Elektryka i elektronika » pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
Odpowiedz do tematu
 pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
Witam,
od jakiegoś czasu moja pompka dłużej pompowała przy zamykaniu auta. Drzwi zamyka po około 2-3s ale sama pompka pracuje jeszcze z 10 s i jak się okazuje nie odłącza zasilania na mikrostyk tylnej klapy. W efekcie mimo zazbrojenia alarmu i zamknięcia drzwi klapę można otworzyć.

1. Czy ktoś wie jakie ciśnienie/podciśnienie powinna dawać zdrowa pompka?
2. Elektrozawór wewnątrz pompki nie odłącza zasilania na klapę. Czy zawór ten jest winien, czy pompka, która nie daj rady go przełączyć i dlatego też tak długo pompka pracuje gdy zazbraja alarm.

Pompkę rozebrałem i grafitowy element wirujący jest cały. Rurki raczej szczelne.

VAG pokazuje błąd zbyt długiej pracy pompki ( możliwa nieszczelność).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A możesz wrzucić dokładny nr błędu wraz z opisem na forum?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos napisał/a:
Rurki raczej szczelne
no to najpierw sprawdź "raczej" na 123%, ściągnij wężyk z pompki i dmuchnij w niego bedziesz widział jak zamykają się zamki i który sie nie zamyka... uważam,że ewidentnie coś jest nie tak z wężykiem klapy, skoro pozostałe drzwi zamyka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
ynos napisał/a:
( możliwa nieszczelność).

Siłownik lub rurka klapy bagażnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w moim modelu auta jest tylko rurka pod spryskiwacz w klapie.
Zamek załatwiany elektrycznie przez mikrostyk klapy. Więc jeśli pompka wytworzy odpowiednie ciśnienie w obiegu to elektrozawór pompki odcina zasilanie na mikrostyk klapy i nie jest możliwe otwarcie go. Jeśli elektrozawór nie odetnie zasilania na mikrostyk to mimo zamknięcia wszystkich drzwi i zazbrojenia alarmu - jest możliwe otwarcie klapy.

Czy ktoś wie jakie ciśnienie powinna wytwarzać zdrowa pompka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chcesz powiedzieć, że zamek w klapie nie jest zamykany (otwierany) kluczykiem? :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: pompka centralnego A4 B5 długo pracuje
Nie no jasne, że kluczykiem jest otwierany.

Adi202 napisał/a:
Siłownik lub rurka klapy bagażnika.

Ale chciałem powiedzieć, że w B5 klapa tylna nie ma rurki od centralnego.
Czujnik/zawór ciśnienia w pompce odcina mikrostyk klapy, którego wciskamy by otworzyć klapę.
Wyregulowałem styki zaworu i wszystko jest już dobrze.
Dzięki za chęć pomocy.
Temat do zamknięcia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ynos mam identyczny problem, możesz rozwinąć które regulowałeś styki i w jaki sposób?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa