrzuceniu z P lub N na D lub R lekkie i pewne szarpnięcie. Auto powinno pokazać natychmiastową chęć do ruszenia z miejsca (oczywiście nie ruszy, bo trzymasz hamulec ). Oczywiście czas reakcji załączenia skrzyni to > 1 sek.
Spytaj się na wstępie czy wymieniał płyn w skrzyni. Podobno w tych skrzyniach nie wymienia się płynu jednak ja w to nie wierze. Jak Ci odpowie (a to się wymienia, bo nie wiem?!) zazwyczaj to oznacza, że użytkownik nie wie co to dbać o auto. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 23:22
|
|
|
W automatach wymienia się zarówno ATF jak i olej. To są materiały które się eksploatują. Jak dbasz tak masz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 16:25
|
|
|
Automat to słodka sprawa w miastach, poza zresztą też, niczym się nie przejmujesz, dlatego planuje wybrać automat. Jeszcze jedno pytanie, może się orientujecie czy przy każdym serwisie powinno się badać skrzynię czy, co jakąś określoną ilość km. Jeżdżę Skodą Octavią 2.0 TDi 140 KM automat tiptronic, i nie sprawdzają jej zawsze. Przynajmniej nie widniało na papierku "kontrola skrzyni biegów". A no i co do tej Skody to już czuć lekkie szarpania podczas nagłego przyśpieszenia. I właśnie zastanawiałem się czy to skrzynia, czy turbina. Czytałem, że samochód z turbiną "rżnięty" na zimnym silniku powoduje coś w rodzaju zapieczeń w turbinie co wymaga oczyszczenia, bądź bardziej sportowej jazdy. Te lekkie szarpnięcia mi nie przeszkadzają bo występują rzadko, ale nie wiem czy to już objawy zużywania się skrzyni... |
|
|
|
|
|
 |
Tum

Model: B3
Silnik: 1,6 PP
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Sedan
Wiek: 39 Dołączył: 16 Maj 2009 Wszystkie posty: 87
     
Piwa: 7/11 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 16:30
|
|
|
W tej skrzyni niby się płynu hydraulicznego nie wymienia. CZyli możesz jeżdzić i skrzynia padnie Ci nie po 500 000 km tylko po 250 000 km albo i wcześniej.
Jeśli szarpie to sprzeynia prawdopodobnie.
Nigdy ale to przenigdy nie "depcze" się auta jak jest zimny a wszczególności jak masz albo turbodołądowane!
Olej w skrzyni wymienia się płyn co ok. 60 000 km |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 17:47
|
|
|
tak jak piszesz automat to piekna sprawa, sam uwielbiam nim jeździć proponuję sprzawdzić również kick downa , jeśli zredukuje się bez zbędnych szarpnięć , to skrzynia ok |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 18:59
|
|
|
No warto będzie spróbować. A co do żywotności, czy rzeczywiście manual ma dłuższą żywotność? Podobno zadbany automat może przeżyć manual. Tylko raczej o manuala nie trzeba aż tak dbać. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 19:10
|
|
|
| Horny napisał/a: | | A co do żywotności, czy rzeczywiście manual ma dłuższą żywotność? | ".......... a Franc , miał strzelać do Papieża .........." co Ty nie wierz w to . | Horny napisał/a: | | Podobno zadbany automat może przeżyć manual | Dokładnie
| Horny napisał/a: | | Tylko raczej o manuala nie trzeba aż tak dbać. | o wszystko trzeba dbać , czy bardziej.........nie sądzę , tyle , że drożej np. wymiana oleju. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |