Z ostatniej chwili » Aluminiowa rewolucja w Audi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Aluminiowa rewolucja w Audi
Audi planuje wprowadzenie aluminiowej konstrukcji do swoich przyszłych modeli, zaczynając od A4 a kończąc na A8.
Dodatkowo obniżenie masy będzie uzyskane także poprzez zastosowanie wzmacnianego włóknem węglowym tworzywa sztucznego, z którego wykonane będą elementy nadwozia takie jak maska lub drzwi. Sprawi to również że rdza nie będzie straszna nawet po wielu latach użytkowania.
Wszystkie te rozwiązania mogą pojawić się w nowych generacjach modeli A4, A6, A8, oraz w od dawna zapowiadanym A7.


Źródło: www.moto.onet.pl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
krzysiekg65 napisał/a:
zaczynając od A4 a kończąc na A8

No jasne, A3 nie liczy się wcale :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
krzysiekg65 napisał/a:
zaczynając od A4 a kończąc na A8

No jasne, A3 nie liczy się wcale :evil:


W A3 ma zostać tradycyjna konstrukcja :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Alu konstrukcja :-/ , już to było (A8, A2). Niestety oprócz zalet związanych z całkowitym wyeliminowniem rdzy są wady. Broń Boże przed stłuczką czy jakimkolwiek wgnieceniem, naprawa baaaaaaaardzo kosztowna, elementy nowe też drogie a zamienników brak :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Niestety oprócz zalet związanych z całkowitym wyeliminowniem rdzy są wady. Broń Boże przed stłuczką czy jakimkolwiek wgnieceniem, naprawa baaaaaaaardzo kosztowna, elementy nowe też drogie a zamienników brak
ja bym do tego tak nie podchodził, mianowicie, skończy się rzeźbienie i cudowanie co potem odgrywa się na następnym właścicielu, który po wjechaniu na szarpaki jest zdziwiony ile spadło szpachli. Mając takie auto ze względu na własny spokój psychiczny powinno być i autocasco...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Sergio napisał/a:
Niestety oprócz zalet związanych z całkowitym wyeliminowniem rdzy są wady. Broń Boże przed stłuczką czy jakimkolwiek wgnieceniem, naprawa baaaaaaaardzo kosztowna, elementy nowe też drogie a zamienników brak
ja bym do tego tak nie podchodził, mianowicie, skończy się rzeźbienie i cudowanie co potem odgrywa się na następnym właścicielu, który po wjechaniu na szarpaki jest zdziwiony ile spadło szpachli. Mając takie auto ze względu na własny spokój psychiczny powinno być i autocasco...


Pasiak ma rację, może w końcu z naszych dróg znikną wyklepane przystanki ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Mając takie auto ze względu na własny spokój psychiczny powinno być i autocasco...
Tylko nie każdego stać na AC :-/ , znając pomysłowość Polaków to i na alu znajdą sposób na klepanie, spawanie itp. a wtedy auto rozleci sie przy 100km/h :evil: . Chodzi mi o to że nie znajdzie sie już tańszych zamienników błotników, maski itd. tylko trza bedzie ori. A w alu to pociągnie mocno po kieszeni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
krzysiekg65 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
Sergio napisał/a:
Niestety oprócz zalet związanych z całkowitym wyeliminowniem rdzy są wady. Broń Boże przed stłuczką czy jakimkolwiek wgnieceniem, naprawa baaaaaaaardzo kosztowna, elementy nowe też drogie a zamienników brak
ja bym do tego tak nie podchodził, mianowicie, skończy się rzeźbienie i cudowanie co potem odgrywa się na następnym właścicielu, który po wjechaniu na szarpaki jest zdziwiony ile spadło szpachli. Mając takie auto ze względu na własny spokój psychiczny powinno być i autocasco...


Pasiak ma rację, może w końcu z naszych dróg znikną wyklepane przystanki ;)
nie liczyłbym na to , przynajmniej nie przez najbliższe 20 lat. Choć i na aluminium nasi rodacy znajdą sposób....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I na aluminiowe konstrukcje też są rozwiązania na kombinacje. Nie oznacza to, że jest proste do wykonania, ale jest możliwe.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
I na aluminiowe konstrukcje też są rozwiązania na kombinacje. Nie oznacza to, że jest proste do wykonania, ale jest możliwe.
wszystko się da, tylko w tym wypadku , nie zawsze gra jest warta świeczki ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
I na aluminiowe konstrukcje też są rozwiązania na kombinacje. Nie oznacza to, że jest proste do wykonania, ale jest możliwe.
wszystko się da, tylko w tym wypadku , nie zawsze gra jest warta świeczki ;)

Jeżeli z takiej aluminiowej konstrukcji jest przystanek autobusowy, to się nie opłaca, ale jeżeli nie ma tyłu albo przodu, to jak najbardziej. Ogólnie to takie samochody po przejściach kosztują kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy złotych więc zawsze się będzie opłacać.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
I na aluminiowe konstrukcje też są rozwiązania na kombinacje. Nie oznacza to, że jest proste do wykonania, ale jest możliwe.
pzdr

Mój sąsiad ma A8 D2 i wierzcie mi, jak miał kolizję to okazało się że, pod lakierem była zwykła szpachlówka. :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Eres napisał/a:
Mój sąsiad ma A8 D2 i wierzcie mi, jak miał kolizję to okazało się że, pod lakierem była zwykła szpachlówka.
Polak potrafi :evil: :evil: :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Eres napisał/a:
Mój sąsiad ma A8 D2 i wierzcie mi, jak miał kolizję to okazało się że, pod lakierem była zwykła szpachlówka.
Polak potrafi :evil: :evil: :evil:

No jasne, że Polak potrafi. Koleś kiedyś kupił Forda Transita, dopiero jak nim pojechał na przegląd to się okazało ,że to wcześniej był przystanek autobusowy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Eres napisał/a:
Sergio napisał/a:
Eres napisał/a:
Mój sąsiad ma A8 D2 i wierzcie mi, jak miał kolizję to okazało się że, pod lakierem była zwykła szpachlówka.
Polak potrafi :evil: :evil: :evil:

No jasne, że Polak potrafi. Koleś kiedyś kupił Forda Transita, dopiero jak nim pojechał na przegląd to się okazało ,że to wcześniej był przystanek autobusowy ;-)
ja tez się naciąłem kupując 90-tke, dlatego ucząc się na własnych błędach uważam,że lepiej 50 razy się zastanowić i sprawdzić 100 razy zanim się kupi "bezwypadkowe"...

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Z ostatniej chwili 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa