 |
|
Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto |
| Autor |
Wiadomość |
manzir

Model: A6
Silnik: 2.4 BDV
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: AVANT
Dołączył: 03 Cze 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: DOLNYŚLĄSK
|
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 21:55 Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto
|
|
|
Witam
Skrzynia w trybie auto ma problem z przejściem z 4 na 5 bieg przy "końcu" obrotów - dynamiczne przyspieszanie, pedał gazu w podłodze - i występije szarpanie "przód-tył" Po lekkim odpuszczeniu gazu bieg przeskakuje. Nie ma takiej sytuacji/szarpania jak przełącze skrzynię w tryb ręcznej zmiany biegów. Zmiana biegów odbywa się bardzo płynnie, wręcz niezauważalnie - jest tylko ten problem ze zminą biegu z 4 na 5 w trybie auto i jest to bardzo wyczuwalne przy mocnym dodawaniu gazu.
Mój mechanik mówi, że "zawieszają/przycinają się" jakieś zawory. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 03 Cze, 2013 22:37 Re: Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto
|
|
|
| manzir napisał/a: | Witam
Skrzynia w trybie auto ma problem z przejściem z 4 na 5 bieg przy "końcu" obrotów - dynamiczne przyspieszanie, pedał gazu w podłodze - i występije szarpanie "przód-tył" Po lekkim odpuszczeniu gazu bieg przeskakuje. Nie ma takiej sytuacji/szarpania jak przełącze skrzynię w tryb ręcznej zmiany biegów. Zmiana biegów odbywa się bardzo płynnie, wręcz niezauważalnie - jest tylko ten problem ze zminą biegu z 4 na 5 w trybie auto i jest to bardzo wyczuwalne przy mocnym dodawaniu gazu.
Mój mechanik mówi, że "zawieszają/przycinają się" jakieś zawory. | kłaniaja się podstawowe sprawy,czyli kiedy i czy w ogóle wymieniałes ATF? |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
manzir

Model: A6
Silnik: 2.4 BDV
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: AVANT
Dołączył: 03 Cze 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: DOLNYŚLĄSK
|
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 11:29
|
|
|
Auto dopiero kupiłem w piątek i jeszcze nie ze wszystkim si zapoznałem.
Nie wiedziałem, że ta skrzynia jest bezstopniowa. Jakie są plusy i minusy? Oleju nie wymieniałem, bo jeszcze nie zdążyłem. Auto idzie do mechanika i będzie leczył wszystkie dolegliwości - warto zawsze podpytać na forum co i jak |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 19:01
|
|
|
| manzir napisał/a: | Auto dopiero kupiłem w piątek i jeszcze nie ze wszystkim si zapoznałem.
Nie wiedziałem, że ta skrzynia jest bezstopniowa. Jakie są plusy i minusy? Oleju nie wymieniałem, bo jeszcze nie zdążyłem. Auto idzie do mechanika i będzie leczył wszystkie dolegliwości - warto zawsze podpytać na forum co i jak | podstawa to wymiana ATF, plusy sa takie ,że się swietnie jeździ, niestety minusem są kosmiczne ceny remontu multitronica.... zajmij się najpierw wymianą ATFu ,zobaczymy,czy bedzie poprawa |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
manzir

Model: A6
Silnik: 2.4 BDV
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: AVANT
Dołączył: 03 Cze 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: DOLNYŚLĄSK
|
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 19:44
|
|
|
Ok
Dam znać co i jak.
Obecnie jestem w trakcie załatwiania papierów do rejestracji - tłumaczenia itp.
Po tym auto oddaję do mechanika i będziemy działać |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013 21:12
|
|
|
| manzir napisał/a: | | mechanika i będziemy działać |
trzymaj rękę na pulsie. Naprawy takich skrzyni są często na wstępie błędnie diagnozowane a później drogo naprawiane. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
manzir

Model: A6
Silnik: 2.4 BDV
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: AVANT
Dołączył: 03 Cze 2013 Wszystkie posty: 5
     
Skąd: DOLNYŚLĄSK
|
Wysłany: Sro 05 Cze, 2013 11:19
|
|
|
Mam zaufanego człowiek, którego znam od małego, tak więc nie powinno być problemów |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Skrzynie automatyczne |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |