 |
|
[A6 C5] jakie przewody zaplonowe |
| Autor |
Wiadomość |
adi93


Model: Q7
Silnik: 3,0
Zasilanie: disel
Nadwozie: suv
Pomógł: 1 raz Wiek: 33 Dołączył: 21 Mar 2011 Wszystkie posty: 267
     
Piwa: 11/1 Skąd: Brzeziny
|
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 21:30 [A6 C5] jakie przewody zaplonowe
|
|
|
witajcie
mam do wymiany przewody zaplonowe w mojej szóstce jakiej firmy biscie polecili zebym nie musial za rok znowu wymieniac, myślalem nad BOSCH lub NGK no chyba ze macie cos lepszego? z gory dzieki |
_________________ Auto jest Bogiem, prędkość nałogiem, życie zabawą, a kobiety podstawą!
Audi Q7 3.0 (jest)
Audi A6 C5 sedan 2,8 (było)
Audi 100 C4 sedan 2,8 (było)
Audi 80 B3 sedan 1,8 (było) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 23:13
|
|
|
Moim zdaniem BOSCH to badziew szybko sie przepalaja przy koncowkach bo sa hukowo zarobione (za malo rdzenia jest wpuszczone w koncowke), JANMOR jest niezly ale do Tico czy Poloneza, SENTECH jest niezly do gazu braciak ma w Ladzie i chodza dluzej niz BOSCH. Osobiscie polecam NGK lub sa tez przewodz BRISK tez dobre ale do wysilonych silnikow z racji tego ze maja bardzo nisko-oporowy rdzen (i sa kuresko drogie bo ten rdzen jest z kevlaru i chzba z platyny). Komplet do Opla Astry 1.4 8v kosytowal bodsajze 265zl |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 01:20
|
|
|
Są tylko dwie firmy które mógłbym polecić "oryginalny" Bosch lub Beru. Oczywiście nie zakup typu allegro i oby jak najtaniej, tylko ASO. Na rynku jest obecnie bardzo dużo podróbek podszywających się pod renomowane firmy które niszczą im dobra markę. Dlatego najpewniej jest w ASO. Jeden przewód, to koszt około 200zł więc tanio nie będzie, ale taki zakup robisz na kilka - kilkanaście lat oraz masz pewność działania. Kupując tańsze zamienniki w skali czasu wyjdą cię drożej. Na pewno nie kupuj przewodów o niskiej oporności - zapłon w grupie VAG tego nie lubi. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
adi93


Model: Q7
Silnik: 3,0
Zasilanie: disel
Nadwozie: suv
Pomógł: 1 raz Wiek: 33 Dołączył: 21 Mar 2011 Wszystkie posty: 267
     
Piwa: 11/1 Skąd: Brzeziny
|
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012 11:07
|
|
|
potrzebuje porady mam rozne przewody do wyboru i rozne ceny ktore wybrac a nie sugerowac sie cena
BERU 300ZŁ
BOSCH 400ZŁ
NGK 370ZŁ
SENTECH 200ZŁ
JANMOR 180ZŁ
ktore wybrac zeby nie zalowac a na pierwsze 3 sa 2 lat gwarancji prosze o pomoc
znajomy mechanik radzil mi kupic BERU bo ponoc sa najlepsze ale jakie jest wasze zdanie z gory dzieki |
_________________ Auto jest Bogiem, prędkość nałogiem, życie zabawą, a kobiety podstawą!
Audi Q7 3.0 (jest)
Audi A6 C5 sedan 2,8 (było)
Audi 100 C4 sedan 2,8 (było)
Audi 80 B3 sedan 1,8 (było) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 03:54
|
|
|
Siema. To w takim razie polecam NGK nie slyszale jeszcze zlych opini o tych kablach. Pzdr |
|
|
|
|
|
 |
milky

Model: A4 B5
Silnik: 1.9 TDI
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Dołączył: 24 Kwi 2012 Wszystkie posty: 7
     
Skąd: Gniezno
|
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 12:49
|
|
|
Ciężki wybór kolego. Z tych, o których wspominałeś wybrałbym Beru. Nie dość, że jest to solidna firma to jeszcze otrzymujesz 2 lata gwarancji. Wiele dobrego słyszałem również o przewodach firmy Janmor, ale nigdy z nich nie korzystałem. Beru będzie ok.
PS > Ewentualnie zastanowiłbym się nad przewodami zapłonowymi Boscha. Kolega założył do swojej Audicy takie [cenzura] i nie słyszałem, żeby narzekał. Ale ogólnie "nagonka" w Internecie na tą markę jest spora, więc decyzja należy do Ciebie.
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012 11:27
|
|
|
| adi93 napisał/a: | potrzebuje porady mam rozne przewody do wyboru i rozne ceny ktore wybrac a nie sugerowac sie cena
BERU 300ZŁ
BOSCH 400ZŁ
NGK 370ZŁ
SENTECH 200ZŁ
JANMOR 180ZŁ
ktore wybrac zeby nie zalowac a na pierwsze 3 sa 2 lat gwarancji prosze o pomoc
znajomy mechanik radzil mi kupic BERU bo ponoc sa najlepsze ale jakie jest wasze zdanie z gory dzieki |
Nie rozumiem dlaczego pierwsze 3 skoro Bosch daje 3 letnią gwarancję na przewody.
NGK jest dość przereklamowanym produktem, BERU... nie słyszałem złego słowa na jego produkty.
Ja wybierałbym w tej kolejności Bosch, Beru i na końcu NGK. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
adi93


Model: Q7
Silnik: 3,0
Zasilanie: disel
Nadwozie: suv
Pomógł: 1 raz Wiek: 33 Dołączył: 21 Mar 2011 Wszystkie posty: 267
     
Piwa: 11/1 Skąd: Brzeziny
|
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012 16:35
|
|
|
wkoncu kupilem przewody beru i jak narazie jestem zadowolony a jak dalej to bede dawal znac |
_________________ Auto jest Bogiem, prędkość nałogiem, życie zabawą, a kobiety podstawą!
Audi Q7 3.0 (jest)
Audi A6 C5 sedan 2,8 (było)
Audi 100 C4 sedan 2,8 (było)
Audi 80 B3 sedan 1,8 (było) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 10:38
|
|
|
| milky napisał/a: | Ciężki wybór kolego. Z tych, o których wspominałeś wybrałbym Beru. Nie dość, że jest to solidna firma to jeszcze otrzymujesz 2 lata gwarancji. Wiele dobrego słyszałem również o przewodach firmy Janmor, ale nigdy z nich nie korzystałem. Beru będzie ok.
PS > Ewentualnie zastanowiłbym się nad przewodami zapłonowymi Boscha. Kolega założył do swojej Audicy takie przewody zapłonowe i nie słyszałem, żeby narzekał. Ale ogólnie "nagonka" w Internecie na tą markę jest spora, więc decyzja należy do Ciebie.
|
a jak wygląda sprawa z wymianą, czy trzeba od razu cały komplet wymieniać, czy można pojedyncze przewody? bo caly zestaw tani nie jest... |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012 21:16
|
|
|
Pojedynczo wychodzi drożej, ale możesz po sztuce również wymieniać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |