Elementy silnika » [V8] Problem z rozrusznikiem
Odpowiedz do tematu
 [V8] Problem z rozrusznikiem
Cześć wszystkim. Chodzi o to że rozrusznik nie kręci po przekręceniu kluczyka w stacyjce wybija tylko bediks. Kostka stacyjki jest dobra, puszczona "złota żyła" do elektrowłącznika> po zrobieniu zwarcia przy rozruszniku kręci jak należy. O co może tu chodzić? A i jak przekręcam kluczyk w pozycje odpalania to gasną wszystkie światła w środku i przygasają zegary a akumulator jest naładowany

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [V8] Problem z rozrusznikiem
kopkoi napisał/a:
Cześć wszystkim. Chodzi o to że rozrusznik nie kręci po przekręceniu kluczyka w stacyjce wybija tylko bediks. Kostka stacyjki jest dobra, puszczona "złota żyła" do elektrowłącznika> po zrobieniu zwarcia przy rozruszniku kręci jak należy. O co może tu chodzić? A i jak przekręcam kluczyk w pozycje odpalania to gasną wszystkie światła w środku i przygasają zegary a akumulator jest naładowany
na początek sprawdź jak sie ma sytuacja na innym aku, jesli bedzie tak samo to bedziemy szukac dalej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [V8] Problem z rozrusznikiem
nic się nie zmieniło po podmiance aku. Zapomniałem dodać że rozruchacz jest po wymianie wszystkich części oprócz stojana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i to się stało od razu po "naprawie" rozrusznika??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko dobrze podpięte do rozrusznika? ten cienki przewód też?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
do rozrusznika są podpięte dwa przewody. Główny zasilający i wsuwka ze stacyjki. Poprzednk zamontował tam jakiś przekaźnik między kablami zupełnie nie wiem po co i go najzwyczajniej wyrzuciłem i od tej właśnie pory nie pali bestia.

Przekaźnik wrócił na swoje miejsce i nadal nic sie nie zmieniło a nawet przestał reagować elektro włącznik

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać tyknięcie przekaźnika przy rozruszniku i zaraz przygasają kontrolki, akumulator jest OK, to masz uszkodzony (zwarty) wirnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli po przekręceniu kluczyka słychać tyknięcie przekaźnika przy rozruszniku i zaraz przygasają kontrolki, akumulator jest OK, to masz uszkodzony (zwarty) wirnik.


To czemu gdy robię zwarcie na głównych śrubach rozrusznika to normalnie kręci? Nagram filmik z całej sytuacji i wrzucę po południu

Filmu nie dam rady nagrać niestety ale na pewno nie jest to uszkodzony wirnik gdyż auto odpala ze strzała ale tylko jak robię zwarcie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa