Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy.
Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm
1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu
2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym?
3)Inne możliwości
-zawory?
-zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci
Jakie macie pomysły?
Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
Re: Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
ja bym zaczął od zalania gęstrzym olejem, jesli bedzie efekt trzeba będzie pomyśleć o remoncie silnika
| johnx napisał/a: |
| Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy. Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm 1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu 2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym? 3)Inne możliwości -zawory? -zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci Jakie macie pomysły? Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy. |
Myślisz o czymś w stylu XXW50?
pompa oleju daje dobre cisnienie na glowice sprawdzaliscie zegarem
Sprawdzić ćisnienie oleju - zapisuje. Wiecie jakie mają być poprawne wartości bo mechanik to różnie może powiedzieć..
Jutro wrzuce porzadne audio. Najgłośniej słychać z lewej strony.
[ Dodano: Sob 26 Lip, 2014 12:05 ]
Wrzucam plik audio z klekotania. Dajcie znać co myślicie(o klekotaniu nie o moich zdolnościach filmowych;))
http://youtu.be/uKFg3ZXfWQo
[ Dodano: Nie 22 Lip, 2018 22:43 ]
Rozwiązanie: łańcuch rozrządu napie***:)
Jutro wrzuce porzadne audio. Najgłośniej słychać z lewej strony.
[ Dodano: Sob 26 Lip, 2014 12:05 ]
Wrzucam plik audio z klekotania. Dajcie znać co myślicie(o klekotaniu nie o moich zdolnościach filmowych;))
http://youtu.be/uKFg3ZXfWQo
[ Dodano: Nie 22 Lip, 2018 22:43 ]
Rozwiązanie: łańcuch rozrządu napie***:)
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych