Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
ESP- o co chodzi?
Układ który służy do stabilizacji toru jazdy. W momencie kiedy np wejdziesz w poślizg układ ma wyrównać samochód przed dohamowanie któregoś z kół. Zna się przypadki kiedy usterka pompy ABS (w niej jest tez ESP) w trakcie zimnej pory roku była powodem wypadnięcia A8 (D3) z jezdni. Właściciel chciał zaoszczędzić na naprawie (ABS) i wydał na klepanie.
ESP jest dla ludzi. Jezeli jest na pokładzie, to się tego używa.
Zawsze się przydaje.
nie do końca, wystarczy,że troszkę popada i będzie na drodze slisko i już się przyda
Nawet w słoneczny i suchy dzień można wpaść w poślizg, gdy załapiesz pobocze, gdy na ostro pokonywanym zakręcie będzie piach, liście czy olej. Powinieneś się cieszyć że masz pomocnika w ekstremalnych przypadkach.
ESP aktywne jest przez cały czas jak ABS. ABS działa tylko przy hamowaniu, ESP w trakcie jazdy - pilnuje abyś nie wpadł w poślizg np przy pokonywaniu zakrętu i niekoniecznie na śliskiej nawierzchni.
Witam mam w swojej Audiczce cos takiego jak ESP.Kumpel powiedział żebym tego nie włączał.Moglibyście mi dokładniej wytłumaczyć prostym językiem do czego to służy?Języka wikipedi nie rozumiem pisze że to jakis system trakcji czy jakos tak.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
system wykorzystujac siłe odśrodkową (plus wiele innych sygnałów) do rozpoznania zachowania samochodu i za pomocą hamowania poszczególnych kół koreguje tor jazdy.
nie widzę sens wyłączania tego układu, no chyba że się chcesz ścigać na torze bo w tedy efektywnie ingeruje i hamuje pojazd.
system wykorzystujac siłe odśrodkową (plus wiele innych sygnałów) do rozpoznania zachowania samochodu i za pomocą hamowania poszczególnych kół koreguje tor jazdy.
nie widzę sens wyłączania tego układu, no chyba że się chcesz ścigać na torze bo w tedy efektywnie ingeruje i hamuje pojazd.
no ale jak to czyli on sam mi kieruje samochodem?
| air40 napisał/a: |
| no ale jak to czyli on sam mi kieruje samochodem? |
Układ który służy do stabilizacji toru jazdy. W momencie kiedy np wejdziesz w poślizg układ ma wyrównać samochód przed dohamowanie któregoś z kół. Zna się przypadki kiedy usterka pompy ABS (w niej jest tez ESP) w trakcie zimnej pory roku była powodem wypadnięcia A8 (D3) z jezdni. Właściciel chciał zaoszczędzić na naprawie (ABS) i wydał na klepanie.
ESP jest dla ludzi. Jezeli jest na pokładzie, to się tego używa.
ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda
| air40 napisał/a: |
| ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda |
Zawsze się przydaje.
| air40 napisał/a: |
| ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda |
| Pasiak napisał/a: | ||
|
Nawet w słoneczny i suchy dzień można wpaść w poślizg, gdy załapiesz pobocze, gdy na ostro pokonywanym zakręcie będzie piach, liście czy olej. Powinieneś się cieszyć że masz pomocnika w ekstremalnych przypadkach.
Ok ale on tylko ingeruje gdy wpadnę w poślizg a nie np jak będę wyprzedzał itp?
| air40 napisał/a: |
| Ok ale on tylko ingeruje gdy wpadnę w poślizg a nie np jak będę wyprzedzał itp? |
ESP aktywne jest przez cały czas jak ABS. ABS działa tylko przy hamowaniu, ESP w trakcie jazdy - pilnuje abyś nie wpadł w poślizg np przy pokonywaniu zakrętu i niekoniecznie na śliskiej nawierzchni.
Aha dobra dzięki za pomoc
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych