Zawieszenie » A6 C5 - Cykanie w przednim kole
Odpowiedz do tematu
 A6 C5 - Cykanie w przednim kole
Witam

Mam problem ze swoim autkiem, a dokładniej mówiąc nie mogę zlokalizować usterki.

Chodzi o "cykanie" w przednich kołach. Sprawdzałem, klocki, tarcze, czy przypadkiem gdzieś nie ociera - nic z tych rzeczy. Cykanie jest hmm jak by to powiedzieć, rytmiczne. Tzn. z zwiększeniem prędkości nasila się. Dźwięk dochodzi z okolic piasty. Dodam tylko, że w prawym kole, odczuwa się delikatny opór.

Spotkaliście się już z taką usterką ? Gdzieś wyczytałem na necie, że może to być wina braku smaru w przegubie. Jutro to sprawdzę, ale obawiam się, że nie jest to przyczyną "cykania" ;/

Za każdą podpowiedź będę wdzięczny ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Raczej obstawiał bym łożysko , albo krzywe lub krzywą tarczę hamulcową.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jakie okoliczności powodują to 'cykanie' :D

koła na wprost? przy skręcie?
gdy podniesiesz koła to też cyka?
przy hamowaniu drży kiera?
po dłuższej jeździe ustaje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
koła na wprost? przy skręcie?

Na wprost
Cytat:
gdy podniesiesz koła to też cyka?

Tak, przy zdjętym kole kręciłem piastą i do przodu " cykało ;) " a kręcąc do tyłu prawie ucichło, piszę prawie, bo jeśli się dobrze wsłuchać to też było słychać, ale 2x ciszej niż do przodu.
Cytat:
przy hamowaniu drży kiera?

nie
Cytat:
po dłuższej jeździe ustaje?

Tego niestety nie sprawdzałem, ostatnio odcinki max 20km.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może półoś. ale to takie gdybanie.
Nie masz możliwości podjechać do kogoś by obsłuchał co i jak?
w profilu masz - wschodnia polska :lol:

gdybyśmy wiedzieli dokładnie gdzie mieszkasz to może by się ktoś znalazł w okolicy :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa