Układ hamulcowy » pojedyńczy stuk podczas hamowania, gdzieś z tyłu
Odpowiedz do tematu
 pojedyńczy stuk podczas hamowania, gdzieś z tyłu
Witam,
jeżdżąc dziś po mieście zauważyłem dziwny hałas wydobywający sie gdzieś z tyłu (chyba prawa strona) podczas hamowania. Jest to pojedyncze metalowe stuknięcie. Za każdym wciśnięciem hamulca - sprawdziłem zjeżdżając w boczną uliczkę, nacisnąlem około 10 razy hamulec i za każdym razem stukanie było. Nie stuka jeśli samochód stoi. Można hamulec wciskać i jest cisza. Hamulce oczywiście są, wg mnie "żyleta". Równo hamują, nie ściąga. Na kierownicy było bardzo delikatne bicie, ale szybko ustało.
Wg dokumentów, tarcze hamulcowe i klocki były wymieniane za Niemca w serwisie Audi, jakieś 20 000 kilometrów temu, potem auto stało przez dłuższy czas.
Może jutro uda mi się podjechać do mechanika, ale chciałbym wcześniej usłyszeć czego się mogę spodziewać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: pojedyńczy stuk podczas hamowania, gdzieś z tyłu
Granth napisał/a:
Witam,
jeżdżąc dziś po mieście zauważyłem dziwny hałas wydobywający sie gdzieś z tyłu (chyba prawa strona) podczas hamowania. Jest to pojedyncze metalowe stuknięcie. Za każdym wciśnięciem hamulca - sprawdziłem zjeżdżając w boczną uliczkę, nacisnąlem około 10 razy hamulec i za każdym razem stukanie było. Nie stuka jeśli samochód stoi. Można hamulec wciskać i jest cisza. Hamulce oczywiście są, wg mnie "żyleta". Równo hamują, nie ściąga. Na kierownicy było bardzo delikatne bicie, ale szybko ustało.
Wg dokumentów, tarcze hamulcowe i klocki były wymieniane za Niemca w serwisie Audi, jakieś 20 000 kilometrów temu, potem auto stało przez dłuższy czas.
Może jutro uda mi się podjechać do mechanika, ale chciałbym wcześniej usłyszeć czego się mogę spodziewać.
wg. mnie sa trzy mozliwosci, spadlo zabezpieczenie i klocek "lata" ,lub okladzina odpadla od blachy,lub masz jakies uszkodzenie w zawieszeniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)
Tak myślałem o zawieszeniu, ale jest kompletna cisza podczas jazdy po dołkach, nie stuka, nie piszczy, nie trzeszczy, autko sztywne jak rama od Syrenki :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa