Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Wymiana/czyszczenie lamp
Odpowiedz do tematu
 Wymiana/czyszczenie lamp
Hej. Jestem tu nowa. Od miesiąca jeżdżę audi a4 B5 1999r, zauważyłam że lampy kiepsko świecą. Wcześniej jeździłam starą astrą i a tam wystarczyło wymienić żarówkę jak sie przepaliła i problem z głowy. Audi jest bardziej skomplikowane :P

Już miałam kupić nowe żarówki ale pojechałam do mechanika na wymianę oleju i powiedziałam mu o tych żarówkach. Niestety dowiedziałam się że problem nie jest w żarówkach tylko w lampie. Dał mi 2 opcje; kupić nowy zamiennik albo wyczyścić te lampy.

Nowy zamiennik kosztuje ok 600 zł, a czyszczenie od 300 do 600 zł w różnych serwisach (ok 4-5 dni roboczych)

Dowiedziałam się również że zamiennik często po 1,5 - 2 latach matowieje i znowu trzeba wyczyścić.

Czy konieczne jest czyszczenie lamp w środku? Czy wystarczy porządnie wyczyścić na zewnątrz?

Macie jakieś sprawdzone firmy lamp, oczywiście zamiennik bo oryginał przewyższa wartość auta

:szok:

Dopiero jak się przyjrzałam to widzę taką mgłe, jest jakis problem i nie mogę dodać zdjęcia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witaj jesli chodzi o moje doswiatczenie to miałem zamieniki w a6 c5 firmy depo po 6 latach bylo wszystko ok z lampami jesli chodzi o regeneracje to jesli odblysnik i lustro w srodku lampy jest ok to tylko trzeba klosze do polerki dac. ale to raczej musial by to zobaczyc dokladnie jak te lampy wygladaja. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia :) wychodzi taniej niż wymiana

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok to czekamy na efekty i info ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja ostatnio dałem moje lampy do czyszczenia. Wyszło super. Jeszcze jakimś śwaxem psikał, żęby tak szybko nie matowiały. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Marta.Gce napisał/a:
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia :) wychodzi taniej niż wymiana
tak się wtrącę, co masz na myśli pisząc czyszczenie? Chodzi Tobie o zewnętrzny klosz czy lustro w środku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wybacz za zapłon z jakim odpisuje ale nie miałam jak :(
znalazłam firmę która czyści reflektory od środka, ja się dowiedziałam że u mnie będzie soczewka do regeneracji albo do wymiany. W czwartek je odbieram więc będę wiedziała więcej co zrobili :)



Pasiak napisał/a:
Marta.Gce napisał/a:
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia :) wychodzi taniej niż wymiana
tak się wtrącę, co masz na myśli pisząc czyszczenie? Chodzi Tobie o zewnętrzny klosz czy lustro w środku?


[ Dodano: Sob 29 Paź, 2022 20:38 ]
Lampy odebrane, mechanik założył ale okazało się że na jednej lampie są matowe ciapki na zewnątrz :(

Przy okazji dowiedziałam się że wypadało by zregenerować sprężarkę klimatyzacji. Znalazłam kilka firm, zadzwoniłam, umówiłam się i zostawiłam 2500 zł :-?

Jeszcze wiatraczek od klimy musze zrobić i to chyba na razie tyle

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Marta.Gce napisał/a:
Wybacz za zapłon z jakim odpisuje ale nie miałam jak :(
znalazłam firmę która czyści reflektory od środka, ja się dowiedziałam że u mnie będzie soczewka do regeneracji albo do wymiany. W czwartek je odbieram więc będę wiedziała więcej co zrobili :)



Pasiak napisał/a:
Marta.Gce napisał/a:
Dziękuję za poradę. Dam je do czyszczenia :) wychodzi taniej niż wymiana
tak się wtrącę, co masz na myśli pisząc czyszczenie? Chodzi Tobie o zewnętrzny klosz czy lustro w środku?


[ Dodano: Sob 29 Paź, 2022 20:38 ]
Lampy odebrane, mechanik założył ale okazało się że na jednej lampie są matowe ciapki na zewnątrz :(

Przy okazji dowiedziałam się że wypadało by zregenerować sprężarkę klimatyzacji. Znalazłam kilka firm, zadzwoniłam, umówiłam się i zostawiłam 2500 zł :-?

Jeszcze wiatraczek od klimy musze zrobić i to chyba na razie tyle
ale radość z jazdy latem bezcenna :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To wentylator radzil bym zrobic jak najszybciej innaczej wywali gaz zawor rozprerzny lub znow pojdzie kompresor klimy. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mechanik mi powiedział żebym nie włączała klimy a jak będą parować okna to ustawić ogrzewanie na 25 st, wtedy nie włączy się klimatyzacja. dopiero po 8.11 do niego jade bo ma urlop jak na złość

Szkoda że u mnie nie da się włączyć samego nawiewu, tak jakby klimatyzacja jest razem połączona.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz klimatronic czy manulalna klime ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klimatronik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli masz klimatronik to jest przycisk econ po wlaczeniu przycisku klima sie nie wlaczy i mozesz nawet ustawic na LO klime lub 18 st. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A no jest taki przycisk 😁 bałam się cokolwiek włączać żeby cos się nie zepsuło, nie wiem co bym zrobiła gdybym musiala na nowo wszystko robic 🤑

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Swoja droga ile kosztowala sama regeneracja sprerzarki bo 2500 tys zł za regeneracje wymiane i nabicie gazu to i tak duzo :kwasny: ja do A6 placilem 800 zł za sama regeneracje plus nabicie i wymiana to 1200 wyszlo ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa