 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:52 |
[80 quattro ABZ 4.2] Problem z silnikiem, wypadające zapłony |
| Autor |
Wiadomość |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013 19:17 [80 quattro ABZ 4.2] Problem z silnikiem, wypadające zapłony
|
|
|
Witam.
Ostatnio borykam się z pewnym problemem. Jakiś czas temu rozleciało mi się łożysko podtrzymujące wałek sprzęgłowy i zblokowało mi docisk. Zdecydowałem się na wyjęcie silnika, bo przy okazji miałem do ogarnięcia kilka tematów (wymiana uszczelniacza wału, uszczelnienie misek olejowych itp). Wszystko co trzeba już zrobiłem, poskładałem do kupy motor ze skrzynią, pospinałem wiązkę i wszystko co potrzebne do odpalenia. Silnik odpala i chodzi, ale nie tak jak powinien. Przed demontażem silnika wszystko działało idealnie. Teraz delikatnie przebiera na wolnych i problem nie ustępuje wraz ze wzrostem obrotów, wręcz się pogłębia. Wali paliwem w wydech, słabo wkręca się na obroty. VAG pokazuje wypadanie zapłonów na cylindrach 1,4,6,7. Cewki, świece pozamieniane miejscami - bez rezultatów. Zamieniane wtyczki w modułach, bez rezultatu. Zabrałem się dzisiaj jednak za pomiar oporności na modułach i na jednym z pinów wychodzących na cewki oporność jest zdecydowanie mniejsza niż na pozostałych. Stąd pytanie, jak dokładnie sprawdzić moduły? Jakie wartości oporów są dopuszczalne? Wiem, że jeden moduł jest odpowiedzialny za 1,4,6,7 a drugi za 2,3,5,8. Przy pierwszym odpaleniu zapomniałem, że nie dokręciłem masy, mogłem w ten sposób uszkodzić moduł?
Reasumując, co sprawdziłem
- wszystkie wtyczki wydają mi się dobrze podłączone, jednak jeśli ma ktoś schemat, to byłbym bardzo wdzięczny
- cewki wyjęte, wyczyszczone, odtłuszczone
- przejście w wiązce między modułami a cewkami jest
- wtryski sprawdzone na odpalonym silniku diodą, wszystko ok
- ruszałem kablem od G28 - nic się nie dzieje
Zastanawiają mnie wspomniane wcześniej moduły i brak reakcji na odpinanie wtyczki od halla.
Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam.
Kuba. |
_________________ D11 V8 4.2 ABH 1993
B4q V8 4.2 ABZ 1992 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013 11:25
|
|
|
Jeżeli moduły mocy zamieniełeś miejscami i nadal pojawiają się błedy tych samych cylindrów, to moduł będzie sprawny. Sprawdź czy na wejściu modułu (5cio pinowa wtyczka) na środkowym 3 pinie jest masa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013 14:39
|
|
|
masa jest na obu wtyczkach... |
_________________ D11 V8 4.2 ABH 1993
B4q V8 4.2 ABZ 1992 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013 16:21
|
|
|
| kuba411vm napisał/a: | | masa jest na obu wtyczkach... |
W trakcie pracy silnika rówież? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 08:18
|
|
|
Tak, w trakcie pracy silnika również. Powoli ręce mi zaczynają opadać. Wczoraj przekładałem ze sprawnego samochodu:
- przepływomierz
- moduły zapłonowe
- czujnik położenia przepustnicy
- sterownik silnika
zero jakiejkolwiek zmiany.
Na odpalonym silniku wysuwałem delikatnie cewki i na każdej przeskakuje iskra. Sprawdziłem wszystkie wtryski i wszystkie działają.
Już nie mam pojęcia gdzie łapy pchać...
Pozdrawiam. |
_________________ D11 V8 4.2 ABH 1993
B4q V8 4.2 ABZ 1992 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 12:49
|
|
|
| kuba411vm napisał/a: |
Już nie mam pojęcia gdzie łapy pchać...
|
Istnieje możliwość złego złożenia silnika? Chodzi mi czujnik punktu zapłonu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 14:52
|
|
|
Koło zamachowe jest przykręcone na pewno dobrze (robiłem znaki, poza tym chyba nawet w złym położeniu nie da się wkręcić wszystkich śrub). czujnik położenia wału nie był demontowany ze skrzyni, przy wyciąganiu silnika. |
_________________ D11 V8 4.2 ABH 1993
B4q V8 4.2 ABZ 1992 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 18:19
|
|
|
Nie znam tego swapa od strony mechanicznej. Jak dla mnie jeżeli moduły są sprawne i co najważniejsze iskra jest również na tych cylindrach oznacza, że iskra pojawia się za wcześnie lub za późno. Przyczyną będzie zły punkt zapłonu lub luźny łańcuszek na wałkach rozrządu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013 20:12
|
|
|
no właśnie zapłon jest ewidentnie przestawiony, ale nie wiem z jakiego powodu... Adi , mógłbyś mi podpowiedzieć za co odpowiedzialny jest 3 pin na czerwonej kostce przy ecu? |
_________________ D11 V8 4.2 ABH 1993
B4q V8 4.2 ABZ 1992 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 08:01
|
|
|
Jaki kolor przewodu? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kuba411vm


Model: B4 / V8
Silnik: ABZ / ABH
Zasilanie: 98 / 98 +LPG
Nadwozie: Sedan / Sedan
Wiek: 37 Dołączył: 28 Cze 2009 Wszystkie posty: 57
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Ząbkowice Śl.
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 08:31
|
|
|
Przewód czarny z szarym indexem - klema 15 czyli zasilanie po stacyjce (sterownik i cewki) |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |