 |
|
[A6c5 2.5tdi] Wyrzuciło olej ze skrzyni biegów podczas jazdy |
| Autor |
Wiadomość |
sagemo

Model: c5
Silnik: AKE
Zasilanie: OLEJ NAPĘDOWY
Nadwozie: Avant
Dołączył: 02 Gru 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: dolny śląsk
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 12:24 [A6c5 2.5tdi] Wyrzuciło olej ze skrzyni biegów podczas jazdy
|
|
|
Witam wszystkich, jestem tu nowy a więc jeśli temat nie jest w tym dziale co trzeba to z góry przepraszam.
Niedawno kupiłem tzn. dostałem w rozliczeniu Audi a6 2.5 TDI QUATTRO 150KM AVANT 98rok, aby uniknąć kłopotów które i tak mnie dopadły postanowiłem wymienić w pierwszej kolejności olej w skrzyni biegów gdyż jej praca od początku mi się nie podobała, skrzynia zmieniała biegi w granicach 3tys obrotów a czasami jeszcze wyżej, do tego zauważyłem że gdy odpalam rano auto to gdy lewarek zmiany biegów jest w pozycji P słychać dziwny dźwięk jakby coś metalowego się ocierało, po dodaniu lekko gazu ocieranie ustawało. Pojechałem do Wrocławia aby ktoś kompetentny przyjrzał się temu i wydal jakąś diagnozę. W rozmowie z mechanikiem wyjaśniłem swój problem, przejechaliśmy się samochodem, on prowadził, obserwował zachowanie skrzyni (niestety dziwnego tarcia nie było) po czym stwierdził że nic jej nie dolega, jedyne co przeciąga tylko miedzy 3-4 biegiem ale może to być wina oleju a więc dużo się nie zastanawiając zleciłem wymianę. Wymienili olej ale praca skrzyni się nie zmieniła, później oddałem auto do lakiernika a więc nie za wiele się nim najeździłem, zauważyłem tylko że zniknął ten dziwny dźwięk ocierania czegoś metalowego, przed wczoraj skrzynia zaczęła mi szarpać, mieszać biegami, jak puszczałem gaz auto jakby hamowało i szarpało przy tym, przed samym domem poczułem z kratek nawiewu zapach oleju, zatrzymałem się był za mną sznur oleju ale większość wyleciała jak już auto stało, z tego co zauważyłem bo nie wjeżdżałem jeszcze na kanał olej wylał się w okolicach tych dwóch przewodów które idą od chłodnicy z przodu skrzyni.
Moje pytanie co robić czy to poważne, miał ktoś już podobny przypadek, naprawiać to czy szukać już drugiej skrzyni, możecie polecić mi jakiś warsztat we Wrocławiu lub okolicy? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 13:16
|
|
|
Błąd w sztuce? Za dużo oleju w skrzyni? Niestety nie jestem w stanie ocenić fachowości tego warsztatu i sądzę że to zdarzenie nie powinno przekreślać skrzyni. Najpierw sprawdź co było powodem wycieku. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
sagemo

Model: c5
Silnik: AKE
Zasilanie: OLEJ NAPĘDOWY
Nadwozie: Avant
Dołączył: 02 Gru 2012 Wszystkie posty: 2
     
Skąd: dolny śląsk
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 13:30
|
|
|
dziękuję za słowa otuchy że moja skrzynia może jeszcze żyć:), może zna ktoś warsztat specjalizujący się w automatach który można śmiało polecić w okolicy, nie chcę znów się przejechać na pseudo specialistach |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 13:45
|
|
|
W mojej okolicy mam zaprzyjaźniony warsztat, w Twojej niestety nie mam pojęcia. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
[C5 2.5TDI] Błąd skrzyni tryb awaryjn...
|
melonik22 |
Skrzynie automatyczne |
23 |
Nie 18 Wrz, 2011 20:29  Adi202 |
 |
Audi A6 C5 2,5TDI Quattro DEW, wyciek...
Wyciek oleju z lewej strony automatyc...
|
PiotrM |
Skrzynie automatyczne |
1 |
Sob 28 Lip, 2018 22:24  Pasiak |
 |
100 C3 - oringi oraz olej do skrzyni ...
|
LucaGda |
Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
0 |
Nie 16 Maj, 2021 20:11  LucaGda |
 |
Trzeszczenia podczas skręcanie Audi A6c5
|
4fun1 |
Układ kierowniczy |
8 |
Wto 25 Kwi, 2017 11:55  Gregor99 |
 |
licznki audi a6c5 2,5tdi v6 imo
|
JACO |
Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
4 |
Sro 19 Cze, 2013 22:16  JACO |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |