Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
a3 8P problem z elekryką
Witajcie jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość i naprowadzenie w razie błędu. Otóż: podczas zakupu mojej furmanki nie pomyślałem żeby sprawdzić szyby czy klakson. Szyby mi się nie opuszczają, głośniki nie grają, ale radio sprawne jest bo sprawdzałem, klakson też nie działa. Mechanik mówił że to coś z modułem komfortu. Z góry dziękuje za pomoc.
głosniki ni maja nic wspólnego z modułem komfortu, natomiast szyby juz tak, ,żeby postawic jednoznaczna diagnozę musisz podpiąć auto pod kompa i podesłac nam numery błedów wraz z opisami. Wtedy bedzie pełna jasnośc sytuacji. pozdr
Dzięki za infmormacje
po podpięciu do komputera napisze w temacie o co jest lub co było
po podpięciu do komputera napisze w temacie o co jest lub co było
Sprawdź też bezpieczniki i przekaźniki pod kierownicą.
Jeśli głośniki masz w drzwiach to szukaj przyczyny w wiązce na przelocie do drzwi. Oczywiście bezpieczniki również do sprawdzenia. Czasem mogą szwankować same przyciski do szyb, to można sprawdzić na krótko. Jeśli do przełącznika idą prawie same grube kable to sterownikiem jest przycisk, jeśli same cienkie to sterownik jest wbudowany w mechanizm i znajduje się przy silniczku. Wtedy do mechanizmu idą dwa grubsze kable zasilające a reszta sterujących w tym sygnał po stacyjce, wystarczy jego brak aby szyby nie działały, miałem taką zamotę z podłączeniem modułu domykania szyb w A3 bo moduł trzeba było wykonać właściwie od podstaw, uniwersalne nie pasują a komfortu nie było...
Sprawdź papkę od zamka centralnego ona steruje tym wszystkim
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych