Audi A4 B5 1.6 ALZ nie odpala
WITAM WSZYSTKICH
Proszę o pomoc bo oszaleje z tym samochodem
Zacznę od początku kupiłem Audi A4 1.6 ALZ 2001 rok
przywiozłem ją z niemiec nie sprawną, zatarty był wałek na głowicy i uszkodzony pasek zadarty był, zdemontowałem głowicę zawory zostałem dotarte nowe gumki itp
głowica założona wszystko elegancko, pokazał się błąd czujnika wału
czujnik wymieniony
samochód nie odpala ładnie kręci i nic ?? co może być jeszcze
niepokoi mnie to iż kopci lekko z pod wałka na głowicą wydobywają się tamtędy spaliny
badałem ciśnienie na garach ciśnienie jest elegancie
iskra na świecach jest świece są git
????
[ Dodano: Nie 11 Sty, 2015 21:32 ]
kumpel mi wciska że może być pomylona kolejność zapłonu
ale czy to możliwe ??
[ Dodano: Nie 11 Sty, 2015 21:45 ]
kolejność zapłonu jest dobrze ustawiona ....
z pod jakiego wałka idzie dym? którędy? jakie spaliny, przecież nie odpala...
rozrząd dobrze ustawiony?
zero błędów?
paliwo jest?
ciśnienie paliwa?
Z pod wałka na głowicy , ciśnienie jest , rozrząd ustawiony na znaki , błędów nie ma bynajmniej nie powinno być był 16726 ale kupiłem nowy czujnik i powinno wszyto grać
był błąd czujnik wałka rozrządu G40
skoro rozrząd jest ok, iska jest , to przyczyny szukałbym w paliwie...
czyli nie diagnozowałeś ponownie po wymianie czujnika. Odczytaj błędy.
kurcze znowu ten sam błąd 16726
to już czwarty wymieniony czujnik mam nawet używkę
raz na jednym czujniku normalnie odpalił
ale jak go zgasiłem to już było po wszystkim
to dalej szukać czujnika
jutro kupię nowy orginał to może to da radę
Sprawdź wiązkę między czujnikiem a sterownikiem silnika.
Witam wszystkich zmagałem się z tym prawie miesiąc ale już sobie poradziłem
chciał bym tylko sprostować że bez czujnika położenia wałka rozrządu autko musi odpalić !!!
ja wymieniałem ich już 5 i każdy był dobry a ja myślałem że nie
uszkodzenie dzięki któremu samochód nie odpalał to wałek rozrządu - składa się on z dwóch
części - jest z nich łączony i jedna z nich się ukręciła obróciła - nic nie było widać ale jednak -
udało to się po przez przestawienie rozrządu o kilka ząbków ,
teraz jadę kupić wałek i fura będzie grajeć