A6 C5 - Cykanie w przednim kole
Witam
Mam problem ze swoim autkiem, a dokładniej mówiąc nie mogę zlokalizować usterki.
Chodzi o "cykanie" w przednich kołach. Sprawdzałem, klocki, tarcze, czy przypadkiem gdzieś nie ociera - nic z tych rzeczy. Cykanie jest hmm jak by to powiedzieć, rytmiczne. Tzn. z zwiększeniem prędkości nasila się. Dźwięk dochodzi z okolic piasty. Dodam tylko, że w prawym kole, odczuwa się delikatny opór.
Spotkaliście się już z taką usterką ? Gdzieś wyczytałem na necie, że może to być wina braku smaru w przegubie. Jutro to sprawdzę, ale obawiam się, że nie jest to przyczyną "cykania"
Za każdą podpowiedź będę wdzięczny
Raczej obstawiał bym łożysko , albo krzywe lub krzywą tarczę hamulcową.
jakie okoliczności powodują to 'cykanie'
koła na wprost? przy skręcie?
gdy podniesiesz koła to też cyka?
przy hamowaniu drży kiera?
po dłuższej jeździe ustaje?
| jimv8 napisał/a: |
| koła na wprost? przy skręcie? |
Na wprost
| Cytat: |
| gdy podniesiesz koła to też cyka? |
Tak, przy zdjętym kole kręciłem piastą i do przodu " cykało
" a kręcąc do tyłu prawie ucichło, piszę prawie, bo jeśli się dobrze wsłuchać to też było słychać, ale 2x ciszej niż do przodu.
| Cytat: |
| przy hamowaniu drży kiera? |
nie
| Cytat: |
| po dłuższej jeździe ustaje? |
Tego niestety nie sprawdzałem, ostatnio odcinki max 20km.
może półoś. ale to takie gdybanie.
Nie masz możliwości podjechać do kogoś by obsłuchał co i jak?
w profilu masz - wschodnia polska
gdybyśmy wiedzieli dokładnie gdzie mieszkasz to może by się ktoś znalazł w okolicy