Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
kiedy led na przycisku ECON nie świeci sie to tryb ten jest wyłączony.
Nie spadają- Wówczas są normalne. Po załączeniu klimy są podwyższane.
nie powinnobyc z tym problemu nawet w naszej mieścinie
w razie czego sa chłopaki u nas na forum, którzy oferowali się ,że moga sprawdzić
a przewody BOSCH które bez problemu zakupisz w Hallfords'ie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Gdy świeci się czerwona LED w przycisku ECON oznacza załączony tryb ekonomiczny - kompresor nie działa. Pozostałe klawisze uruchamiają kompresor - pod warynkiem że na zewnątrz jest powyżej 5°C
Dzięki za odpowiedź...też tak mie się wydawało,ale dlaczego gdy świeci się LED w przycisku ECON to obroty silnika spadają to bardzo dziwne,bo to chyba logiczne,że jak sprężarka się załącza to właśnie wtedy powinien silnik lekko zwalniać,bo jest wtedy większe obciążenie..czyż nie tak? Ale masz rację ,bo dziś sprawdziłem to po raz drugi i jestem pewny na 100%,bo gdy załączyłem klimę(nie świeci się LED w ECON) to bardzo mrozi,więc sprawa jest jasna...no to jak w ogóle wyłączyć tryb ECON? Wiem,że jest też przycisk OFF i to wyłącza wszystko nawet dmuchawę.
| huragan1971 napisał/a: |
| Dzięki za odpowiedź...też tak mie się wydawało,ale dlaczego gdy świeci się LED w przycisku ECON to obroty silnika spadają to bardzo dziwne,bo to chyba logiczne,że jak sprężarka się załącza to właśnie wtedy powinien silnik lekko zwalniać,bo jest wtedy większe obciążenie..czyż nie tak? Ale masz rację ,bo dziś sprawdziłem to po raz drugi i jestem pewny na 100%,bo gdy załączyłem klimę(nie świeci się LED w ECON) to bardzo mrozi,więc sprawa jest jasna...no to jak w ogóle wyłączyć tryb ECON? Wiem,że jest też przycisk OFF i to wyłącza wszystko nawet dmuchawę. |
| huragan1971 napisał/a: |
| dlaczego gdy świeci się LED w przycisku ECON to obroty silnika spadają . |
Dzięki to by wszystko wyjaśniało...ale zwsze wydawało mi się,że jak się załącza sprężarka to powinny obroty spadać,bo jest obciążenie sprężarki,ale widocznie tak musi być. Jak myślisz tak realnie przy normalnej jeździe jakie powinno być spalanie? Przyznam,że jeżdżę bardzo delikatnie i dziś po powirocie z trasy do domu spojżałem na przelicznik i średnia wyszła mi 8,5 litra w trasie a nawet nie przekraczałem 120km/h co może być przyczyną tak wysokiego spalania jeszcze?
Realne spalanie przy spokojnej jeździe 7,5L
Dzięki za info...a powiedz mi czy mogę sprawdzić dokładnie swoje auto po numerze VIN niezależnie z jakiego kraju pochodzi samochód? Oczywiście ja mam pełną historię swojego auta,ponieważ mam książkę serwisową(wiadomo,że to można podrobić...są fachowcy),ale też mam wszytkie MOT-y(przeglądy techniczne) od początku "żywota" tego auta...
Jeśli chodzi o te błędy to zauważyłem,że nie działa mi włącznik(wyłącznik) blokady tylych szyb(będę musiał wymienić) i nie zamyka mi centralny klapki wlewu paliwa..i na prawdę strasznie denerwują mnie te opony,bo auto na nie równościach(dobrze,że tu w Anglii jest ich sporo mniej niż w Polsce..)skacze mi jak ....koń! Najgorsze jest to,że mam alufelgi 18" i właśnie nie wiem jaki najmniejszy rozmiar opon mógłbym założyć...
Jeśli chodzi o te błędy to zauważyłem,że nie działa mi włącznik(wyłącznik) blokady tylych szyb(będę musiał wymienić) i nie zamyka mi centralny klapki wlewu paliwa..i na prawdę strasznie denerwują mnie te opony,bo auto na nie równościach(dobrze,że tu w Anglii jest ich sporo mniej niż w Polsce..)skacze mi jak ....koń! Najgorsze jest to,że mam alufelgi 18" i właśnie nie wiem jaki najmniejszy rozmiar opon mógłbym założyć...
Wszystko zależy od kraju pochodzenia i kraju gdzie sprawdzasz. Audi ze Szwajcarii czy Włoch nie zostanie sprawdzone np w Niemczech. Nie wiem jak jest na wyspach, ale jeżeli auto ma kierownice po pogańskiej stronie i sprawdzałbyś tam na miejscu, to nie powinno być problemu.
| huragan1971 napisał/a: |
| powiedz mi czy mogę sprawdzić dokładnie swoje auto po numerze VIN niezależnie z jakiego kraju pochodzi samochód? |
Dzięki Panowie.
Co do sprawdzenia historii pojazdu po VINie, to nie ma z tym u nas większego problemu. Auto sprowadzone z Włoch sprawdziłem w serwisie z autoryzacją AUDI bez problemu.
Koledzy mam pytanie jak się wymienia przewody wysokiego napięcia w moim aucie? dzię rano ja go odpaliłem to za jakieś pięć minut jak zszedł z wysokich obrotów czyli jak wszedł na "normalne" zaczął mi na tych właśnie wolnych obrotach szarpać tak jakby przez jakiś czas chodził na trzy gary...trwało to 2-3 minuty do momentu normalnego rozgrzrania silnika. Samochodu nie odpalałem ze trzy dni a w tym czasie prawie non-stop padał deszcz i podejżewam,że to chodzi o wilgoć.Świece wymieniłem kilka dni temu na nowe podłączałem VAG-a i wszystkie cewki są ok to wychodzi na to,że to kable...ile mogą kosztować takie kable i jakiej firmy najlepiej kupować? Cewki to wiem,że firmy BERU,świece NGK a przewody?
Z góry Dzięki.
Z góry Dzięki.
| huragan1971 napisał/a: |
| a przewody? |
Dzięki. Dziś wpadnę do Hallfords..ciekawe ile kosztują te przewody? A możesz mi powiedzieć jak dokładnie po nagilelsku się to nazywa to znaczy jak mam powiedzieć,bo nie wiem czy jak powiem "Ignition Coil Pack Audi A4 2.0 FSI" to będą wiedzieli o co chodzi czy nie?
[ Dodano: Wto 24 Kwi, 2012 18:58 ]
Kolego Pasiak dziś dzwoniłem do Ciebie,ale jakoś nie mogłem się dodzwonić,bo mam sprawę...
Panowie a powiedzcie mi jakim olejem najlepiej zalać ten silnik? To znaczy mam papiery i jest tez napisane kiedy jest do wymiany i jaki olej....a jaki polecacie?
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 08:55 ]
Mam kolejne pytanie i to bardzo konkretne,bo uważam,że jednak coś jest nie tak z osprzętem silnika tylko co? Na wolnych obrotach silnik nirówno chodzi a raczej tak jakby szarpie, świecew wymieniłem na NGK a cewki juz mi idą a nie wiem czy to też może być wina przewodów i Bóg wie jeszcze czego,ale martwi mnie jedno...czy powinno tak być,że jak odkręcam korek wlewu oleju to silnik prawie gaśnie? Jeśli nie to czego to może być objaw???
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 15:55 ]
Następne pytanie..dziś walczę z obrotami i wydaje mi się ,że są za wolne i może dlatego silnik "szarpie" samo juz nie wiem świece nowe i cewki też ale nie mam pojęcia jak wymienić kable rozszczepiłem pomorańczowy plastik a w środku zobaczyłem,że od każdej cewki wychodzą po cztery kable jedne cieńsze a inne grubsze...a ile obrotów powinien wskazywać na desce rozdzielczej przy wyłączonej klimie? U mnie jest jakieś niecałe 850 a jak załączę klimę to wzrasta do 900 czy tak powinno byc czy nie? Cierpliwość mi sie kończy....chyba udam sie do jakiegoś prawdziwego fachowca,albo do kogoś takiego co ma takie samo auto aby przynajmniej porównać...zadal silnik mi też "cyka" głównie na wolnych obrotach i sam nie wiem czy tak powinno być czy nie zamierzam też wymienić olej...Prosze o odpowiedź na w/w pytania.
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 15:59 ]
Koledzy możecie mi odpowiedzieć na w/w pytania? Z góry dzięki.
[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 11:01 ]
To jest nastepny skan,który dziś rano zrobiłem...jakies podpowiedzi o do drgań mojego silnika...czyżby zawór EGR?
Thursday,26,April,2012,09:55:31:46862
VCDS Version: Release 10.6.0
Data version: 20100630
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Chassis Type: 8E - Audi A4 B6/B7
Scan: 01 02 03 08 09 0F 11 15 16 17 18 36 37 45 46 55 56 57 65 67
69 75 76 77
VIN: WAUZZZ8E63A397730 Mileage: 101890km/63311miles
-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine Labels: None
Part No SW: 8E0 906 018 K HW: Hardware No
Component: 2.0L R4/4V FSI G 0008
Shop #: WSC 63351 000 00000
VCID: 3064129E9C79459C
Part No: 8E0 907 807 A
Component: NOX 0303180039 002 3205
8E0907807 A NOX 0303180039 002 3205
2 Faults Found
17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal
P1539 - 004 - No Signal/Communication
16784 - EGR System: Malfunction
P0400 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
Readiness: 0000 0000
-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-614-517.lbl
Part No: 8E0 614 517
Component: ABS/ESP front 3429
Coding: 04275
Shop #: WSC 00411
VCID: E5CA33CA133B5034
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl
Part No: 8E0 820 043 AA
Component: A4 Klimaautomat 1219
Coding: 00000
Shop #: WSC 63351
VCID: 60C4A2DE8C19B51C
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.lbl
Part No: 8E0 907 279 E
Component: int. Lastmodul RDW 0305
Coding: 00001
Shop #: WSC 63351
VCID: 346C1E8E686179BC
1 Fault Found
00532 - Supply Voltage B+
53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-84.lbl
Part No: 8E0 959 655 B
Component: Airbag 8.4EP 2000
Coding: 0010602
Shop #: WSC 63351 000 00000
VCID: 366824867E1D6BAC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl
Part No: 8E0 953 549 N
Component: Lenksáulenmodul 0308
Coding: 00041
Shop #: WSC 63351
VCID: 3E783CA6562DA3EC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8E2.lbl
Part No: 8E0 920 950 K
Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D36
Coding: 00100
Shop #: WSC 00067
VCID: 3162179A97734C94
WAUZZZ8E63A397730 AUZ6Z0C0110215
1 Fault Found
01176 - Key
07-10 - Signal too Low - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 45: Inter. Monitor Labels: 8E0-951-177.lbl
Part No: 8E0 951 177
Component: Innenraumueberw. 0604
Coding: 00001
Shop #: WSC 00000
VCID: EBDE45F2F5DF6644
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.lbl
Part No: 8E0 959 433 BC
Component: Komfortgerát T3B 1211
Coding: 06859
Shop #: WSC 63351
VCID: 73EEDD922DEF3E84
Part No: 8E2959802B
Component: Tőrsteuer.FS BRM 0003
Part No: 8E2959801B
Component: Tőrsteuer.BF BRM 0003
Part No: 8E0959801A
Component: Tőrsteuer.HL BRM 0003
Part No: 8E0959802A
Component: Tőrsteuer.HR BRM 0003
3 Faults Found
01366 - Opened Due to Crash Signal
35-00 - -
01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe
01562 - Right Rear Door
61-10 - Won't De-Safe - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 56: Radio Labels: 8E0-035-1xx-56.lbl
Part No: 8E0 035 186 J
Component: concert II GRO 0008
Coding: 01001
Shop #: WSC 63351
VCID: 2E580CE6864D536C
1 Fault Found
00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier
36-00 - Open Circuit
End ---------------------------------------------------------------------
[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 15:18 ]
Dziś odpiąłem zawór EGR i obroty silnika wróciłe do "normy"...prawdopodobnie jest uszkodzony...a jak to dokładnie sprawdzić? Jak długo można jeździć bez podpiętego EGR(to znaczy zdjąłem wsuwkę) i jakie mogą być ewentualne konsekwencje???
[ Dodano: Wto 24 Kwi, 2012 18:58 ]
Kolego Pasiak dziś dzwoniłem do Ciebie,ale jakoś nie mogłem się dodzwonić,bo mam sprawę...
Panowie a powiedzcie mi jakim olejem najlepiej zalać ten silnik? To znaczy mam papiery i jest tez napisane kiedy jest do wymiany i jaki olej....a jaki polecacie?
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 08:55 ]
Mam kolejne pytanie i to bardzo konkretne,bo uważam,że jednak coś jest nie tak z osprzętem silnika tylko co? Na wolnych obrotach silnik nirówno chodzi a raczej tak jakby szarpie, świecew wymieniłem na NGK a cewki juz mi idą a nie wiem czy to też może być wina przewodów i Bóg wie jeszcze czego,ale martwi mnie jedno...czy powinno tak być,że jak odkręcam korek wlewu oleju to silnik prawie gaśnie? Jeśli nie to czego to może być objaw???
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 15:55 ]
Następne pytanie..dziś walczę z obrotami i wydaje mi się ,że są za wolne i może dlatego silnik "szarpie" samo juz nie wiem świece nowe i cewki też ale nie mam pojęcia jak wymienić kable rozszczepiłem pomorańczowy plastik a w środku zobaczyłem,że od każdej cewki wychodzą po cztery kable jedne cieńsze a inne grubsze...a ile obrotów powinien wskazywać na desce rozdzielczej przy wyłączonej klimie? U mnie jest jakieś niecałe 850 a jak załączę klimę to wzrasta do 900 czy tak powinno byc czy nie? Cierpliwość mi sie kończy....chyba udam sie do jakiegoś prawdziwego fachowca,albo do kogoś takiego co ma takie samo auto aby przynajmniej porównać...zadal silnik mi też "cyka" głównie na wolnych obrotach i sam nie wiem czy tak powinno być czy nie zamierzam też wymienić olej...Prosze o odpowiedź na w/w pytania.
[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2012 15:59 ]
Koledzy możecie mi odpowiedzieć na w/w pytania? Z góry dzięki.
[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 11:01 ]
To jest nastepny skan,który dziś rano zrobiłem...jakies podpowiedzi o do drgań mojego silnika...czyżby zawór EGR?
Thursday,26,April,2012,09:55:31:46862
VCDS Version: Release 10.6.0
Data version: 20100630
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Chassis Type: 8E - Audi A4 B6/B7
Scan: 01 02 03 08 09 0F 11 15 16 17 18 36 37 45 46 55 56 57 65 67
69 75 76 77
VIN: WAUZZZ8E63A397730 Mileage: 101890km/63311miles
-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine Labels: None
Part No SW: 8E0 906 018 K HW: Hardware No
Component: 2.0L R4/4V FSI G 0008
Shop #: WSC 63351 000 00000
VCID: 3064129E9C79459C
Part No: 8E0 907 807 A
Component: NOX 0303180039 002 3205
8E0907807 A NOX 0303180039 002 3205
2 Faults Found
17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal
P1539 - 004 - No Signal/Communication
16784 - EGR System: Malfunction
P0400 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
Readiness: 0000 0000
-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-614-517.lbl
Part No: 8E0 614 517
Component: ABS/ESP front 3429
Coding: 04275
Shop #: WSC 00411
VCID: E5CA33CA133B5034
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl
Part No: 8E0 820 043 AA
Component: A4 Klimaautomat 1219
Coding: 00000
Shop #: WSC 63351
VCID: 60C4A2DE8C19B51C
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.lbl
Part No: 8E0 907 279 E
Component: int. Lastmodul RDW 0305
Coding: 00001
Shop #: WSC 63351
VCID: 346C1E8E686179BC
1 Fault Found
00532 - Supply Voltage B+
53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-84.lbl
Part No: 8E0 959 655 B
Component: Airbag 8.4EP 2000
Coding: 0010602
Shop #: WSC 63351 000 00000
VCID: 366824867E1D6BAC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl
Part No: 8E0 953 549 N
Component: Lenksáulenmodul 0308
Coding: 00041
Shop #: WSC 63351
VCID: 3E783CA6562DA3EC
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8E2.lbl
Part No: 8E0 920 950 K
Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D36
Coding: 00100
Shop #: WSC 00067
VCID: 3162179A97734C94
WAUZZZ8E63A397730 AUZ6Z0C0110215
1 Fault Found
01176 - Key
07-10 - Signal too Low - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 45: Inter. Monitor Labels: 8E0-951-177.lbl
Part No: 8E0 951 177
Component: Innenraumueberw. 0604
Coding: 00001
Shop #: WSC 00000
VCID: EBDE45F2F5DF6644
No fault code found.
-------------------------------------------------------------------------------
Address 46: Central Conv. Labels: 8E0-959-433-MAX.lbl
Part No: 8E0 959 433 BC
Component: Komfortgerát T3B 1211
Coding: 06859
Shop #: WSC 63351
VCID: 73EEDD922DEF3E84
Part No: 8E2959802B
Component: Tőrsteuer.FS BRM 0003
Part No: 8E2959801B
Component: Tőrsteuer.BF BRM 0003
Part No: 8E0959801A
Component: Tőrsteuer.HL BRM 0003
Part No: 8E0959802A
Component: Tőrsteuer.HR BRM 0003
3 Faults Found
01366 - Opened Due to Crash Signal
35-00 - -
01561 - Left Rear Door
61-00 - Won't De-Safe
01562 - Right Rear Door
61-10 - Won't De-Safe - Intermittent
-------------------------------------------------------------------------------
Address 56: Radio Labels: 8E0-035-1xx-56.lbl
Part No: 8E0 035 186 J
Component: concert II GRO 0008
Coding: 01001
Shop #: WSC 63351
VCID: 2E580CE6864D536C
1 Fault Found
00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier
36-00 - Open Circuit
End ---------------------------------------------------------------------
[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2012 15:18 ]
Dziś odpiąłem zawór EGR i obroty silnika wróciłe do "normy"...prawdopodobnie jest uszkodzony...a jak to dokładnie sprawdzić? Jak długo można jeździć bez podpiętego EGR(to znaczy zdjąłem wsuwkę) i jakie mogą być ewentualne konsekwencje???
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych