 |
|
przegrzewanie silnika v8 |
| Autor |
Wiadomość |
romkus


Model: v8
Silnik: 3,6l PT
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 46 Dołączył: 03 Maj 2010 Wszystkie posty: 11
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: wrocław
|
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 17:33 przegrzewanie silnika v8
|
|
|
Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 18:30 Re: przegrzewanie silnika v8
|
|
|
| romkus napisał/a: | | Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić? | po zwarciu pinów we wtyczce z czujnika chłodnicy wentylator powinien się załączyć, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się,że masz problem w wiązce pomiędzy czujnikiem w chłodnicy a wentylatorem.pozdr |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 19:07 Re: przegrzewanie silnika v8
|
|
|
| romkus napisał/a: | | Mam problem z przegrzewaniem się silnika a konkretnie z wentylatorem elektrycznym przy chłodnicy który nie załącza się.Temperatura płynu latem dochodzi do 130C i spada dopiero po załączeniu klimatyzacji.Po zdjęciu wtyczki z czujnika w chłodnicy i zwarciu w niej pinów wentylator nie załacza się,natomiast po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury w silniku przy wężu wodnym wskażnik od razu wskazuje temperaturę 110C i załącza sie wentylator chłodnicy.Gdzie mam szukać przyczyny takiego zachowania się wentylatora i wskażnika temperatury i jak to naprawić? |
V8, to prawie jak nie Audi. Ten model oparty jest na częściach Audi, ale rozwiązania są inne. Wentylatorem silnika steruje licznik. Do sprawdzenia masz czujniki temperatury, przekaźniki, opornicę, wiązkę elektryczną i zegary. Zacząłbym od przekaźników i czujników temperatury.
130°C dla V8 to katastrofa. Są to dobre silniki, nawet bardzo dobre, ale jak pracują we właściwych warunkach. W najgorszej sytuacji możesz założyć trzeci czujnik na około 100°C i podłączyć go pod przekaźnik wolnych obrotów wentylatora.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
romkus


Model: v8
Silnik: 3,6l PT
Zasilanie: benzyna+lpg
Nadwozie: sedan
Wiek: 46 Dołączył: 03 Maj 2010 Wszystkie posty: 11
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: wrocław
|
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 20:09
|
|
|
może jakaś mała podpowiedz który to przekaznik gdzie jest opornica i za co odpowiadają poszczególne czujniki temperatury 1 w bloku z tyłu po lewej stronie pod aparatem zapłonowym 2 z przodu silnika po prawej stronie z góry dzięki za pomoc |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 20:34
|
|
|
| romkus napisał/a: | | może jakaś mała podpowiedz który to przekaznik gdzie jest opornica i za co odpowiadają poszczególne czujniki temperatury 1 w bloku z tyłu po lewej stronie pod aparatem zapłonowym 2 z przodu silnika po prawej stronie z góry dzięki za pomoc |
Przekaźniki znajdują się na głównej tablicy przekaźników na prawym słupku A (nogi pasażera) pozycja 3 i 6. Opornica jest przy lewym błotniku. Do kontroli chłodzenia służą 2 czujniki jeden przy chłodnicy (prawy dolny róg) i drugi przy wężu. Przy aparacie zapłonowym cylindrów 1 do 4 to przełącznik termiczny który ma swoje zastosowanie tylko przy sterowniku silnika więc on Cię nie interesuje. Tak jest prawie przy każdym silniku V8. W mojej eSie mam te czujniki na odwrót - przód silnik tył wskaźniki. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
Przegrzewanie się
A4 B5 1.6
|
air40 |
Elementy silnika |
1 |
Sro 31 Maj, 2017 06:01  Łukasz83 zlw |
 |
komputer silnika MC
|
Oofol |
Elektryka i elektronika |
6 |
Pią 19 Mar, 2010 10:20  Adi202 |
 |
adaptacja LPG z silnika 3,6 na 4,2
|
jimv8 |
Pozostałe tematy |
5 |
Sob 15 Sty, 2011 20:23  Adi202 |
 |
[V8 D11 3.6 PT] Olej do silnika
|
kapsel |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
3 |
Sob 12 Mar, 2011 17:02  kapsel |
 |
[C4 AAH] wymiana silnika AAH
|
pawcio |
Elementy silnika |
0 |
Pią 10 Cze, 2011 15:44  pawcio |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |