Elementy silnika » [S3 8p] Dwumas, objawy...
Odpowiedz do tematu
 [S3 8p] Dwumas, objawy...
Witam. Chciałbym sie upewnić czy to napewno dwumas mam do wymiany, ale wszystko wskazuje na jego końcówke. Poprzedni właściciel wymieniał same sprzęgło komplet sachsa performance czy coś ale dwumasówki nie, bo stwierdzili że jest w idealnym stanie. Auto ma obecnie podniesioną moc i zastanawiam sie na jak długo starczy ten wynalazek bo tani nie jest ;/

Objawy: przy odpalaniu chrobocze coś (dwumas?), przy gaszeniu są takie 4 (tik tik tik tik), nie trzęsie budą , troche szarpie przy ruszaniu oraz 1-2 bieg, no i po nagrzaniu głośniej motor pracuje wstawie poźniej filmik to sami posłuchacie... Aaa i biegi 1,2,3 też jakoś tak z oporem zaczęły wchodzić...
Czekam na wasze opinie, bo chce temu zaradzić jak najszybciej ,nie lubie jak coś w aucie nie chula jak trzeba.
Dodam że audi dysponuje mocą ~340ps/430nm
Czy ori wystarczy ewentualnie? Czy trzeba szukać czegoś mocniejszego? To jest nie mało kasy chce to zrobić porządnie:)
Pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj coś mocniejszego. Tak czy inaczej koło zamachowe umiera. Części które montowane są obecnie w autach mają bardzo małą rezerwę i nie nadają się do "podkręcania" mocy. Sądzę, że Tuner delikatnie przesadził z tym kręceniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli to jednak dwumas?

Tuner nic nie przesadził ,jest zmieniony wydech MG, program compsportu i dolot.
Jest na stronie ich ten projekt.
Mocniejszego w sensie? Jesli chodzi o jednomas to nie wiem czy to dobry pomysł do 6 biegowej skrzyni ładować...
Ale jak ktos zna sie lepiej i moze sie pochwalić takim czyms u siebie w S3 8p to chetnie sie skusze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wcale nie wątpię, że ktoś kto to robił nie jest profesjonalistą tylko amatorem. Ja na jego miejscu odradziłbym taki tuning. Masz dodane jakieś 30% oryginalnej mocy. Oczywiście dla tunera "wszystko jest SUPER" i mieści się w normach. Faktycznie po roku silnik jest w rozsypce, a zaczyna się właśnie od takich elementów jak sprzęgło, dwumasa, przeguby, a kończy na korbowodach czy wyciągniętym kopycie. W efekcie taki egzemplarz wystawiany jest na sprzedaż jako "szybcy i wściekli" i ktoś się nacina na minę. Zadowolony jest Tuner bo zarobił i sprzedawca bo się pozbył problemu.
Prawdziwy tuning nie polega tylko na zmianie programu. Wzmacnia się również elementy silnika oraz napędu. Tylko, że to kosztuje.
Wymiana tłumika, kolektorów, mapy silnika, wtryskiwaczy czy turbiny służy tylko zwiększeniu Nm a co z resztą? Niestety żadna już firma produkująca auta nie patrzy na jakość tylko na zysk więc i części są słabsze.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
jimv8
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa