 |
|
A8 D3 schemat elektryczny rolety. |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 16:04
|
|
|
| zanjac napisał/a: | Właściciel VAG-a wchodził do sterowania klimatronika widzi liczbę "kodowanie" teraz nie pamietam jaka tam jest ale moge to sprawdzić ....i mówi ,że nic nie może zrobić,bo nie wyświetla mu się dodatkowe okienko z opcjami liczbowymi dodatkowych opcji
ps.ewentualnie mogę dziś jeszcze raz podjechać niech odczyta liczbę kodowania ,a tak nawiasem mówiąc to gdzie kupić jakiś interfejs i oprogramowanie abym to sam mógł robić bo mam tylko tester grupy VAG "dominator". |
Allegro Vag Can Pro. Należy do tanich i nim możesz wiele. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 17 Lis, 2011 22:35
|
|
|
| zanjac napisał/a: | A więc sprawdziłem kodowanie :4E0 910 043 klimaautomat
kodowanie 0004097,................i dalej jestem w czarnej pie. |
Wpisz na próbę 0004321. To jest kodowanie klimy Audi A8 2004r z jedną roletą.
Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 18 Lis, 2011 21:15
|
|
|
Milo mi. Gratuluje.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
Wysłany: Pon 26 Gru, 2011 09:28
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy. |
miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy.
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych |
_________________ Absolutnie Uwiedziony Doskonałością Ideału
https://www.youtube.com/watch?v=0a5h94IGxmk
https://www.youtube.com/watch?v=L8I6231aGLQ
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 12:12
|
|
|
| zanjac napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy. |
miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy.
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych |
Kodowanie które Tobie podałem jest z wersji dość wypasionej dlatego też wyskoczyły Tobie błędy osprzętu którego nie posiadasz. Trzeba będzie poszukać kodowania dla grzanych foteli oraz dla czytnika i odjąć od aktualnej sumy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 27 Gru, 2011 21:52
|
|
|
Tak jak pisałem musisz wprowadzić odpowiednie kodowanie które zdeaktywuje nieobecny osprzęt i aktywuje osprzęt który posiadasz.
Oryginalnym kodowaniem było 4097. Na tę sumę składają się 2 opcje 4096+1 co daje 4097. Kodowanie które wpisałeś to 4321 różnica tych sum, to 224. W liczbie 224 masz dodatkowo zakodowane 3 opcje 32, 64 i 128. Jedną z tych 3 jest właśnie roleta.
Musisz wprowadzić nowe kodowanie i po kodowaniu wykasować błędy oraz odpytać ponownie sterownik z błędów. Pierwsze kodowanie, to 4129 sprawdzić czy działa roleta - działa, to kasujemy błędy i odczytujemy je ponownie, nie działa wpisujemy następne kodowanie 4161 itd . Ostatnim trzecim możliwym kodowaniem jest 4225.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
zanjac

Model: Audi A8 D4
Silnik: 4.2
Zasilanie: ON
Nadwozie: lim
Pomógł: 1 raz Wiek: 53 Dołączył: 04 Lis 2011 Wszystkie posty: 67
     
Piwa: 1/3 Skąd: lubelskie
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011 12:10
|
|
|
| zanjac napisał/a: | Dzięki za szybka odpowiedź............ale pierwszym krokiem to będzie chyba zakup sprzetu do pracy bo już mnie mechanik przeklina ,że latam do niego bez przerwy.
Myślę ,że kupię coś takiego,jak proponowałeś :
VAG CAN PRO + CRAFTER + FLASHER + LICENCJA F.V.
http://moto.allegro.pl/va...1983832197.html
czy wystarczy taki sprzęt do ww operacji |
Będzie dobry, aczkolwiek VAG CAN PRO +K byłby lepszy. Tym sprzętem mógłbyś diagnozować dosłownie wszystko. VAG CAN diagnozuje tylko po magistrali CAN natomiast CAN+K obejmuje również starsze modele z linia diagnostyczną K. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |