Elementy silnika » Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala
WITAM WSZYSTKICH

Proszę o pomoc bo oszaleje z tym samochodem

Zacznę od początku kupiłem Audi A4 1.6 ALZ 2001 rok

przywiozłem ją z niemiec nie sprawną, zatarty był wałek na głowicy i uszkodzony pasek zadarty był, zdemontowałem głowicę zawory zostałem dotarte nowe gumki itp

głowica założona wszystko elegancko, pokazał się błąd czujnika wału
czujnik wymieniony

samochód nie odpala ładnie kręci i nic ?? co może być jeszcze

niepokoi mnie to iż kopci lekko z pod wałka na głowicą wydobywają się tamtędy spaliny

badałem ciśnienie na garach ciśnienie jest elegancie

iskra na świecach jest świece są git

???? :-(

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2015 21:32 ]
kumpel mi wciska że może być pomylona kolejność zapłonu

ale czy to możliwe ??

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2015 21:45 ]
kolejność zapłonu jest dobrze ustawiona ....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z pod jakiego wałka idzie dym? którędy? jakie spaliny, przecież nie odpala...
rozrząd dobrze ustawiony?
zero błędów?
paliwo jest?
ciśnienie paliwa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z pod wałka na głowicy , ciśnienie jest , rozrząd ustawiony na znaki , błędów nie ma bynajmniej nie powinno być był 16726 ale kupiłem nowy czujnik i powinno wszyto grać
był błąd czujnik wałka rozrządu G40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skoro rozrząd jest ok, iska jest , to przyczyny szukałbym w paliwie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli nie diagnozowałeś ponownie po wymianie czujnika. Odczytaj błędy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurcze znowu ten sam błąd 16726

to już czwarty wymieniony czujnik mam nawet używkę

raz na jednym czujniku normalnie odpalił

ale jak go zgasiłem to już było po wszystkim

to dalej szukać czujnika

jutro kupię nowy orginał to może to da radę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź wiązkę między czujnikiem a sterownikiem silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich zmagałem się z tym prawie miesiąc ale już sobie poradziłem

chciał bym tylko sprostować że bez czujnika położenia wałka rozrządu autko musi odpalić !!!

ja wymieniałem ich już 5 i każdy był dobry a ja myślałem że nie

uszkodzenie dzięki któremu samochód nie odpalał to wałek rozrządu - składa się on z dwóch

części - jest z nich łączony i jedna z nich się ukręciła obróciła - nic nie było widać ale jednak -

udało to się po przez przestawienie rozrządu o kilka ząbków ,

teraz jadę kupić wałek i fura będzie grajeć :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa