 |
|
[A4 B6] Problem z tempomatem |
| Autor |
Wiadomość |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015 08:33 [A4 B6] Problem z tempomatem
|
|
|
Witam, w a4 b6 mam problem z tempomatem.
W aucie nie działał tempomat, szukając przyczyny doszliśmy do tego że prawdopodobnie jest to przekładka z multitronica. Dołożyliśmy czujnik sprzęgła podpieliśmy tak jak trzeba.
Sprawdzając vagiem czujnik hamulca oraz sprzęgła są sprawne.
Zakodowałem tempomat do sterownika silnika, lecz niestety nadal jest martwy.
Co jeszcze może być nie tak?
Możliwe że sterownik silnika nie obsługuje tempomatu? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015 18:44 Re: [A4 B6] Problem z tempomatem
|
|
|
| Kunik napisał/a: |
Możliwe że sterownik silnika nie obsługuje tempomatu? |
Niemożliwe. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015 19:39
|
|
|
To co może być nie tak?
Po przeliczeniu manetki na on w jednej pozycji na vagu pojawia się 1.
Jakiś pomysł co może być nie tak?
Czytałem że powinno pokazywać 30km/h
A u mnie pokazuje 0
Bardzo proszę o pomoc. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 09:39
|
|
|
| Kunik napisał/a: | To co może być nie tak?
Po przeliczeniu manetki na on w jednej pozycji na vagu pojawia się 1.
Jakiś pomysł co może być nie tak?
Czytałem że powinno pokazywać 30km/h
A u mnie pokazuje 0
Bardzo proszę o pomoc. |
A Ty myślisz, że jestem jasnowidzem? Byłeś tak łaskawy napisać, że jest to A4 B6, reszty dowiem się jak pójdę do sklepu kupić karty do Tarota. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 12:48
|
|
|
Audi a4 b6 1,9 tdi awx lub avf.
Kiedyś prawdopodobnie miało skrzynie multitronic, ktoś założył 5 manual.
Dołożyłem czujnik sprzęgła, na vagu wyskakuje że jest sprawny.
Sterownik silnika jest chyba od passata bo ma znaczek VW i pod spodem mazakiem napisane passat AVF.
Rok prod auta to 2002 model 2003.
Jeszcze jakieś dane będą potrzebne? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 13:40
|
|
|
I od tego trzeba było zacząć.
| Kunik napisał/a: |
Jeszcze jakieś dane będą potrzebne? |
Będą. Co pojawia się w pierwszym okienku bloku 006 sterownika silnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 13:37
|
|
|
Wyświetla 0 km.h |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 14:35
|
|
|
| Kunik napisał/a: | | Wyświetla 0 km.h |
I właśnie w tym miejscu powinna wyświetlać się aktualna prędkość. Jeżeli w trakcie jazdy wyświetla się ciągle 0, to w jaki sposób ma ten tempomat działać.
Problemem usterki jest brak sygnału prędkościomierza w sterowniku silnika - uszkodzenie w zegarach lub wina tego swapa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 15:33
|
|
|
Jest od tego jakiś czujnik, możliwe że ktoś tego nie podłączył czy raczej coś jest poprostu gdzieś źle zrobione? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 06 Maj, 2015 20:45
|
|
|
| Kunik napisał/a: | | Jest od tego jakiś czujnik, możliwe że ktoś tego nie podłączył czy raczej coś jest poprostu gdzieś źle zrobione? |
A skąd mam to wiedzieć? Przecież tego nie widzę. Jeżeli ECU nie widzi prędkości, to ewidentnie nie dostaje tej informacji z zegarów. W modelach B6 do roku modelowego 2002 czujnik prędkości prędkościomierza był przy skrzyni biegów. Od 2003 czujnika już nie ma, a sygnał prędkości pobierany jest z ABSu. Jeżeli prędkościomierz działa, to sygnał jest generowany, ale nie wychodzi z zegarów jako GALA to uszkodzone są zegary, lub coś namodzone.
Można to obejść w łatwy sposób - obwód GALA podłączyć na krótko do sygnału prędkościomierza i też będzie działać - tempomat oczywiście. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015 19:44
|
|
|
Orientujesz się może gdzie znajdę galę i sygnał prędkościomierza?
Mam też parktronic i on po przekroczeniu 20km.h się wylacza, ale on bierze sygnał bezpośrednio z zegarów? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015 20:10
|
|
|
Bierze z tego samego miejsca co ECU. Do 2002r zegary, po 2002r ABS. GALA ma przewód biały z niebieskim paskiem. Skoro jest to model 2003, to sygnał pobiera z ABSu. Na słupku A z lewej strony poszukaj zielonej wtyczki. Tam znajdziesz sygnał prędkości. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 10:20
|
|
|
Czyli galę( biały kabel z niebieskim paskiem) podpinam do kabla w zielonej wtyczce pod slupkiem?
Orientujesz się gdzie najbliżej słupka będzie gala? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 10:54
|
|
|
| Kunik napisał/a: | Czyli galę( biały kabel z niebieskim paskiem) podpinam do kabla w zielonej wtyczce pod slupkiem?
Orientujesz się gdzie najbliżej słupka będzie gala? |
Na podszybiu w e-boxie przed sterownikiem masz wtyczki łączące wiązkę silnika z wiązką wewnętrzną i tam właśnie jest również przewód biały z niebieskim paskiem na którym powinien pojawić się sygnał prędkości do ECU a którego w tym przypadku nie ma i tam musisz podpiąć GALA. Czy z ABS czy z zegarów musisz sam to rozebrać i przeanalizować.
To, że jest to model 2003 nie oznacza, że będzie to wszystko w oryginale. Wyciągnij zegary i sprawdź co masz w zielonej wtyczce na pinie 5 i 21. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Kunik


Model: B5
Silnik: ANB
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 02 Cze 2009 Wszystkie posty: 18
     
Skąd: Łódzkie
|
Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 13:13
|
|
|
Dzięki serdeczne. Postaram się to dzisiaj rozkminic i zdam relacje.
W liczniku pin 5 21 powinien być kabel biało niebieski? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |