 |
Przesunięty przez: jimv8 Pon 14 Maj, 2012 19:42 |
[S8 D2] immo |
| Autor |
Wiadomość |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2012 21:22
|
|
|
Co jest główną przyczyną tego nie wie nikt. Spróbuj odpalić (jeżeli masz ) drugim kluczykiem.
Co najważniejsze, trzeba będzie - (ten tekst już mi się normalnie znudził) "ODCZYTAĆ BŁĘDY" w zegarach, bo tam siedzi Immo. Jeżeli nie możesz odpalić silnika z powodu immo, to na 123% w zegarach będą błedy które właściwie ukierunkują przyczynę problemu. To, że odpala i zaraz gaśnie, to normalne zjawisko przy nieautoryzowanym odpaleniu silnika - tak właśnie działa immobilizer. Przyczyną może być kluczyk, cewka na stacyjce, lub uszkodzenia zegarów. Ta ostatnia opcja jest mało prawdopodobna aczkolwiek również możliwa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
SlawekNR

Model: A4
Silnik: 2.4
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Kombi
Wiek: 38 Dołączył: 02 Kwi 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Nowa Ruda/Sobótka
|
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 06:23
|
|
|
Zadzwonilem do goscia do Wroclawia, ktory na necie mial ogloszenie o naprawie immo i bedzie u mnie dzis ok poludnia. Jednak przez tel powiedzial mi, ze w gre wchodzi prawdopodobnie tylko i wylacznie usuniecie immo.. Czy to normalny zabieg przy uszkodzeniu immo czy to jedyne rozwiazanie? Czy holowac auto gdzies, gdzie podejma sie naprawy? Niestety nie mam drugiego kluczyka.. Dam pozniej znac co gosc mi zrobil i jaki byl koszt.. Pozdrawiam! |
_________________ Były
VW Golf MKI 1.6D
VW Golf MKII 1.8 GTI 16V
VW Golf mkIII 2.9 VR6 Syncro..
Audi S8 4.2 360PS
Jest:
Audi A4 B5 2.4 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012 11:08
|
|
|
| SlawekNR napisał/a: | | ze w gre wchodzi prawdopodobnie tylko i wylacznie usuniecie immo.. |
Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić. Gość pewnie tylko to umie robić dlatego nie ma innej możliwości jak wyłączenie immo. Wyłączyć immo mógłbyś również sam bez niczyjej pomocy. Jednak sądzę doprowadzić samochód do ładu - zawieź go gdzieś indziej gdzie potrafią naprawiać a nie tylko wyłączać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 21:47
|
|
|
Witam mam problem z moja Audi A8 94r mianowicie rozpiął mi się kluczyk i zgubiłem pastylkę immo. . . jestem w kropce :(Czy jest jakaś możliwość obejścia tego Vagiem ? Bądź manualnie ?(Piszesz Adi202 że da się wyłączyć samemu ??) Czy da się dograć pastylkę jeśli tak to za ile i gdzie w okolicach Siewierza? (Śląsk) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 22:44
|
|
|
| Dan-dan napisał/a: | | Witam mam problem z moja Audi A8 94r mianowicie rozpiął mi się kluczyk i zgubiłem pastylkę immo. . . jestem w kropce :(Czy jest jakaś możliwość obejścia tego Vagiem ? Bądź manualnie ?(Piszesz Adi202 że da się wyłączyć samemu ??) Czy da się dograć pastylkę jeśli tak to za ile i gdzie w okolicach Siewierza? (Śląsk) | Musialbys zakupic kluczyk z niazakodowanym transponderem lub sam transponder oraz miec pin do immo wtedy sam zakodujesz Vagiem nowy kluczyk |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012 23:45
|
|
|
Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 10:58
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13. |
Żeby wyciągnąć pin to grzebać w immo w vagu czy jakimś konkretnym programem?i kodować pastylkę w stacyjce rozumiem? jeśli mógłbyś dać namiar na te emulatory gdybym nie dał rady to będę wdzięczny:) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 12:20
|
|
|
| Dan-dan napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13. |
Żeby wyciągnąć pin to grzebać w immo w vagu czy jakimś konkretnym programem?i kodować pastylkę w stacyjce rozumiem? jeśli mógłbyś dać namiar na te emulatory gdybym nie dał rady to będę wdzięczny:) | pin wyciagniesz vagcommanderm lub urzadzonkiem z allegro |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Pią 12 Paź, 2012 15:37
|
|
|
Hej!
Pękła mi pastylka (transponder) przy przekładaniu do scyzoryka. Wiadomo zakup transpondera (mam C4 A6 czyli megamos ID13 ???) Czy interfejsem VAG K+CAN Commander 1.4 ktoś już wyciągał PIN z immo ??? Da się ??? bo na chwilę obecną tylko taki sprzęt mam dostępny. Pytam bo nie chcę odłączać immo, a niech sobie będzie. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 12 Paź, 2012 18:50
|
|
|
Tym sprzętem PINu nie odczytasz. Prędzej Tacho USB. PIN można też odczytać za pomocą zwykłego programatora. W sterowniku immo jest układ 93c46. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |