Czujniki, kody i schematy » A8 D3 schemat elektryczny rolety.
Odpowiedz do tematu
 
zanjac napisał/a:
Właściciel VAG-a wchodził do sterowania klimatronika widzi liczbę "kodowanie" teraz nie pamietam jaka tam jest ale moge to sprawdzić ....i mówi ,że nic nie może zrobić,bo nie wyświetla mu się dodatkowe okienko z opcjami liczbowymi dodatkowych opcji :oops:
ps.ewentualnie mogę dziś jeszcze raz podjechać niech odczyta liczbę kodowania ,a tak nawiasem mówiąc to gdzie kupić jakiś interfejs i oprogramowanie abym to sam mógł robić bo mam tylko tester grupy VAG "dominator".

Allegro Vag Can Pro. Należy do tanich i nim możesz wiele.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A więc sprawdziłem kodowanie :4E0 910 043 klimaautomat
kodowanie 0004097,................i dalej jestem w czarnej :oops: pie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
A więc sprawdziłem kodowanie :4E0 910 043 klimaautomat
kodowanie 0004097,................i dalej jestem w czarnej :oops: pie.

Wpisz na próbę 0004321. To jest kodowanie klimy Audi A8 2004r z jedną roletą.
Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Radość moja nie zna granic ;audi; ............działa,działa,działa :mrgreen:


:mrgreen:Bardzo dziękuje za pomoc i fachowe porady , miło spotkać pomocną fachową dłoń.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Milo mi. Gratuluje.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy.

miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego :oops: :oops: było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy. :oops:
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy.

miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego :oops: :oops: było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy. :oops:
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych :?:

Kodowanie które Tobie podałem jest z wersji dość wypasionej dlatego też wyskoczyły Tobie błędy osprzętu którego nie posiadasz. Trzeba będzie poszukać kodowania dla grzanych foteli oraz dla czytnika i odjąć od aktualnej sumy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no właśnie :
1. posiadam grzanie foteli ale nie działa :cry: ,
2.nie mam czytnika linii papilarnych ............ale jest błąd :shock: ,
3.mam roletę i działa i nie ma błędów :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak pisałem musisz wprowadzić odpowiednie kodowanie które zdeaktywuje nieobecny osprzęt i aktywuje osprzęt który posiadasz.
Oryginalnym kodowaniem było 4097. Na tę sumę składają się 2 opcje 4096+1 co daje 4097. Kodowanie które wpisałeś to 4321 różnica tych sum, to 224. W liczbie 224 masz dodatkowo zakodowane 3 opcje 32, 64 i 128. Jedną z tych 3 jest właśnie roleta.
Musisz wprowadzić nowe kodowanie i po kodowaniu wykasować błędy oraz odpytać ponownie sterownik z błędów. Pierwsze kodowanie, to 4129 sprawdzić czy działa roleta - działa, to kasujemy błędy i odczytujemy je ponownie, nie działa wpisujemy następne kodowanie 4161 itd . Ostatnim trzecim możliwym kodowaniem jest 4225.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za szybka odpowiedź............ale pierwszym krokiem to będzie chyba zakup sprzetu do pracy bo już mnie mechanik przeklina ,że latam do niego bez przerwy.
Myślę ,że kupię coś takiego,jak proponowałeś :
VAG CAN PRO + CRAFTER + FLASHER + LICENCJA F.V.
http://moto.allegro.pl/va...1983832197.html
;audi; czy wystarczy taki sprzęt do ww operacji :?:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
Dzięki za szybka odpowiedź............ale pierwszym krokiem to będzie chyba zakup sprzetu do pracy bo już mnie mechanik przeklina ,że latam do niego bez przerwy.
Myślę ,że kupię coś takiego,jak proponowałeś :
VAG CAN PRO + CRAFTER + FLASHER + LICENCJA F.V.
http://moto.allegro.pl/va...1983832197.html
;audi; czy wystarczy taki sprzęt do ww operacji :?:

Będzie dobry, aczkolwiek VAG CAN PRO +K byłby lepszy. Tym sprzętem mógłbyś diagnozować dosłownie wszystko. VAG CAN diagnozuje tylko po magistrali CAN natomiast CAN+K obejmuje również starsze modele z linia diagnostyczną K.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa