Witam..
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
Re: W jaki sposob mozna usunac rysy na karoseri..?
To wszystko zależy od głębokości rys, daj jakieś zdjęcie tych elementów porysowanych to ci odpowiem.
Ciężko powiedzieć bez zdjęcia, jednak zrobienie mechanicznej polerki nie takie proste jak to niektórym się wydaje, trzeba znać pasty o odpowiednich gradacjach i sposobie aplikowania ich odpowiednimi gąbkami polerskimi, jeśli rysy są naprawdę drobne, to spróbuj ręcznie na małej powierzchni pastą o nazwie Auto-Max, jest to pospolita pasta, lecz bardzo dobra do ręcznego i amatorskiego polerowania i tzw.wyciągania drobnych rys.
Próbuj, ale najpierw delikatnie na małej powierzchni.
pzdr.
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej.
tepo nie jest nabłyszczajace tylko lekkościerne
W sumie to ja prawie wcale nie używam tempa, po prostu nie jest mi przydatne, gdy robię polerowanie lakieru to używam serii past Farecla na mokro , lub 3M na sucho , ale robota tymi pastami to już inna bajka.
Poprzez polerowanie maszynowe najlepiej, ale jeśli rysy są głębokie to tylko malowanie danego elementu.
| Madoxe.Audi.A4 napisał/a: |
| Witam..
W jaki sposob mozna usunac rysy na karoserii..? |
To wszystko zależy od głębokości rys, daj jakieś zdjęcie tych elementów porysowanych to ci odpowiem.
To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..?
Jeżeli to są delikatne rysy to możesz to zrobić nawet ręcznie. Jest świetna pasta Meguiar's Ultimate compound. Trochę cięższej pracy najlepiej z aplikatorem tri color od monster shine i masz po rysach a i samochód odżyje. Tylko najgorszy problem że audice mają bardzo twardy lakier i będzie ciężko.
| Madoxe.Audi.A4 napisał/a: |
| To sa delikatne rysy.. a napewno nie glebokie.. Moze jakas pasta..? Czy taka jak kolega napisal to polerowanie maszynowe..? |
Ciężko powiedzieć bez zdjęcia, jednak zrobienie mechanicznej polerki nie takie proste jak to niektórym się wydaje, trzeba znać pasty o odpowiednich gradacjach i sposobie aplikowania ich odpowiednimi gąbkami polerskimi, jeśli rysy są naprawdę drobne, to spróbuj ręcznie na małej powierzchni pastą o nazwie Auto-Max, jest to pospolita pasta, lecz bardzo dobra do ręcznego i amatorskiego polerowania i tzw.wyciągania drobnych rys.
Coz.. Pozostaje mi nic innego jak tylko probowac..
| Madoxe.Audi.A4 napisał/a: |
| Coz.. Pozostaje mi nic innego jak tylko probowac.. |
Próbuj, ale najpierw delikatnie na małej powierzchni.
pzdr.
a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3
| Pasiak napisał/a: |
| a ja jade wszystkie rysy pasta Tempo i wbrew róznym opiniom jestem z niej meeeega zadowoly, jej skuteczność udowadnia moja polerka tej B3 |
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej.
| karlos2 napisał/a: | ||
Pasiak, tempo jest bardziej nabłyszczającą i usuwającą zmatowiały lakier pastą jeżeli jest akrylowy tak jak w tej B3, przy lakierach pokrytych klarem sprawa już wygląda inaczej. |
| Pasiak napisał/a: | ||||
|
W sumie to ja prawie wcale nie używam tempa, po prostu nie jest mi przydatne, gdy robię polerowanie lakieru to używam serii past Farecla na mokro , lub 3M na sucho , ale robota tymi pastami to już inna bajka.
Próbowałem kiedyś Tempo, ale wyszło średnio
jeżeli rysa nie przekracza grubość lakieru to
papierek na mokro 2000 do usunięcia
potem 3000 lekko
a na koniec pasta polerską maszynowo i będzie jak ta lala
papierek na mokro 2000 do usunięcia
potem 3000 lekko
a na koniec pasta polerską maszynowo i będzie jak ta lala
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych