Elementy silnika » [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Odpowiedz do tematu
 
jesli bedzie to juz na 100%glowica to zrob te zaawory bo to sa male koszta tym bardziej ze to 8 zaworowa glowica ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie wiem czy ma to znaczenie, bo mi się przypomniało jeszcze cos, byłam dziś na dzialce i spowrotem, korek miałam dokręcony mocno, przyjechałam pod dom, podniosłam maskę i leciutko poluzowałam korek, było od razu "psttt" czy to wskazuje na jego uszkodzenie ze nie popuszczał w czasie jazdy ciśnienia?
przed jego poluzowaniem, weze dosc twarde, wszystkie ciepłe no i slady płynu na silniku z drugiej strony niż filtr oleju, ubytek płynu nie całe pół litra na oko

a wcześniej kilka dni temu jak mi się te problemy zaczczeły, to jeszcze sprawdzałam jak korka mocno nie dokrece co jest, no to wtedy płyn wywala przez korek i czuć wtedy zapach płynu chłodniczego w kabinie, zalatuje - to na normalnej temeraturze pracy - koło 90

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przy 90 stopniach zawsze jest cisnienie i te syczenie przy odkrecaniu na goracym ukladzie bedzie zawsze :) nawet przy dobrym korku

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B4 AAZ]Chyba puszcza uszczelka pod głowicą
Astaroth napisał/a:
dokręce ten korek to wywala płyn przy silniku


mogła byś to sprecyzować? jak mocny wyciek to jest....

korek zawsze dokręca się mocno. Jaka sytuacja by nie była, to przy dużym ciśnieniu może wywalać płyn tylko korkiem. Każdy inny wyciek trzeba zlikwidować. Jeżeli masz wyciek gdzieś przy silniku to trzeba to zrobić gdyż TEN wyciek może zakłócać właściwą pracę korka. Każdy spadek ciśnienia w ukłądzie, spowodowany wyciekiem, powoduje wrzenie płynu.
To nie znaczy że korek jest sprawny - okaże się dopiero gdy ukałd będzie szczelny.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale co ciekawe tego wycieku przy silniku nie ma gdy korek był dokręcony bardzo lekko, wtedy wywala korkiem płyn
mniej więcej poł litra zleciało przez 50 km, po zaparkowaniu obkapywalo jeszcze na chodnik spod auta

przy zakręconym bardzo mocno korku wyciek z silnika jest od strony szyby czołowej, a nie z tej strony gdzie są króćce i filtr oleju co ciekawe, nizej troche jeszcze jak ta strzałka, nie miałam jak precyzyjnie narysowac na tym obrazku, bo zasłania głowica



i tam pytanie jeszcze, gdzie wchodzi 20 - numer 048121145B (20 jest w AAZ a 21 w 1Z), tam gdzieś z tyłu silnika właśnie czy nie, bo tez nie moge się na tym obrazku połapac

jest tam jeszcze cześc 27 opisana jako dodatkowa pompa wody, co nawet nie wiedziałam, ze jest w tym aucie - a czy ona moze miec wpływ na takie zachowanie, załózmy?


Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam miejsce wycieku za silnikiem, byłam przed sekundą obejrzec, wyciek za silnikiem jest przez to co ozaczone jest numer 20 - a numer czesci 048121145B - jest jakas rzezba z tym, jedna sruba inna druga inna z tych mocujących do głowicy, kołnierz lekko odstaje, w szczelinie widze niebieki płyn, próbowałam to dokręcic, śruby anbi drgną, wyglada jakby ten kołnierz wypaczony był
to ja go od razu zamawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Płyn ucieka przez króciec lub jego uszczelkę. Trzeba to zdemontować oczyścić i wymienić. Korek również jeżeli ucieka przez niego płyn.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zamówiłam wczoraj korek, a dziś juz krociec, do odbioru mam jutro go w Łodzi, chyba on będzie od razu z uszczelka, bo jak nie to na aledrogo są oringi ale jest tylko 36x3.5 a wg etki 7.0 oring jest tam 36x3.15

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok to daj znac jak to wymienisz i jaki bedzie rezultat oby bylo wszystko ok :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a mam pytanie jeszcze, jeśli ja zauwazyłam, ze tam na tym króccu mocowanym z tyłu głowicy są u mnie dwie różne sruby, to skad kupić takie śruby jak są oznaczone w Etce, zeby też je wymienic?

takie są w/g etki: m6x22/m6x14

u mnie jedna wygląda jak ta z Etki i wygląda tak:


a druga ma główkę płaską - wiec jak jest nieoryginalna to moze miec inną długosc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli te śruby trzymają tylko króciec, to wystarczy kręcić 2 szt M6x14

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak, tylko one, w króccu są dwa otwory na te śruby i one dociskają go do głowicy

a krociec juz dziś odebrałam, jest to nowy zamiennik, ma w komplecie uszczelkę - oring, a korek jeszcze nie dotarł

i jeszcze pytanie mam, czy sens jest kołnierz krócca dodatkowo przesmarowac silikonem wysokotemperaturowym czerwonym przed montazem?


edit://
silikony wysokotemperaturowe mam dwa, czerwony w malutkiej tubce i drugi czarny inny firmy K2 ale tez z opisem wysokotemperaturowy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
tak, tylko one, w króccu są dwa otwory na te śruby i one dociskają go do głowicy

a krociec juz dziś odebrałam, jest to nowy zamiennik, ma w komplecie uszczelkę - oring, a korek jeszcze nie dotarł

Dlatego napisałem, że wystarczą 2 śruby M6x14. Tego typu śruba której fotkę umieściłaś wyżej służy w dwóch celach - dokręcić króciec oraz "złapać" coś dodatkowego np uchwyt na wąż czy wiązkę. Jeżeli te śruby dociskają tylko króciec, to nie ma potrzeby wkręcania innych. Ewentualnie możesz poszukać tzw szpilkę (sam odcinek z gwintem bez łepka) o wymiarach M6x21, wkręcić w silnik, nałożyć króciec i dociągnąć nakrętkami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mam jeszcze jedno pytanie, czy po odkręceniu tego króćca poleci duzo płynu, czy odkręcic coś najpierw (jakis inny przewód niżej, korka od chłodnicy nie odkrece w warunkach "pod chmurką", bo mam płytę podłogową) no wiec odkręcic jakiś inny z wierzchu (który najlepiej - 1 fota z Etki i ile płynu upuścic) i spuścic sobie to w bankę, no bo nie chce żeby wszystko poszło na ziemie - mam w miarę swiezy płyn, zalewany w układ latem, do którego było jeszcze przez te usterki swiezej dolewki z 1,5 litra ostatnio w sumie... no więc szkoda mi, zeby poszło w ziemie wszystko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odkręć górny wąż chłodnicy i zlej to do 5L butelki po wodzie mineralnej. Wcześniej odetnij górną część butelki i wysusz ją dobrze.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa