Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
radio gamma
Re: radio gamma
Widzę, że jest to model Grundiga Audi Gamma CC. Jedynym sensownym rozwiązaniem jakim widzę, to jest zaadaptowanie opcji TAPE pod wejście AUX. Miałem gdzieś taki dokładnie sam model na dawcę organów. Sprawdzę w najbliższym czasie gdzie można by było się podłączyć.
pzdr
W które miejsca, to już napisałem. Te linki, to są tylko aplikacje danych układów scalonych i w 122% nie pomogą. Resztę trzeba zrobić tak jak napisałem.
pzdr
Cena którą podał domyślam się, iż była to tzw zapora cenowa aby nie przyjmować takiego zajęcia.
Jak chcę się pozbyć jakiegoś klienta który przynosi mi coś do naprawy warte 20zł mówię że będzie kosztować to cenę x3 i po problemie.
Nie musisz montować żadnych układów scalonych czy tym podobnych dodatków. Po podłączeniu się bezpośrednio przez kondensatory do procesora audio uzyskasz zamierzony efekt. Na 122% funkcja AUX działać będzie właściwie po podłączeniu w miejsce TAPE. Nie mając schematu ideowego przed nosem nie jestem w stanie stwierdzić czy działać będzie również zamiast AM, więc musisz to wypróbować sam.
Zrób jak pisałem wyżej podłączając się do poszczególnej nóżki procesora. Te 8 kanałów musisz podzielić na 2 ponieważ jest to odbiornik stereofoniczny czyli wyjdzie 4 wejść audio. Po odjęciu Tape, FM i AM zostaje jedno wolne, ale będzie ono blokowane programowo. Sygnał AM może przechodzić przez stereo dekoder i wspólnie z sygnałem FM wchodzić do procesora.
pzdr
Kod znajduje się w procesorze MOTOROLA MC68HC11L6. Potrzebny będzie ktoś, kto jest w stanie odczytać zawartość z takiego procesora.
pzdr
Według tego schematu wynika, że wejścia dla toru AM są na pinie 11 i 22. Sprawdź czy te nóżki są zwarte. Wyeliminowanie szumów toru AM uzyskasz przez odcięcie toru AM przez odlutowanie i podniesienie nóżek 11 i 22. Do nich przylutuj kondensatory i przyklej je do płyty zwykłym klejem na gorąco. Resztę połączenia zrób dokładnie jak w tym linku.
pzdr
Sprecyzuj się odnośnie tego textu - nie mogę tego rozszyfrować. Opisz dokładnie nr układu scalonego. Numeracja odbywa się w przeciwnym kierunku wskazówek zegara. Pin nr1 jest zawsze po lewej stronie.
pzdr
czyli to sa piny 9 i 12 daja mi dzwiek we wszystkich głośnikach i to bez masy od kabelka jack ale chyba lepiej byłó by mase przylutowac chocby do masy na tda1592t?a i czy trzeba jakies kondesatorki dac do tych kanałów?pozdr
witam.chciałbym aby mi ktoś pomógł w przerobieniu tego radia na jakieś wyjście pod które będzie można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku ale radio nie obsługuje zmieniarki.i tak czy da redę sie podłączyć pod audio procesor AM i podłączyć pod to transmiter fm czy lepiej pod zdemontowana juz linie kasety.poniżej zdjęcia pozdrawiam

| gruby1983r napisał/a: |
| witam.chciałbym aby mi ktoś pomógł w przerobieniu tego radia na jakieś wyjście pod które będzie można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku ale radio nie obsługuje zmieniarki.i tak czy da redę sie podłączyć pod audio procesor AM i podłączyć pod to transmiter fm czy lepiej pod zdemontowana juz linie kasety.poniżej zdjęcia pozdrawiam |
Widzę, że jest to model Grundiga Audi Gamma CC. Jedynym sensownym rozwiązaniem jakim widzę, to jest zaadaptowanie opcji TAPE pod wejście AUX. Miałem gdzieś taki dokładnie sam model na dawcę organów. Sprawdzę w najbliższym czasie gdzie można by było się podłączyć.
pzdr
Dokopałem się do tej Gammy CC i okazuje się, iż jest to model Blaupunkta nie Grundiga.
Widzę, że zależy Ci na szybkim i sprawnym rozwiązaniu problemu. Moim zdaniem najlepiej będzie podłączyć się z przewodami przy układzie scalonym głównego kontrolera jakim jest TEA6320T. Pytanie tylko pod co podłączyć ten AUX? Układ posiada 4 wejścia niestety nie mogę teraz odpowiedzieć które to będą piny, ponieważ nie posiadam schematu ani takiego radia aby opisać dokładnie na które piny masz się przylutować. Wejścia są na pinach 11, 13, 15, 16 jeden kanał i 17, 18, 20, 22 drugi kanał. Z tego wykorzystane są 3 dla FM, AM i TAPE. Musisz się zdecydować z czego możesz zrezygnować na poczet takiego wejścia i w to miejsce się podłączyć. Jeżeli chcesz odłączyć AM, to jest to również dobre rozwiązanie, ponieważ ogólnie AMu się dzisiaj nie słucha oraz aby załączyć dźwięk AUX nie będziesz musiał kombinować z kasetami MC aby uruchomić TAPE. Jak już pisałem na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie sprawdzić które to dokładnie piny - chyba, że posiadasz schemat ideowy tego radia, to zmieni postać rzeczy, ale mając sprawne radio będziesz również w stanie sprawdzić to samodzielnie. Wystarczy uruchomić radio na stole w tym przypadku załączyć AM i dotykać igłą pinów wymienionych wyżej. Jeżeli w głośniku w trakcie dotknięcia igły usłyszysz dodatkowy przydźwięk oznaczać będzie, iż trafiłeś na właściwe wejście dźwięku. Czekam na relacje.
pzdr
Widzę, że zależy Ci na szybkim i sprawnym rozwiązaniu problemu. Moim zdaniem najlepiej będzie podłączyć się z przewodami przy układzie scalonym głównego kontrolera jakim jest TEA6320T. Pytanie tylko pod co podłączyć ten AUX? Układ posiada 4 wejścia niestety nie mogę teraz odpowiedzieć które to będą piny, ponieważ nie posiadam schematu ani takiego radia aby opisać dokładnie na które piny masz się przylutować. Wejścia są na pinach 11, 13, 15, 16 jeden kanał i 17, 18, 20, 22 drugi kanał. Z tego wykorzystane są 3 dla FM, AM i TAPE. Musisz się zdecydować z czego możesz zrezygnować na poczet takiego wejścia i w to miejsce się podłączyć. Jeżeli chcesz odłączyć AM, to jest to również dobre rozwiązanie, ponieważ ogólnie AMu się dzisiaj nie słucha oraz aby załączyć dźwięk AUX nie będziesz musiał kombinować z kasetami MC aby uruchomić TAPE. Jak już pisałem na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie sprawdzić które to dokładnie piny - chyba, że posiadasz schemat ideowy tego radia, to zmieni postać rzeczy, ale mając sprawne radio będziesz również w stanie sprawdzić to samodzielnie. Wystarczy uruchomić radio na stole w tym przypadku załączyć AM i dotykać igłą pinów wymienionych wyżej. Jeżeli w głośniku w trakcie dotknięcia igły usłyszysz dodatkowy przydźwięk oznaczać będzie, iż trafiłeś na właściwe wejście dźwięku. Czekam na relacje.
pzdr
znalazłem coś takiego to bedzie to
http://pdf1.alldatasheet....S/TEA6320T.html
a jak tak to gdzie sie lutowac?
[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 00:42 ]
albo
http://pdf1.alldatasheet....S/TDA1572T.html
to chyba AM audioprocesor
http://pdf1.alldatasheet....S/TEA6320T.html
a jak tak to gdzie sie lutowac?
[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 00:42 ]
albo
http://pdf1.alldatasheet....S/TDA1572T.html
to chyba AM audioprocesor
| gruby1983r napisał/a: |
| znalazłem coś takiego to bedzie to
http://pdf1.alldatasheet....S/TEA6320T.html a jak tak to gdzie sie lutowac? [ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 00:42 ] albo http://pdf1.alldatasheet....S/TDA1572T.html to chyba AM audioprocesor |
W które miejsca, to już napisałem. Te linki, to są tylko aplikacje danych układów scalonych i w 122% nie pomogą. Resztę trzeba zrobić tak jak napisałem.
pzdr
a to jak podłaczyć sie pod procka AM z tych osmiu kanałów kazdy odp za np.fm ,tape am czy wujscie jack ma dwa kabelki i uziemienie wiec trzeba tylko znalezc tor AM z tych osmiu pinów czy lutowac sie wszedzie.chyba jednak transmiter se kupie pozdr ale jeszcze nie.dzis u ele w olsztynie powiedział mi ze nie ma takiej opcji zeby cos takiego zrobic bo to trzeba jakis układ scalony zrobic i ze taka przeróbka to ze 200zł bedzie kosztowac!! smieszny gosc byl ale cóz
| gruby1983r napisał/a: |
| a to jak podłaczyć sie pod procka AM z tych osmiu kanałów kazdy odp za np.fm ,tape am czy wujscie jack ma dwa kabelki i uziemienie wiec trzeba tylko znalezc tor AM z tych osmiu pinów czy lutowac sie wszedzie.chyba jednak transmiter se kupie pozdr ale jeszcze nie.dzis u ele w olsztynie powiedział mi ze nie ma takiej opcji zeby cos takiego zrobic bo to trzeba jakis układ scalony zrobic i ze taka przeróbka to ze 200zł bedzie kosztowac!! smieszny gosc byl ale cóz |
Cena którą podał domyślam się, iż była to tzw zapora cenowa aby nie przyjmować takiego zajęcia.
Nie musisz montować żadnych układów scalonych czy tym podobnych dodatków. Po podłączeniu się bezpośrednio przez kondensatory do procesora audio uzyskasz zamierzony efekt. Na 122% funkcja AUX działać będzie właściwie po podłączeniu w miejsce TAPE. Nie mając schematu ideowego przed nosem nie jestem w stanie stwierdzić czy działać będzie również zamiast AM, więc musisz to wypróbować sam.
Zrób jak pisałem wyżej podłączając się do poszczególnej nóżki procesora. Te 8 kanałów musisz podzielić na 2 ponieważ jest to odbiornik stereofoniczny czyli wyjdzie 4 wejść audio. Po odjęciu Tape, FM i AM zostaje jedno wolne, ale będzie ono blokowane programowo. Sygnał AM może przechodzić przez stereo dekoder i wspólnie z sygnałem FM wchodzić do procesora.
pzdr
dzieki zabieram sie do roboty jak tylko znajde kogos kto mi kod odzyska z radia helmut w niemczech zapomniał mi dac karty z kodem lub go nie mniał.pozdro
| gruby1983r napisał/a: |
| dzieki zabieram sie do roboty jak tylko znajde kogos kto mi kod odzyska z radia helmut w niemczech zapomniał mi dac karty z kodem lub go nie mniał.pozdro |
Kod znajduje się w procesorze MOTOROLA MC68HC11L6. Potrzebny będzie ktoś, kto jest w stanie odczytać zawartość z takiego procesora.
pzdr
znalazłem sygnał na ustawionym AM i jest to pin 11 ale tylko jeden pin daje znac.a jak odciac sygnał AMaby nie było szumów i jak dorobic sygnał stereo albo moze ja cos nie tak zrobiłem nie wiem juz sam.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html
wyzej jest link jak ktos zrobił to z układem tda6320t to trzeba zrobic tak jak tam jest na obrazkach.pozdrawiam kod juz odzyskany
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html
wyzej jest link jak ktos zrobił to z układem tda6320t to trzeba zrobic tak jak tam jest na obrazkach.pozdrawiam kod juz odzyskany
| gruby1983r napisał/a: |
| znalazłem sygnał na ustawionym AM i jest to pin 11 ale tylko jeden pin daje znac.a jak odciac sygnał AMaby nie było szumów i jak dorobic sygnał stereo albo moze ja cos nie tak zrobiłem nie wiem juz sam.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html wyzej jest link jak ktos zrobił to z układem tda6320t to trzeba zrobic tak jak tam jest na obrazkach.pozdrawiam kod juz odzyskany |
Według tego schematu wynika, że wejścia dla toru AM są na pinie 11 i 22. Sprawdź czy te nóżki są zwarte. Wyeliminowanie szumów toru AM uzyskasz przez odcięcie toru AM przez odlutowanie i podniesienie nóżek 11 i 22. Do nich przylutuj kondensatory i przyklej je do płyty zwykłym klejem na gorąco. Resztę połączenia zrób dokładnie jak w tym linku.
pzdr
witam coś dziś grzebałem i tak zrobiłem tak na tda1572t czyli am riciver zwarłem pin 5 i 6 co wyeliminowało mi szumy a na tda1592t piny przed ostatnie z lewej jak i prawej daja dzwiek w lewym i prawym głosniku a wiec to bede wyjscia teraz tylko czy trzeba to jakimis kondesatorkami zabezpieczyc i mase podłaczeć? jak bez masy prubowałem poprzez dotkniecie kanału i grało ładnie lepiej niz radio.teraz tylko do jakiegos elektryka aby mi to zlutowal<nie mam takiej malej lutownicy a i moja reka jest troche nie pewna>pozdrawiam
| gruby1983r napisał/a: |
| tda1592t piny przed ostatnie z lewej jak i prawej daja dzwiek w lewym i prawym głosniku |
Sprecyzuj się odnośnie tego textu - nie mogę tego rozszyfrować. Opisz dokładnie nr układu scalonego. Numeracja odbywa się w przeciwnym kierunku wskazówek zegara. Pin nr1 jest zawsze po lewej stronie.
pzdr
| Adi202 napisał/a: |
| tda1592t piny przed ostatnie z lewej jak i prawej daja dzwiek w lewym i prawym głosniku |
czyli to sa piny 9 i 12 daja mi dzwiek we wszystkich głośnikach i to bez masy od kabelka jack ale chyba lepiej byłó by mase przylutowac chocby do masy na tda1592t?a i czy trzeba jakies kondesatorki dac do tych kanałów?pozdr
Będę szczery. Mam bałagan w głowie po tym co napisałeś.
Jest to oczywista oczywistość, iż masa to konieczność. Po pierwsze ma uchronić dźwięk przed zakłóceniami, a po drugie przy takim połączeniu odtwarzacza MP3 z radiem bez masy w ogóle nie powinno to grać. Weźmy pod uwagę normalne połączenie głośnika- czy połączysz go jednym przewodem plusowym? Kondensator odsprzęgający jest jak najbardziej potrzebny aby odseparować składową stałą. Pytanie brzmi w którym DOKŁADNIE miejscu chcesz się przylutować tymi trzema przewodami. Jeżeli przylutujesz się bezpośrednio do procesora Audio, to jak najbardziej potrzebujesz kondorki. Jeżeli jednak masz miejsce na płycie pomiędzy procesorem Audio, a stereo-dekoderem, to możesz wykorzystać kondensatory które już tam są. Dlatego prosiłem Ciebie abyś opisał dokładnie ze szczegółami co i jak. Kaszpirowski to ja nie jestem. Doszedłeś do sedna sam - uzyskałeś dźwięk w dwóch kanałach, czyli znalazłeś odpowiednie miejsce na AUX, ale czy jest ono do końca odpowiednie? Tego to też nie wiem bo piszesz za mało szczegółów. Sprawdziłeś czy słuchając FM te wejścia nie zakłócają tego sygnału? Ja tego nie wiem.
Reasumując całość zakładając ten temat potrzebowałeś pomocy, ale nie jestem w stanie pomóc jeżeli nie chcesz współpracować
Elektronika, to nie mechanika,choć i w mechanice konkrety są mile widziane. Zadając pytanie oczekujesz odpowiedzi - konkretnej odpowiedzi. Odpowiadając błędnie można uszkodzić w tym przypadku radio. Tego nie możesz ode mnie wymagać.
Więc może zacznijmy od początku - gdzie i na którym układzie scalonym chcesz się chcesz przylutować?
pzdr
Jest to oczywista oczywistość, iż masa to konieczność. Po pierwsze ma uchronić dźwięk przed zakłóceniami, a po drugie przy takim połączeniu odtwarzacza MP3 z radiem bez masy w ogóle nie powinno to grać. Weźmy pod uwagę normalne połączenie głośnika- czy połączysz go jednym przewodem plusowym? Kondensator odsprzęgający jest jak najbardziej potrzebny aby odseparować składową stałą. Pytanie brzmi w którym DOKŁADNIE miejscu chcesz się przylutować tymi trzema przewodami. Jeżeli przylutujesz się bezpośrednio do procesora Audio, to jak najbardziej potrzebujesz kondorki. Jeżeli jednak masz miejsce na płycie pomiędzy procesorem Audio, a stereo-dekoderem, to możesz wykorzystać kondensatory które już tam są. Dlatego prosiłem Ciebie abyś opisał dokładnie ze szczegółami co i jak. Kaszpirowski to ja nie jestem. Doszedłeś do sedna sam - uzyskałeś dźwięk w dwóch kanałach, czyli znalazłeś odpowiednie miejsce na AUX, ale czy jest ono do końca odpowiednie? Tego to też nie wiem bo piszesz za mało szczegółów. Sprawdziłeś czy słuchając FM te wejścia nie zakłócają tego sygnału? Ja tego nie wiem.
Reasumując całość zakładając ten temat potrzebowałeś pomocy, ale nie jestem w stanie pomóc jeżeli nie chcesz współpracować
Więc może zacznijmy od początku - gdzie i na którym układzie scalonym chcesz się chcesz przylutować?
pzdr
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych