Elementy silnika » Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy.
Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm

1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu
2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym?
3)Inne możliwości
-zawory?
-zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci

Jakie macie pomysły?
Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi A4 B5 1.8T AEB klekocze po nagrzaniu
johnx napisał/a:
Panowie,
Od jakiegoś dłuższego czasu silnik zaczyna mi klekotać jak dieselek, ale tylko jak się nagrzeje. Na zimnym jest cichy.
Olej Castrol 5W40, był inny 5W40 - ten sam objaw. Przebieg - pewnie ze 300kkm

1)Mechanik jeden - łańcuch + napinacz łańcucha rozrządu
2)Mechanik dwa - popychacze - zalać gęstszym olejem i zamaskować. Swoją droga popychacze nie powinny stukać głównie na zimnym?
3)Inne możliwości
-zawory?
-zawalony smok i problem ze smarowaniem? - kontrolka oleju się nie świeci

Jakie macie pomysły?
Ew. jakiś dobry serwis w okolicach Bydgoszczy lub na śląsku tez by się przydał, bo grzebanie w silniku to nie są tanie rzeczy.
ja bym zaczął od zalania gęstrzym olejem, jesli bedzie efekt trzeba będzie pomyśleć o remoncie silnika

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślisz o czymś w stylu XXW50?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pompa oleju daje dobre cisnienie na glowice sprawdzaliscie zegarem ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzić ćisnienie oleju - zapisuje. Wiecie jakie mają być poprawne wartości bo mechanik to różnie może powiedzieć..

Jutro wrzuce porzadne audio. Najgłośniej słychać z lewej strony.

[ Dodano: Sob 26 Lip, 2014 12:05 ]
Wrzucam plik audio z klekotania. Dajcie znać co myślicie(o klekotaniu nie o moich zdolnościach filmowych;))

http://youtu.be/uKFg3ZXfWQo

[ Dodano: Nie 22 Lip, 2018 22:43 ]
Rozwiązanie: łańcuch rozrządu napie***:)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa