Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[a6 c5] Akumulator pada na postoju
Witam mam problem coś zjada akumulator na postoju w ciągu 2-3 dni, po sprawdzeniu poboru prądu wyszło 0.96A wiec dużo, po odłączeniu wzmacniacza juz było 0.55 a po wyjęciu bezpiecznika nr 37 czyli od radia(radio jest nie ori) pobór był dalej taki sam gdzie można szukać przyczyny mam jeszcze podłączony ekran ale niby zgrany z radiem nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny czy może odłączyć całkiem radio i dopiero zobaczyć radio jest podlaczone nie pod stacyjke wiec pobór jest non top ale niby po wyjęciu bezpiecznika nie chodziło a może alarm lub aku szlag trafił i się rozladowuje
Wyciągnij wszystkie bezpieczniki które są w konsoli po stronie kierowcy i mierząc pobór wkładaj po jednym.
Adi dzięki za pomoc, udało się pozbyć złodzieja, ale dziwi mnie jedna rzecz, udało mi się zejść do 0.14A a nawet do 0,09A ale musiałem odłączyć kabel na klemie dający prąd do LPG czy instalacja gazowa powinna pobierać prąd pomimo wyłączenia zapłonu i zamkniętego auta? Czy pobór prądu 0.14A to jest nadal dużo, czy taki już może zostać że nie rozładuje mi akumulatora po tygodniu ?
140mA rozładuje akku po nocy. Prawidłowy pobór bez dodatków typu alarm powinien być nie większy niż 10mA
tak tylko że po wyjęciu bezpieczników pobór jest dalej 0.14A jak odłącze lpg schodzi do 0.09 i tyle nic więcej nie schodzi
W takim razie masz pobór przed bezpiecznikami. Odłącz alternator (kl30) i wyciągnij wszystkie bezpieczniki nawet te pod osłoną nad kolanami kierowcy.
Adi udało się namierzyć winowajcę ponieważ posiadam dokładany ekran na suficie on bruździ od samego początku, mimo że jest wyłączony dalej pobiera prąd po całkowitym odłączeniu pobór spada ze 140mA do 100 ktoś źle go zamontował myślałem że został sprzężony z radiem i się odcina razem z nim a tu niespodzianka po całkowitym odłączeniu radia ze 100mA zszedł do 90mA i teraz zagadka po odłączeniu zasilania lpg zchodzi z 90mA do 30mA czemu lpg tyle ciągnie nie wiem komputer, elektrozawór podtrzymanie ma czy co? problem mam z 2 wtryskiem zwarcie do masy wyskakuje i szarpie na lpg i pb ale nie zawsze więc może przewów przetarty gdzieś jest) i reszty nie mam pojęcia akku też jest dosyć stary i pewnie to mu też daje popalić bo kilka ładnych razy go wyssało do cna że z klem nie mogłem odpalić a tu zdjęcie z poboru chyba że ja to źle odczytuje


Przy 30mA nie ma tragedii, ale jakiegoś biorcę masz nadal.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych