 |
|
VIN a rok produkcji, a rejestracja |
| Autor |
Wiadomość |
Lucas

Model: A6 Quattro
Silnik: AKE
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 41 Dołączył: 16 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Skąd: Mielec
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 20:17 VIN a rok produkcji, a rejestracja
|
|
|
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Parę dni temu kupiłem śliczną A6, sprowadzoną, a przed zakupem sprawdziłem VIN. Wszystko było w porządku, rok produkcji się zgadzał. Dzisiaj z rana pojechałem zrobić przegląd rejestracyjny i diagnoście po zdekodowaniu VINu ukazał się rok produkcji 1999, pomimo że w numerze VIN jak byk figuruje litera "Y", ponadto, pierwsza rejestracja auta za granicą nastąpiła pod koniec kwietnia 2000 r. Pojechałem zakupić nieco części ekspoatacyjnych i nawet sprzedawca w sklepie dziwił się, skąd wziął się rok produkcji gdyż w katalogach z częściami audi w takiej opcji przez rokiem 2000 nie figuruje.
WTF?
Pytanie jakie ciśnie mi się na usta: co z tym fantem zrobić? Uciekł mi rok zatem przy późniejszej odsprzedaży sporo tracę. Po drugie skąd taka rozbieżność? Wszystkie dekodery VIN wskazują rok 2000, na stacji diagnostycznej jednak 1999? Gdzie tkwi błąd i gdzie ewentualnie mogę zweryfikować ostatecznie rok produkcji auta?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 20:42
|
|
|
a diagnosta powiedział, na jakiej podstawie ustalił wcześniejszy rok produkcji?
jak masz brief, to zeskanuj mi go i podeślij na priv |
_________________ A6 C6 LIFT 2.0 170KM
A4 AVANT 1.9TDI
były:
B4 CABRIO 2.6V6
A6 2,4 165KM
80 B3 1.8 90KM
A6 AVANT 2,4 165KM
A8 4,2V8 310KM
80 B4 AVANT 2.0 115KM
A6 2.6 150KM
80 B4 2.0 115KM
80 B3 1.8S 90KM
80 1.6 75KM |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 21:03
|
|
|
Być może to zbyt proste rozwiązanie, ale rok produkcji to niekoniecznie rok modelowy. Po co mieć łatwo, jak można skomplikować. Jest to pierwsza rzecz, jaka mi się nasuwa po przeczytaniu Twojego posta. na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że kupuję części po roku modelowym, a nie dacie zjechania z taśmy. |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 21:21
|
|
|
rok modelowy w audi zaczyna sie (tu nie mam pewności) we wrzesniu, więc po VINie bedzie 2000 a rzeczywiście to jeszcze 1999 |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 22:21
|
|
|
Rok modelowy w Audi zaczyna się w lipcu. Auto może być wyprodukowane w lipcu 1999 i w tym miesiącu zarejestrowane, a w VINie oczywiście będzie 2000r i wszystko będzie się zgadzać. Podaj na PW nr VIN, to dostaniesz informację z którego miesiąca pochodzi twoja A6. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Lucas

Model: A6 Quattro
Silnik: AKE
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 41 Dołączył: 16 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Skąd: Mielec
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 22:28
|
|
|
Dziękuję za odpowiedzi.
| wbruti napisał/a: | diagnosta powiedział, na jakiej podstawie ustalił wcześniejszy rok produkcji?
jak masz brief, to zeskanuj mi go i podeślij na priv |
Jutro zrobię z rana skan i podeślę. Niestety diagnosta skwitował to: "tak mi wyskakuje w komputerze i nic z tym nie mogę zrobić".
| Pasiak napisał/a: | | rok modelowy w audi zaczyna sie (tu nie mam pewności) we wrzesniu, więc po VINie bedzie 2000 a rzeczywiście to jeszcze 1999 |
| szynszylek napisał/a: | | Być może to zbyt proste rozwiązanie, ale rok produkcji to niekoniecznie rok modelowy. |
Prawda, aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć rozbieżność roczną dla auta kupionego na przełomie roku kalendarzowego, ba, nawet w lutym czy marcu jednak w kwietniu? Tutaj zdecydowanie coś nie gra i obstawiam niekompetencję stacji diagnostycznej.
Uruchomiłem znajomego w serwisie z autoryzacją Audi, sam również podzwonię z rana i zobaczę co uda mi się ustalić.
Jeszcze jedno pytanie: czy serwis Audi udziela tego typu informacji na temat numeru VIN telefonicznie? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 22:35
|
|
|
| Lucas napisał/a: |
Jeszcze jedno pytanie: czy serwis Audi udziela tego typu informacji na temat numeru VIN telefonicznie? |
To zależy od ASO. Ogólnie udzielają tylko odpłatnie. Data pierwszej rejestracji może być starsza od rocznika VIN nie bardziej niż 6 miesięcy. Jeżeli jest starsza. to auto nie będzie raczej do końca legalne. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Lucas

Model: A6 Quattro
Silnik: AKE
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 41 Dołączył: 16 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Skąd: Mielec
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 22:45
|
|
|
Poszło PW w sprawie VINu. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012 22:52
|
|
|
Odp również. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Lucas

Model: A6 Quattro
Silnik: AKE
Zasilanie: Diesel
Nadwozie: Avant
Wiek: 41 Dołączył: 16 Kwi 2012 Wszystkie posty: 12
     
Skąd: Mielec
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |