 |
|
informacje RDS na fis-e |
| Autor |
Wiadomość |
jano04

Model: a4 b5
Silnik: 2.8 ack
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 07 Lis 2012 Wszystkie posty: 28
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013 08:19 informacje RDS na fis-e
|
|
|
Witam mam takie pytanie ,posiadam radio concert i duży fis w aucie co mam zrobić aby komunikaty rds z radia były wyświetlane na fis-ie. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 18:17
|
|
|
Sprawdzić czy radio jest połaczone z zegarami oraz sprawdzić kodowanie zegarów. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jano04

Model: a4 b5
Silnik: 2.8 ack
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 07 Lis 2012 Wszystkie posty: 28
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 11:29
|
|
|
Kolego radio dokładałem w tym aucie nie było radia tył i przód pasywny więc nie mam też mini iso ,proszę zatem o podpowiedż co z czym połączyć żeby komunikaty rds pokazywały się na fisie no i jak przekodować licznik. audi z 97roku |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 10:33
|
|
|
| jano04 napisał/a: | | Kolego radio dokładałem w tym aucie nie było radia tył i przód pasywny więc nie mam też mini iso ,proszę zatem o podpowiedż co z czym połączyć żeby komunikaty rds pokazywały się na fisie no i jak przekodować licznik. audi z 97roku |
Jasnowidzem nie jestem i od tego trzeba było zacząć. Jakie masz kodowanie zegarów i radia? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jano04

Model: a4 b5
Silnik: 2.8 ack
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 07 Lis 2012 Wszystkie posty: 28
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 16:48
|
|
|
To fakt powinienem od tego zacząć sorki,z tym kodowaniem to nie wiem a radio dokupywałem jest to concert[matsuszita] sory jak żle napisałem w aucie standardowa instalacja przód tył pasywny druga kostka bez plusa po stacyjce ale radio gra normalnie i jest podświetlenie nie grają tylko tylne głośniki ale to chyba normalne.Pytanie to w jaki sposób połączyć licznik z radiem żeby wyświetlał komunikaty. |
_________________ AEL Q
ACK Q
AUK Q |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 18:03
|
|
|
Na górnej obudowie radia powinieneś mieć opis połaczeń radia - taka naklejona biała kartka z rozrysowanymi gniazdami radia. Musisz połaczyć się 3 przewodami CLK, DATA i ENA między zieloną wtyczką mini ISO a 20 pinową w zegarach
Pin opisany jako CLK z mini ISO radia podłaczyć do pinu 12 w 20 pinowej wtyczce zegarów, pin DATA w mini ISO podłaczyć do pinu 13 w zegarach i pin ENA do pinu 15 również w tej samej wtyczce zegarów. Dodatkowo w czarnej wtyczce zasilania radia zostają piny o oznaczeniu K (diagnoza), S (stacyjka) i GA (GALA). Te 3 przewody możesz również podłaczyć do zegarów z tym, że nie mam pojęcia jaki typ zegarów posiadasz - do 1997r czy od 1997r. Można je łatwo rozpoznać od tyłu. Starsze mają gniazda 26cio pinowe niebieskie i żółte, nowsze mają większe 32 pinowe niebieskie i zielone.
Po podłaczeniu tych 6 przewodów radio będzie funkcjonować w 100% tak jak powinno i zostanie tylko do zakończenia tematu odpowiednie kodowanie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): jano04 |
 |
jano04

Model: a4 b5
Silnik: 2.8 ack
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 07 Lis 2012 Wszystkie posty: 28
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 18:09
|
|
|
oki super bardzo mi pomogłeś jutro lub w poniedziałek zabieram się za to podłącze wszystko i przy okazji spojże co to za licznik.Pomożesz wtydy z tym kodowaniem? |
_________________ AEL Q
ACK Q
AUK Q |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 18:25
|
|
|
| jano04 napisał/a: | | Pomożesz wtydy z tym kodowaniem? |
Czemu mam nie pomóc? Pomogę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jano04

Model: a4 b5
Silnik: 2.8 ack
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: avant
Dołączył: 07 Lis 2012 Wszystkie posty: 28
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 13 Lip, 2013 10:28
|
|
|
Adi202 jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc wszystko działa super i nie trzeba było kodwać licznika,super |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |