adi sam doradzałeś mi jak walczyłem z tą podczerwienią pokaz mi takiego co wie co trzeba naprawić, bo ja nie słyszałem jeszcze o takim specjaliście co to ma opanowane po prostu to jest jak jednorazówka przestanie działać to zakładać centralkę i spisz spokojnie
pozdrawiam pasjonatów audi
[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 22:37 ]
dodam tylko ze podmiana pompy,czujników w słupkach programowanie kluczyków,baterii (mialem dwa piloty i servisowy)nie rozwiązały problemu do dnia dzisiejszego pilot raz na miesiąc zadziała ale tylko raz
Odpowiedz do tematu
Nie, no OK, rozumiem, ale to nie jest powód aby pozbawić kogoś nadziei na usunięcie usterki. Te forum ma inne założenia. Są rzeczy które można naprawić "wirtualnie", ale są też rzeczy do których trzeba fachowej ręki bo wiedzę można przekazać "wirtualnie" przez forum. Ja nie jestem jasnowidzem tak więc nie możesz mieć do mnie pretensji, że Tobie to nie działa.
Oryginalnie miałem również kluczyk z pilotem na IR i u mnie działało wszystko, ale zmieniłem zestaw na pilota na fale radiowe, bo miałem dość wiecznego demontowania tapicerki drzwi po głupim odłączeniu akumulatora. Demontaż tapicerki był konieczny aby uaktywnić piloty po resecie gdy odłączyłem wszystkie zamki ze względu na złodziei.
Poza tym kolega ma problem z układem na fale radiowe, a nie podczerwień.
Końcówka modeli C4 rocznik 1997 miały identyczny pilot radiowy jak A8 tylko że z dwoma klawiszami. Podczerwień montowana było do połowy 96.
To jest moja sugestia reperacji silnika tylnej wycieraczki.
Co do siłownika tylnej klapy, to chodziło mi o podpięcie rurki podciśnienia - są 2 możliwości właściwa i ta mniej właściwa gdzie siłownik chodzi na odwrót. Z tego opisu wnioskuję, że masz uszkodzony kompresor w pompce centralnego zamka. Często pękają w nim łopatki grafitowe i to może być przyczyną problemu - pompka działa, ale nie pompuje.
tak jak piszesz przepis na demontaż silniczka znalazłem właśnie na forum -u mnie prawdopodobnie jakiś tryb jest zużyty bo chrupie i tak jakby przekładnia przepuszczała wycieraczka zatrzymuje się gdzie jej pasuje, co do podłączenia tego pneumatycznego siłowniczka zamykania nie da rady podpiąć odwrotnie za krótka rurka powietrzna, a kluczykiem poprzez drzwi kierowcy,drzwi pasażera i tylną klapę autko zamyka się bez problemu- może daje za małe ciśnienie? po przekręceniu kluczyka nie ma błyskawicznej reakcji rygli. Zobaczę jutro jeszcze z tym kasowaniem kluczyków z pamięci
a co powiecie na takie ustrojstwo, zastanawiam się nad zakupem może tym uda sie pilota tj. kluczyk zaprogramować:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1760705588
no i może trochę innych rzeczy sprawdzić
no i zacząłem od wymiany baterii w obu pilotach zamontowałem:
litowe baterie maxell'a CR1620
jeszcze jedna moja hipoteza: możliwa jest taka sytuacja jeżeli nie działa krańcówka w tylnej klapie to kluczykiem da się zamknąć auto a pilotem nie i nie załączy alarmu?Podczas zamykania auta kluczykiem kierunkowskazy nie mrugną a chyba powinny?
To zmienia postać rzeczy. Może czytałem bez zrozumienia, ale skoro po przekręceniu klucza w zamku drzwi centralny zamyka i otwiera, to kompresor będzie sprawny. Pilot powinien zamykać niezależnie od sprawności krańcówek. Różnica jest taka, że przy niesprawnej krańcówce (zwarcie do masy) zamki się pozamykają, ale nie załączy się alarm.
Sprawa interfejsu nie jest aż tak istotna, ponieważ z elektroniką w C4 działa każdy nawet z Viakena. Diagnoza pompki umożliwi Ci na pewno więcej szczegółów niż domysły czy programowanie pilota w zamku drzwi.
Domykanie z pilota jest również. Zależy to od kodowania pompki centralnego zamka. Jeżeli będzie doprogramowany komfort przez radio, to wystarczy 3-5s przytrzymać klawisz zamknij i jazda do góry.
Jakie masz kodowanie pompki central zamka?
tutaj proszę mnie oświecić...pewnie dowiem się jak się jak podepnę auto pod kompa???
Pewnie tak. Musisz się połączyć z zamkiem centralnym (adres 35) i w jego kodowaniu będzie zapisana suma aktywnych wariantów.
Odpowiedz do tematu
| pasjonataudi69 napisał/a: |
| adi sam doradzałeś mi jak walczyłem z tą podczerwienią pokaz mi takiego co wie co trzeba naprawić, bo ja nie słyszałem jeszcze o takim specjaliście co to ma opanowane po prostu to jest jak jednorazówka przestanie działać to zakładać centralkę i spisz spokojnie
pozdrawiam pasjonatów audi |
Nie, no OK, rozumiem, ale to nie jest powód aby pozbawić kogoś nadziei na usunięcie usterki. Te forum ma inne założenia. Są rzeczy które można naprawić "wirtualnie", ale są też rzeczy do których trzeba fachowej ręki bo wiedzę można przekazać "wirtualnie" przez forum. Ja nie jestem jasnowidzem tak więc nie możesz mieć do mnie pretensji, że Tobie to nie działa.
Oryginalnie miałem również kluczyk z pilotem na IR i u mnie działało wszystko, ale zmieniłem zestaw na pilota na fale radiowe, bo miałem dość wiecznego demontowania tapicerki drzwi po głupim odłączeniu akumulatora. Demontaż tapicerki był konieczny aby uaktywnić piloty po resecie gdy odłączyłem wszystkie zamki ze względu na złodziei.
Poza tym kolega ma problem z układem na fale radiowe, a nie podczerwień.
ano myślałem ze ma oryginalną podczerwień bo a6 c4 z tego co pamiętam nie miały radiówek montowanych a pogubiłem się już
| pasjonataudi69 napisał/a: |
| ano myślałem ze ma oryginalną podczerwień bo a6 c4 z tego co pamiętam nie miały radiówek montowanych a pogubiłem się już |
Końcówka modeli C4 rocznik 1997 miały identyczny pilot radiowy jak A8 tylko że z dwoma klawiszami. Podczerwień montowana było do połowy 96.
tak dokładnie mam dwa piloty na fale radiowe i z każdym to samo... tzn identyczna sytuacja autko odpowiada kierunkami na impulsy z pilota potem odblokowuje i koniec dalej nic, z klapa to ktoś zrobił konkretną rzeźbę...pompka nie może być podłączona nieprawidłowo bo inaczej nie pasuje, wodzik do blokowania klamki klapy był przesunięty całkiem w drugą stronę niż logika nakazywała (i ślady gwintu w plastiku) kable -tutaj nie mogłem się pomylić każdy wie jak łączy się przecięte kable kolor do koloru- w tym przypadku ktoś połączył brązowy ze srebrnym paskiem z brązowym z białym paskiem i drugi brązowy odwrotnie tutaj filozofii nie ma (chyba że wielki elektronik miał podobną sytuację jak u mojego szanownego tatuśka jak zapomni brylków- wtedy różnice się zacierają
) frapuje mnie jeszcze ten przełącznik w drzwiach kierowcy z symbolem kluczyka (stawiam na otwieranie i zamykanie autka od środka) naciśnięcie jego górnej krawędzi wprawia pompkę w ruch i tylko to (niczego nie rygluje) a naciśnięcie jego dolnej krawędzi nie daje żadnej reakcji
ps1 ja tak łatwo się nie poddam (po renówkach nabrałem zacięcia
)
ps2 klapy tylnej nie składam do kupy (goła blacha straszy) bo jeszcze silniczek wycieraczek czeka na swoją kolej więc jakby jakieś sugestie to szu do autka i będę od razu dłubał
ps1 ja tak łatwo się nie poddam (po renówkach nabrałem zacięcia
ps2 klapy tylnej nie składam do kupy (goła blacha straszy) bo jeszcze silniczek wycieraczek czeka na swoją kolej więc jakby jakieś sugestie to szu do autka i będę od razu dłubał
| plusoko napisał/a: |
| tak dokładnie mam dwa piloty na fale radiowe i z każdym to samo... tzn identyczna sytuacja autko odpowiada kierunkami na impulsy z pilota potem odblokowuje i koniec dalej nic, z klapa to ktoś zrobił konkretną rzeźbę...pompka nie może być podłączona nieprawidłowo bo inaczej nie pasuje, wodzik do blokowania klamki klapy był przesunięty całkiem w drugą stronę niż logika nakazywała (i ślady gwintu w plastiku) kable -tutaj nie mogłem się pomylić każdy wie jak łączy się przecięte kable kolor do koloru- w tym przypadku ktoś połączył brązowy ze srebrnym paskiem z brązowym z białym paskiem i drugi brązowy odwrotnie tutaj filozofii nie ma (chyba że wielki elektronik miał podobną sytuację jak u mojego szanownego tatuśka jak zapomni brylków- wtedy różnice się zacierają ps1 ja tak łatwo się nie poddam (po renówkach nabrałem zacięcia ps2 klapy tylnej nie składam do kupy (goła blacha straszy) bo jeszcze silniczek wycieraczek czeka na swoją kolej więc jakby jakieś sugestie to szu do autka i będę od razu dłubał |
To jest moja sugestia reperacji silnika tylnej wycieraczki.
Co do siłownika tylnej klapy, to chodziło mi o podpięcie rurki podciśnienia - są 2 możliwości właściwa i ta mniej właściwa gdzie siłownik chodzi na odwrót. Z tego opisu wnioskuję, że masz uszkodzony kompresor w pompce centralnego zamka. Często pękają w nim łopatki grafitowe i to może być przyczyną problemu - pompka działa, ale nie pompuje.
| Cytat: |
| To jest moja sugestia reperacji silnika tylnej wycieraczki.
Co do siłownika tylnej klapy, to chodziło mi o podpięcie rurki podciśnienia - są 2 możliwości właściwa i ta mniej właściwa gdzie siłownik chodzi na odwrót. Z tego opisu wnioskuję, że masz uszkodzony kompresor w pompce centralnego zamka. Często pękają w nim łopatki grafitowe i to może być przyczyną problemu - pompka działa, ale nie pompuje. _________________ |
tak jak piszesz przepis na demontaż silniczka znalazłem właśnie na forum -u mnie prawdopodobnie jakiś tryb jest zużyty bo chrupie i tak jakby przekładnia przepuszczała wycieraczka zatrzymuje się gdzie jej pasuje, co do podłączenia tego pneumatycznego siłowniczka zamykania nie da rady podpiąć odwrotnie za krótka rurka powietrzna, a kluczykiem poprzez drzwi kierowcy,drzwi pasażera i tylną klapę autko zamyka się bez problemu- może daje za małe ciśnienie? po przekręceniu kluczyka nie ma błyskawicznej reakcji rygli. Zobaczę jutro jeszcze z tym kasowaniem kluczyków z pamięci
a co powiecie na takie ustrojstwo, zastanawiam się nad zakupem może tym uda sie pilota tj. kluczyk zaprogramować:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1760705588
no i może trochę innych rzeczy sprawdzić
no i zacząłem od wymiany baterii w obu pilotach zamontowałem:
litowe baterie maxell'a CR1620
jeszcze jedna moja hipoteza: możliwa jest taka sytuacja jeżeli nie działa krańcówka w tylnej klapie to kluczykiem da się zamknąć auto a pilotem nie i nie załączy alarmu?Podczas zamykania auta kluczykiem kierunkowskazy nie mrugną a chyba powinny?
| plusoko napisał/a: |
| kluczykiem poprzez drzwi kierowcy,drzwi pasażera i tylną klapę autko zamyka się bez problemu |
To zmienia postać rzeczy. Może czytałem bez zrozumienia, ale skoro po przekręceniu klucza w zamku drzwi centralny zamyka i otwiera, to kompresor będzie sprawny. Pilot powinien zamykać niezależnie od sprawności krańcówek. Różnica jest taka, że przy niesprawnej krańcówce (zwarcie do masy) zamki się pozamykają, ale nie załączy się alarm.
Sprawa interfejsu nie jest aż tak istotna, ponieważ z elektroniką w C4 działa każdy nawet z Viakena. Diagnoza pompki umożliwi Ci na pewno więcej szczegółów niż domysły czy programowanie pilota w zamku drzwi.
...dobra już mi oba piloty pięknie działają
przyczyna tak jak podejrzewałem był nie kontaktujący przycisk w drzwiach kierowcy otwierania i zamykania całego samochodu, rozkręciłem rączkę w drzwiach poczyściłem nie kontaktujące styki w kostce od razu guzik zaczął elegancko działać (otwierać i zamykać) potem test obu pilotów i oba od razu działają (dobrze opanowałem programowanie pilotów)
a kluczykiem w zamku jestem w stanie nawet domknąć wszystkie szyby, bo z pilota nie spróbowałem (nie wiem jak długo trzeba trzymać przycisk i czy mam taka opcję)
także pierwszy mały sukces z Audi a teraz mała przerwa w odchwaszczaniu bo mechanik przejął teraz autko i robi tzw zestaw startowy
dzięki za porady i sugestie
także pierwszy mały sukces z Audi a teraz mała przerwa w odchwaszczaniu bo mechanik przejął teraz autko i robi tzw zestaw startowy
dzięki za porady i sugestie
| plusoko napisał/a: |
| bo z pilota nie spróbowałem (nie wiem jak długo trzeba trzymać przycisk i czy mam taka opcję)
|
Domykanie z pilota jest również. Zależy to od kodowania pompki centralnego zamka. Jeżeli będzie doprogramowany komfort przez radio, to wystarczy 3-5s przytrzymać klawisz zamknij i jazda do góry.
witam ponownie
po ciężkich bojach zamek nadal zamyka się i otwiera za pomocą pilota ale po wizycie u mechanika (pakiet startowy rozrząd itd.) zauważyłem , że przy zamykaniu mrugną kierunki ale przy otwieraniu już nie... spotkał się ktoś z czymś takim?Na setkę pewien nie jestem ale wydaje mi się, że zaraz po uruchomieniu otw/zamyk auta z pilota (na nowo
) kierunki mrugały zarówno przy zamykaniu jak i przy otwieraniu. Mechanik to zaufany fach rodzinny więc wykluczam żeby to on coś namieszał (ewentualne odpięcie klemy przed robotą jak już)
) kierunki mrugały zarówno przy zamykaniu jak i przy otwieraniu. Mechanik to zaufany fach rodzinny więc wykluczam żeby to on coś namieszał (ewentualne odpięcie klemy przed robotą jak już)| plusoko napisał/a: |
witam ponownie ) kierunki mrugały zarówno przy zamykaniu jak i przy otwieraniu. Mechanik to zaufany fach rodzinny więc wykluczam żeby to on coś namieszał (ewentualne odpięcie klemy przed robotą jak już) |
Jakie masz kodowanie pompki central zamka?
| Adi202 napisał/a: |
| Jakie masz kodowanie pompki central zamka? |
tutaj proszę mnie oświecić...pewnie dowiem się jak się jak podepnę auto pod kompa???
| plusoko napisał/a: | ||
tutaj proszę mnie oświecić...pewnie dowiem się jak się jak podepnę auto pod kompa??? |
Pewnie tak. Musisz się połączyć z zamkiem centralnym (adres 35) i w jego kodowaniu będzie zapisana suma aktywnych wariantów.
oks jutro podpinam się pod autko i zobaczymy co i jak tam jest
dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem kolego
[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2011 19:03 ]
więc tak: podpiąłem się pod autko udało mi się połączyć z modułem centralny zamek:
- component and/or Version: ZV-Pumpe, DWA, FUNK
- Software Coding: 10184
w tym module miałem 24 błędy (skopiowane i zapisane), przy okazji uporałem się z in2,in1 i oel
a że w miarę szybko mi poszło pogmerałem w aucie i znalazłem ułamaną krańcówkę w tylnych drzwiach pasażera-odżył alarm rozgadała się syrenka, pojawiło się zamykanie/otwieranie szyb z pilota, ale a tym ostatnim jest lekka lipka bo kluczykiem w drzwiach kierowcy przetrzymanie go powoduje otw/zamk wszystkich szyb a z pilota wszystkich oprócz drzwi kierowcy w tym przypadku ta ani drgnie
do pełni szczęścia brakuje mi tylko sygnalizacji beep syrenki i mignięcia kierunków przy otwieraniu autka (nie działa w obu przypadkach: kluczyk i pilot)
[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2011 21:55 ]
o.k. przejrzałem kilka "forumów" i już wiem, że z tymi kierunkami to mi się wydawało, że mrugały przy otwieraniu i żeby mieć ta opcję muszę liczbę 10184 powiększyć o wartość 4096 pytanie teraz jedno czy moje wozidełko udźwignie ta operację?
[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2011 20:21 ]
sam sobie odpowiedziałem wszystko działa autko przyjęło nowy kod i teraz mruga tak jak chciałem
[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2011 19:03 ]
więc tak: podpiąłem się pod autko udało mi się połączyć z modułem centralny zamek:
- component and/or Version: ZV-Pumpe, DWA, FUNK
- Software Coding: 10184
w tym module miałem 24 błędy (skopiowane i zapisane), przy okazji uporałem się z in2,in1 i oel
a że w miarę szybko mi poszło pogmerałem w aucie i znalazłem ułamaną krańcówkę w tylnych drzwiach pasażera-odżył alarm rozgadała się syrenka, pojawiło się zamykanie/otwieranie szyb z pilota, ale a tym ostatnim jest lekka lipka bo kluczykiem w drzwiach kierowcy przetrzymanie go powoduje otw/zamk wszystkich szyb a z pilota wszystkich oprócz drzwi kierowcy w tym przypadku ta ani drgnie
do pełni szczęścia brakuje mi tylko sygnalizacji beep syrenki i mignięcia kierunków przy otwieraniu autka (nie działa w obu przypadkach: kluczyk i pilot)
[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2011 21:55 ]
o.k. przejrzałem kilka "forumów" i już wiem, że z tymi kierunkami to mi się wydawało, że mrugały przy otwieraniu i żeby mieć ta opcję muszę liczbę 10184 powiększyć o wartość 4096 pytanie teraz jedno czy moje wozidełko udźwignie ta operację?
[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2011 20:21 ]
sam sobie odpowiedziałem wszystko działa autko przyjęło nowy kod i teraz mruga tak jak chciałem
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych