 |
Przesunięty przez: Adi202 Sro 10 Paź, 2012 22:26 |
Radio. |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 20:37 Radio.
|
|
|
Czesc. Od miesiaca jestem posiadaczem A4 z pierwszej polowy 2004 roku (1.9 Tdi, automat, sedan).
Mam pytanie odnosnie radia. Mam nawigacje RNS-E i radio bardzo slabo mi odbiera. Jak w miejsce gniazda antenowego w radiu podlaczylem zwykly kabel to zaczelo dobrze odbierac.
i teraz mam dylemat.
podobno czesta awaria jest wzmacniacz antenowy. Nie jestem pewien gdzie dokladnie sie on znajduje. wtyczka antenowa jest podwojna (FM i AM jak podejrzewam). Gdy odchylilem tylna listwe podsufitowa tuz nad tylna szyba to tam jest taka czarna podluzna kostka i to chyba jest wzmacniacz prawda? Jesli tak to w jaki sposob bezpiecznie zdemontowac ta tylna listwe podsufitowa? Nie chce jej polamac. Prosze o pomoc bo mi ta sprawa spac nie daje.
Z gory dziekuje.
fidiash |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 22:30
|
|
|
Sprawdź na początku czy nie masz zwartego lub przerwanego przewodu antenowego. Te 2 przewody nie są od AM i FM. Jeden z nich jest przewodem antenowym, a drugi jest sterującym ( pośrednia częstotliwość) Dzięki temu przewodowi który przez wiele osób uznawany jest za zbędny przedwzmacniacz antenowy wie jaką częstotliwość radiową odbierasz i tą właśnie wzmacnia. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 23:16
|
|
|
Te dwa gniazda są ze sobą złączone(wtyczka typu fakra)i wyglądają identycznie. Czy to normalne że na kablu połączonym pod jedno z gniazd anteny sygnał jest dobry? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012 23:23
|
|
|
| fidiash napisał/a: | | Te dwa gniazda są ze sobą złączone(wtyczka typu fakra)i wyglądają identycznie. Czy to normalne że na kablu połączonym pod jedno z gniazd anteny sygnał jest dobry? |
Jest to normalne, lecz tak do końca sygnał nie jest taki jak być powinien. Gniazdo po zewnętrznej stronie jest wejściem sygnału antenowego, gniazdo które jest od strony wewnętrznej jest wyjściem z radia do przedwzmacniacza.
Sprawdź przewody. Zdarzały sie przypadki uszkodzenia rdzenia zaraz przy wtyczce antenowej. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012 09:15
|
|
|
Dziękuje za pomoc. Jutro biorę się do roboty. W razie problemów odezwę się. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Car Audio |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |