| zanjac napisał/a: |
Właściciel VAG-a wchodził do sterowania klimatronika widzi liczbę "kodowanie" teraz nie pamietam jaka tam jest ale moge to sprawdzić ....i mówi ,że nic nie może zrobić,bo nie wyświetla mu się dodatkowe okienko z opcjami liczbowymi dodatkowych opcji
ps.ewentualnie mogę dziś jeszcze raz podjechać niech odczyta liczbę kodowania ,a tak nawiasem mówiąc to gdzie kupić jakiś interfejs i oprogramowanie abym to sam mógł robić bo mam tylko tester grupy VAG "dominator". |
Allegro Vag Can Pro. Należy do tanich i nim możesz wiele.
A więc sprawdziłem kodowanie :4E0 910 043 klimaautomat
kodowanie 0004097,................i dalej jestem w czarnej

pie.
| zanjac napisał/a: |
A więc sprawdziłem kodowanie :4E0 910 043 klimaautomat
kodowanie 0004097,................i dalej jestem w czarnej pie. |
Wpisz na próbę 0004321. To jest kodowanie klimy Audi A8 2004r z jedną roletą.
Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy.
Radość moja nie zna granic

............działa,działa,działa

:mrgreen:Bardzo dziękuje za pomoc i fachowe porady , miło spotkać pomocną fachową dłoń.
Milo mi. Gratuluje.
pzdr
| Adi202 napisał/a: |
| Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy. |
miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego
było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy.
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych
| zanjac napisał/a: |
| Adi202 napisał/a: | | Po kodowaniu odczytaj i zapisz błędy. |
miałeś tutaj 200% rację........je z tej radości ,że roleta działa, sprawdziłem tylko błędy w module komfortu i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych.
Natomiast w klimatroniku po kodowaniu pojawiły się błędy i jak tylko bedę miał dostep do VAG-a to je opiszę , mam nadzieje ,ze to nic poważnego było cos napisane o sensorach kierowcy i pasażera oraz identyfikacji kierowcy.
no wiec odczytałem:
-01853 left front heated seat Z45,
-01854 right front heated seat Z46
- 01855 left front seat temperature sensor G344,
- 01856 right front seat temperature sensor G345,
- 02003 driver identification controle module J589 - ale ja nie mam czytnika liniu papilarnych |
Kodowanie które Tobie podałem jest z wersji dość wypasionej dlatego też wyskoczyły Tobie błędy osprzętu którego nie posiadasz. Trzeba będzie poszukać kodowania dla grzanych foteli oraz dla czytnika i odjąć od aktualnej sumy.
no właśnie :
1. posiadam grzanie foteli ale nie działa

,
2.nie mam czytnika linii papilarnych ............ale jest błąd

,
3.mam roletę i działa i nie ma błędów
Tak jak pisałem musisz wprowadzić odpowiednie kodowanie które zdeaktywuje nieobecny osprzęt i aktywuje osprzęt który posiadasz.
Oryginalnym kodowaniem było 4097. Na tę sumę składają się 2 opcje 4096+1 co daje 4097. Kodowanie które wpisałeś to 4321 różnica tych sum, to 224. W liczbie 224 masz dodatkowo zakodowane 3 opcje 32, 64 i 128. Jedną z tych 3 jest właśnie roleta.
Musisz wprowadzić nowe kodowanie i po kodowaniu wykasować błędy oraz odpytać ponownie sterownik z błędów. Pierwsze kodowanie, to 4129 sprawdzić czy działa roleta - działa, to kasujemy błędy i odczytujemy je ponownie, nie działa wpisujemy następne kodowanie 4161 itd . Ostatnim trzecim możliwym kodowaniem jest 4225.
pzdr
Dzięki za szybka odpowiedź............ale pierwszym krokiem to będzie chyba zakup sprzetu do pracy bo już mnie mechanik przeklina ,że latam do niego bez przerwy.
Myślę ,że kupię coś takiego,jak proponowałeś :
VAG CAN PRO + CRAFTER + FLASHER + LICENCJA F.V.
http://moto.allegro.pl/va...1983832197.html

czy wystarczy taki sprzęt do ww operacji
| zanjac napisał/a: |
Dzięki za szybka odpowiedź............ale pierwszym krokiem to będzie chyba zakup sprzetu do pracy bo już mnie mechanik przeklina ,że latam do niego bez przerwy.
Myślę ,że kupię coś takiego,jak proponowałeś :
VAG CAN PRO + CRAFTER + FLASHER + LICENCJA F.V.
http://moto.allegro.pl/va...1983832197.html
czy wystarczy taki sprzęt do ww operacji |
Będzie dobry, aczkolwiek VAG CAN PRO +K byłby lepszy. Tym sprzętem mógłbyś diagnozować dosłownie wszystko. VAG CAN diagnozuje tylko po magistrali CAN natomiast CAN+K obejmuje również starsze modele z linia diagnostyczną K.