 |
|
[100][C3] Słabe ogrzewanie a wysoka temperatura silnika |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016 20:39 [100][C3] Słabe ogrzewanie a wysoka temperatura silnika
|
|
|
Hej!
Ostatnio zauważyłem, że normalna temperatura silnika to 95*C zamiast 90*C. Nagrzewa się szybko, ale... No właśnie - uznałbym, że to termostat coś nawala (choć wiatrak się włącza kiedy dobija do 100*C i opada chwilę po tym, jak się włączy wiatrak) ale dochodzi do tego słabowite ogrzewanie. Przy pokrętle ustawionym na maksymalne grzanie kiepsko grzeje - lekko ciepłe, max ciepłe leci. Samochód w środku nie jest nigdy gorący a czasem ledwo ciepły. Czy nagrzewnica (jej zatkanie/uszkodzenie) może mieć wpływ na podwyższoną temperaturę silnika?
Pozdrowienia |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016 22:10 Re: [100][C3] Słabe ogrzewanie a wysoka temperatura silnika
|
|
|
| airnox napisał/a: | Hej!
Ostatnio zauważyłem, że normalna temperatura silnika to 95*C zamiast 90*C. Nagrzewa się szybko, ale... No właśnie - uznałbym, że to termostat coś nawala (choć wiatrak się włącza kiedy dobija do 100*C i opada chwilę po tym, jak się włączy wiatrak) ale dochodzi do tego słabowite ogrzewanie. Przy pokrętle ustawionym na maksymalne grzanie kiepsko grzeje - lekko ciepłe, max ciepłe leci. Samochód w środku nie jest nigdy gorący a czasem ledwo ciepły. Czy nagrzewnica (jej zatkanie/uszkodzenie) może mieć wpływ na podwyższoną temperaturę silnika?
Pozdrowienia | zacznij od odpowietrzenia ,jesli to nie pomoże wtedy trzeba szukać dalej |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016 11:20
|
|
|
Wlałem płyn, i chyba jest odpowietrzony układ - jak można to lepiej sprawdzić? Wiem, że chłodnica jest gorąca na pewno kiedy silnik się zagrzeje.
Pozdrowienai |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016 19:25
|
|
|
Ja mam podobny objaw i na pewno nagrzewnica do wywalenia jest, wąż powrotny u mnie jest chłodniejszy niż wchodzący i do tego ciśnienie na wężach jest dużo inne(jeden twardy, drugi miękki). Jutro zabieram się za zabieg wywalenia nagrzewnicy i dokonania oględzin silniczków klap, niestety vag błędy wywalił. Jak uda mi się to ogarnąć dam znać czy coś się zmieniło:)
[ Dodano: Pon 25 Kwi, 2016 20:53 ]
Wymieniłem nagrzewnice , ogrzewanie jest jak w piekle, autko troszkę wolniej się nagrzewa. Co do trzymania temp jest jak było chociaż ostatnio różne pogody więc ciężko stwierdzić.
Sama wymiana nagrzewnicy to droga przez mękę, nie jest niemożliwe ale trzeba naprawdę włożyć dużo pracy i ostrożności żeby nic nie połamać, najgorsze było zapiąć te opaski idące na łączeniu rurka-nagrzewnica, trzeba się nagimnastykować |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |