 |
Przesunięty przez: jimv8 Pon 25 Cze, 2012 17:10 |
Silnik 1.4 16V BBZ czujnik temperatury |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 18:15 Silnik 1.4 16V BBZ czujnik temperatury
|
|
|
Hej. Siostrze w ibizie 1.4 16V 100 koni kod silnika BBZ szwankuje prawdopodobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego. Wyskoczył błąd
16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
P0118 - 35-10 - - - Intermittent
ale po wykasowaniu już nie wrócił. W blokach mierzonych w 11 bloku pokazuje temperatury normalnie, ale czasami wywali np -40c później normalnie i znowu coś poskacze. Druga temperatura to pewnie z chłodnicy tak ? Bo ona mi się trzymała 20c ciągle i później dopiero lekko wzrosła, a nie chciało mi się czekać. Nie mam chwilowo żadnych programów poinstalowanych i potrzebuje lokalizację tego czujnika. Gdyby ktoś mógł wrzucić z adaty lub esi gdzie go mogę zlokalizować byłbym wdzięczny. A podpinałem auto pod VAGa ponieważ czasami jak zgaszę auto i po np godzinie chcę odpalić to kręci i nie umie zapalić. Później drugie podejście i wskakuje na jakies 300rpm i nie reaguje na pedał gazu przez jakiś czas. Czasami zaskoczy po czasie a czasami trzeba wyłączyć i za 3 odpaleniem zawsze jest ok. już z 5 razy się tak stało. Pompka wciśnie i wyłącza się także ona jest raczej sprawna. Obstawiam ten czujnik, a jeżeli macie inne pomysły to dajcie znać.Wiem, że to forum audi i ten silnik nie był w audi ale w końcu to VAG Za to dodam, że w moim audi jest problem z odkręceniem śruby z wału i śrub z kolektorów wydechowych. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 18:49
|
|
|
| adamwit1986 napisał/a: | Hej. Siostrze w ibizie 1.4 16V 100 koni kod silnika BBZ szwankuje prawdopodobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego. Wyskoczył błąd
16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
P0118 - 35-10 - - - Intermittent
ale po wykasowaniu już nie wrócił. W blokach mierzonych w 11 bloku pokazuje temperatury normalnie, ale czasami wywali np -40c później normalnie i znowu coś poskacze. Druga temperatura to pewnie z chłodnicy tak ? Bo ona mi się trzymała 20c ciągle i później dopiero lekko wzrosła, a nie chciało mi się czekać. Nie mam chwilowo żadnych programów poinstalowanych i potrzebuje lokalizację tego czujnika. Gdyby ktoś mógł wrzucić z adaty lub esi gdzie go mogę zlokalizować byłbym wdzięczny. A podpinałem auto pod VAGa ponieważ czasami jak zgaszę auto i po np godzinie chcę odpalić to kręci i nie umie zapalić. Później drugie podejście i wskakuje na jakies 300rpm i nie reaguje na pedał gazu przez jakiś czas. Czasami zaskoczy po czasie a czasami trzeba wyłączyć i za 3 odpaleniem zawsze jest ok. już z 5 razy się tak stało. Pompka wciśnie i wyłącza się także ona jest raczej sprawna. Obstawiam ten czujnik, a jeżeli macie inne pomysły to dajcie znać.Wiem, że to forum audi i ten silnik nie był w audi ale w końcu to VAG Za to dodam, że w moim audi jest problem z odkręceniem śruby z wału i śrub z kolektorów wydechowych. |
a który rok tej IBIZY? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 18:57
|
|
|
2003 silnik BBZ |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 19:06
|
|
|
sprawdź jeszcze okablowanie czujnika , a przede wszystkim wtyczkę,czy nie ma elektrokorozji, czujnik będzie obok termostatu, zaznaczony numerem 8 |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): adamwit1986 |
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 20:47
|
|
|
Siema. Kolega też miał podobny problem i powodem był czujnik podający do sterownika, wtedy zimny nie palił a ciepły od strzała, i ja bym obstawiał owy czujnik. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 22:03
|
|
|
No właśnie muszę pogrzebać z kabelkami gdyż on czasami podaje dobrą temperaturę, a czasami wywali np -40c co jest równoznaczne z wypięciem. Z doświadczenia wiem, że termistory raczej nie robią jaj tylko albo padają, albo tylko zmieniają delikatnie parametry.
@pasiak jeżeli miałbyś jeszcze chwilkę i chęci to daj jeszcze numer VAG tego czujnika (zapobiegawczo gdyby prawie był do wymiany). Dzisiaj jeszcze ibiza dostała nową cewkę BERU, bo zrobiłem 100km w tym korek w krakowie na 3 cylindrach. |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 00:19
|
|
|
Sorry, że się wtrącam, ale... nr tego czujnika to 06A 919 501 A |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 10:08
|
|
|
| adamwit1986 napisał/a: | | czasami wywali np -40c co jest równoznaczne z wypięciem |
u kolegi tylko w określonym zakresie wywalał -40 stopni, a jak już się dogrzewał to było ok i odpalał od strzała |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 10:41
|
|
|
Dzięki za ten numer i info. Jutro poczyszczę kabelki i odpale od zimnego i jeżeli chociaż raz wywali -40c to może być tak jak piszesz, że w danym zakresie temperatur, aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem (chłodnictwo i klimatyzacja). Jeżeli pokaże jakiś błąd to idę po czujnik do sąsiada.
[ Dodano: Sob 11 Sie, 2012 15:11 ]
temat odgrzewam. Kupiłem czujnik oryginał VAGa za 23zł i po problemie. Do tego okazało się, że ubytek płynu chłodniczego był przy załączniku wentylatorów w chłodnicy, bo ktoś zapomniał uszczelki wsadzić, a nim do dołu doleciało to zdążyło wyschnąć. Zalany oryginalnym G12 różowym i po problemie. Temat rozwiązany. Dla ludzi mający podobny problem polecam na zimnym silniku podpiąć komputer i vagscop temperatury i rozgrzewać. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
[100 C4 AAH] czujnik temperatury
|
pawcio |
Czujniki, kody i schematy |
8 |
Czw 20 Sie, 2009 21:42  Adi202 |
 |
Czujnik temperatury paliwa (A4 1.9 TDI)
|
WOJTAS |
Elementy silnika |
5 |
Sro 17 Lut, 2010 22:10  Adi202 |
 |
[100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
sposób podłaczenia pinów
|
wojtas1979 |
Czujniki, kody i schematy |
41 |
Czw 07 Lis, 2013 20:07  Adi202 |
 |
[ V6 2,8 AAH] czujnik temperatury wody
|
Frankie |
Czujniki, kody i schematy |
10 |
Sro 30 Lis, 2011 16:33  Frankie |
 |
czujnik temperatury tablica przyżądó...
błąd 785
|
WOJTAS |
Czujniki, kody i schematy |
5 |
Pią 03 Wrz, 2010 21:22  Adi202 |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |