 |
|
[A8 D2 1997]Antena Elektryczna - problem z wysunięciem |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 15:27 [A8 D2 1997]Antena Elektryczna - problem z wysunięciem
|
|
|
Witam!
Mam w swoim samochodzie (A8 d2 1997r) antene elektryczną. Od dwóch dni - antena ma problem z wysunięciem - dochodzi do pewnego momentu (mniej więcej połowy) i zaczyna "trykać". Przesmarowałem ją olejem i narazie nic nie pomogło - z wyglądu jest prosta i nie przekrzywiona.
Zastanawiam się co się z nią mogło stać i jak się ewentualnie do niej dobrać (czy jest trudno ?)
Jednocześnie mam do Was pytanie - czy istnieje złoty środek, który pozwoliłby zamontować ewentualnie antenę, która mogłaby pełnić zarówno rolę anteny radiowej jak i CD ?
Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki. |
_________________ Auto w którym się zakochałem! A8 4.2 300KM
Moje auto: www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=92916
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 19:56 Re: Antena Elektryczna
|
|
|
| pawel_berent napisał/a: | Witam!
Mam w swoim samochodzie (A8 d2 1997r) antene elektryczną. Od dwóch dni - antena ma problem z wysunięciem - dochodzi do pewnego momentu (mniej więcej połowy) i zaczyna "trykać". Przesmarowałem ją olejem i narazie nic nie pomogło - z wyglądu jest prosta i nie przekrzywiona.
Zastanawiam się co się z nią mogło stać i jak się ewentualnie do niej dobrać (czy jest trudno ?)
Jednocześnie mam do Was pytanie - czy istnieje złoty środek, który pozwoliłby zamontować ewentualnie antenę, która mogłaby pełnić zarówno rolę anteny radiowej jak i CD ?
Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki. |
Jeżeli chodzi o złoty środek, to swego czasu widziałem taką zwrotnicę która sprzęgała jedną antenę do dwóch odbiorników - radio i CB. Myślę jednak, że nadawanie i odbiór CB nie będą idealne na takim urządzeniu, ale mimo to coś takiego już wymyślono i można gdzieś to kupić. Odnośnie anteny, to wygląda mi to na uszkodzony wkład, a dokładnie rdzeń napędowy anteny. Jest to do naprawienia, ale potrzebowałbyś zestaw naprawczy anteny elektrycznej który składa się z nowego teleskopu anteny oraz sprzężonego z nim rdzenia, a kupić go można w ASO.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |