hejka,
tak się zastanawiam co jest nie tak z silnikami vw/audi 2.0 TDI ??
wszystkie tak są odbierane i usterkowe czy tylko wybrane wersje? co sie psuje, kiedy, dlaczego i na co uważać??
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
co jest z silnikami 2.0 TDI ??
Re: co jest z silnikami 2.0 TDI ??
Silnik 2,0TDI to nic innego jak rozwiercony 1,9TDI. Silniki zrobione są z gorszego jakościowo materiału. Pękające głowice, pękające bloki, bardzo częste awarie układu smarowania. Sądzę, że to wystarczy aby nie mieć zmartwienia na głowie choćby w trakcie wyjazdu na urlop.
Re: co jest z silnikami 2.0 TDI ??
nic więcej ?? układ paliwowy? coś innego??
Re: co jest z silnikami 2.0 TDI ??
A co to jeszcze mało? Przecież to jak w ruletce - co dziś padnie głowica, blok a może pompa olejowa lub jej napęd? Nie. Nie dla mnie takie przeżycia.
Ja na przykład jak się interesowałem A4 B6, to wyczytałem że w tym modelu w silnikach 2.0 TDI pękały głowice i to podobno dość częsty przypadek
| jimv8 napisał/a: |
| hejka,
tak się zastanawiam co jest nie tak z silnikami vw/audi 2.0 TDI ?? wszystkie tak są odbierane i usterkowe czy tylko wybrane wersje? co sie psuje, kiedy, dlaczego i na co uważać?? |
Silnik 2,0TDI to nic innego jak rozwiercony 1,9TDI. Silniki zrobione są z gorszego jakościowo materiału. Pękające głowice, pękające bloki, bardzo częste awarie układu smarowania. Sądzę, że to wystarczy aby nie mieć zmartwienia na głowie choćby w trakcie wyjazdu na urlop.
| Adi202 napisał/a: | ||
Silnik 2,0TDI to nic innego jak rozwiercony 1,9TDI. Silniki zrobione są z gorszego jakościowo materiału. Pękające głowice, pękające bloki, bardzo częste awarie układu smarowania. Sądzę, że to wystarczy aby nie mieć zmartwienia na głowie choćby w trakcie wyjazdu na urlop. |
nic więcej ?? układ paliwowy? coś innego??
| jimv8 napisał/a: | ||||
nic więcej ?? układ paliwowy? coś innego?? |
A co to jeszcze mało? Przecież to jak w ruletce - co dziś padnie głowica, blok a może pompa olejowa lub jej napęd? Nie. Nie dla mnie takie przeżycia.
Zębatka przy wale korbowym
2,0tdi A4 B7 silnik BLB od 2004-2006 /chyba nic nie pokręciłem
http://vwszrot.pl/
2,0tdi A4 B7 silnik BLB od 2004-2006 /chyba nic nie pokręciłem
http://vwszrot.pl/
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych