Elementy silnika » [Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ?
Odpowiedz do tematu
 [Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ?
Witam wszystkich.
Podczas montażu LPG gazownik stwierdził ze wypadają zapłony i warto by zainteresować się stanem cewek, w jaki sposób można sprawdzić ich sprawność ? Czy jest jakiś skuteczny sposób poza " na podkładkę" ? czy istnieje taka możliwość poprzez VAG-COM ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [Audi C5 S6 4.2 ANK] Jak sprawdzić cewki ?
smola napisał/a:
Witam wszystkich.
Podczas montażu LPG gazownik stwierdził ze wypadają zapłony i warto by zainteresować się stanem cewek, w jaki sposób można sprawdzić ich sprawność ? Czy jest jakiś skuteczny sposób poza " na podkładkę" ? czy istnieje taka możliwość poprzez VAG-COM ?

Wystarczy odczytać błędy w sterowniku. W pamięci zapisane będzie któremu z cylindrów wypada zapłon.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmm...błędów żadnych nie wyrzuca. Chyba, że to nie ma być zwykły odczyt błędów ze sterownika silnika...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
smola napisał/a:
.błędów żadnych nie wyrzuca

to cewki są dobre............jak wypadają lub pada moduł zapłonu to będzie widać na Vag-u na którym cylindrze kuleje V8 -czka :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
smola napisał/a:
.błędów żadnych nie wyrzuca

to cewki są dobre............jak wypadają lub pada moduł zapłonu to będzie widać na Vag-u na którym cylindrze kuleje V8 -czka :-P


czy w Vag-u można podejrzeć prace cewek ? za pomocą logów na przykład ? czy tylko pojawiają się błędy ? Silnik delikatnie drga na wolnych obrotach, stąd podejrzenie cewek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pracy cewek nie podglądniesz. Co jedynie możesz sprawdzić, to pracę wtrysków i to też nie na każdym sterowniku. Jeżeli w sterowniku nie ma błędów odnośnie wypadania zapłonu, to cewki mimo ich krótkiego życia będą sprawne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
to cewki mimo ich krótkiego życia będą sprawne.

dokładnie tak :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie panowie widzę na cewce błyski dokładnie w tych miejscach (czerwone kreski) czy to może być przyczyna przerywania i nie równej pracy na benzynie? dodam że na gazie wszystko się normuje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Akurat tak się składa, że w sterowniku ANK widać co się dzieje z cewkami.
Blok 015 to cylindry 1,2 i 3 +info enabled/disabled
Blok 016 to cylindry 4,5 i 6 +info enabled/disabled
Blok 017 do cylindry 7 i 8 +info enabled/disabled

Dodatkowo w bloku 014 (chyba w 3 albo 4 okienku) masz sumaryczną ilość missfire na wszystkich cylindrach. Aby powstał błąd i się zapisał tak by zapalić MILa musi być naruszenie zasad określonych w ODBII. Natomiast sporadyczne wypadanie będzie zapisane, ale bez MIL.

Aby być pewnym że cewka działa OK musisz sprawdzić missy w pełnym zakresie obrotów zarówno na postoju jak i pod obciążeniem.

ANK nie ma modułów !!! ANK ma cewki na świecach - równo 8szt :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A może na benzynie kuleje z innego powodu. Jak długo ma LPG? Czy zawsze auto było jeżdżone na benzynie dostatecznie długo? Pytam bo może być też kwestia wtryskiwaczy Pb. Oczywiście nie stawiam diagnozy ale skoro na LPG pracuje właściwie to iskrę bym odpuścił z uwago na to że to własnie na LPG musi być lepsza niż na Pb. Zostawił bym raczej temat paliwa. Dolej jakiegoś specyfiku do Pb żeby wtryski przeczyścić a dodatkowo możesz przywrócić mapę Pb żeby zobaczyć co wtedy. Jeśli ktoś Ci średnio ustawił mapę LPG to mogła ona rozjechać mapę Pb. Takie moje 3 grosze. Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa