 |
|
falujące obroty na jałowym biegu Audi a3 |
| Autor |
Wiadomość |
kołek


Model: A6
Silnik: 2,4 V6
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2011 Wszystkie posty: 16
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Żary
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 19:57 falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
|
|
|
Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!
[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!! |
|
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 20:32
|
|
|
A sprawdzałeś silniczek krokowy? Może jest zabrudzony. |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 21:39 Re: falujące obroty na jałowym biegu Audi a3
|
|
|
| kołek napisał/a: | Witam wszystkich! Jestem posiadaczem audi a3 1,6 benzyna z gazem sekwencyjnym! Od dłuższego czasu mam problem z którym nikt nie może sobie poradzić, a mianowicie podczas odpalenia samochodu na benzynie strasznie falują mi obroty prawie do zera a czasami samochód gaśnie! Kiedy przejadę kilka - kilkanaście kilometrów już jest OK! Świece i przewody wymieniłem, przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana, sonda lambda miała błąd ale po wymianie jest OK oraz przepływka zmieniona! Nie wiem co jest grane może jakiś czujnik temperatury? POMOCY!!! Oszaleje przez to auto!!!
[ Dodano: Sro 10 Paź, 2012 19:58 ]
ADI może coś wymyślisz!!! | a jak wyglada sprawa z odpalaniem na gazie? to by zawezilo pole poszukiwan |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
kołek


Model: A6
Silnik: 2,4 V6
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2011 Wszystkie posty: 16
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Żary
|
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012 20:29
|
|
|
Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>
[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ] mam sekwencję więc nie odpalę na gazie. |
| Ostatnio zmieniony przez kołek Czw 11 Paź, 2012 22:17, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012 21:18
|
|
|
| kołek napisał/a: | Sergiusz u mnie krokowiec jest razem z czujnikiem położenia przepustnicy a więc trzeba chyba wymienić przepustkę>
[ Dodano: Czw 11 Paź, 2012 20:30 ]
Adi przecież mam sekwencję więc nie odpalę na gazie. |
Odpalisz na gazie, nawet w sekwencji jest takie coś jak odpalanie awaryjne na samym gazie, tylko nie wszyscy o tym wiedzą. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
kołek


Model: A6
Silnik: 2,4 V6
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2011 Wszystkie posty: 16
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Żary
|
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012 22:13
|
|
|
w takim razie jak to zrobić? |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012 23:01
|
|
|
| kołek napisał/a: | | w takim razie jak to zrobić? |
Włącz zapłon, przyciśnij i przytrzymaj przycisk włączania instalacji gazowej przez kilka sekund, aż usłyszysz kliknięcie, czyli instalacja przełączyła się na awaryjne odpalenie, kontrolka na przełączniku powinna zacząć świecić jak podczas normalnej pracy LPG, wtedy po prostu odpal silnik. |
_________________ Przewaga Dzięki Technice.
Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm
Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm |
|
|
|
|
|
 |
kołek


Model: A6
Silnik: 2,4 V6
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2011 Wszystkie posty: 16
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Żary
|
Wysłany: Sob 20 Paź, 2012 20:12
|
|
|
Odpalić na gazie nie dałem rady Wymieniłem przepustnicę i jest lepiej ale mam wrażenie, że dostaje lewe powietrze! A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012 11:16
|
|
|
| kołek napisał/a: | | A więc pytanko czy przepływomierz powinien mieć uszczelkę? |
Przepływomierz musi mieć uszczelkę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
kołek


Model: A6
Silnik: 2,4 V6
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2011 Wszystkie posty: 16
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Żary
|
Wysłany: Nie 21 Paź, 2012 16:11
|
|
|
Tak właśnie myślałem! Dziwi mnie że mechanik tego nie zauważył skoro wymieniał mi przepływomierz! Dzięki Adi!!! |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Nie 26 Maj, 2013 20:27
|
|
|
Mam pytanko, u sąsiada też faluje na biegu jałowym, oraz ciężko odpala, komp pokazuje bład niskiego napięcia przepustnicy, jak się odepnie przepustnicę to silnik zaczyna równo pracować. jakieś sugestie???? Dodam że jakiś czas temu potrafił ze 3 razy bujnąć obrotami i dalej już chodził normalnie, a teraz już ciągle są problemy. |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 26 Maj, 2013 21:17
|
|
|
Uszkodzona przepustnica, wiązka lub sterownik. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013 14:16
|
|
|
Dodam że chodzi o A4 B5 1.8, pomyliłem się, chodziło o przepływomierz, i jego błedy |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |