Witam!
Jak w temacie. Muszę wymienić klocki, tarcze i zaciski. Jest tyle tego, że nie wiem co wybrać i co będzie odpowiednie. I jeszcze tarcze wentylowane i czy tylko na tyle czy i na przodzie również. Napiszę cały opis auta, aby nie było, że później drobny szczegół, może okazać się wielką różnicą. Audi A6 Avant Quattro Tiptronic 4.2 ARS 1999r C 4 B5 299kM czy 300kM, 220kW. Jest u mnie z tego co słyszałam zawieszenie hydrauliczne. Proszę forumowiczów o pomoc. Będę bardzo wdzięczna. Próbowałam szukać na google, ale wyskakiwały mi podobne tematy dla Audi o innym oznaczeniu silnika i wolę być 100%. Przepraszam Admina, bo pewnie temat się pojawił. Proszę o zrozumienie.
Pozdrawiam
Karolina
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Klocki, tarcze i zaciski - Jakie do A6 Avant 4.2 Quattro?
Nie wyobrażam sobie aby przy takim silniku zamontowano niewentylowane tarcze hamulcowe. Niemniej jednak do identyfikacji układu hamulcowego potrzebne będą kody wyposażenia które znajdują się na wlepce w bagażniku.
a z wlepki, które informacje są najważniejsze?
Zrób fotke wlepki ktora sie znajduje w bagazniku w rondlu gdzie jest kolo zapasowa i daj fotke tutaj na forum
podeślę jak tylko mój 4-ty z kolei mechanik ją zrobi. Auto nie jest u mnie. A przez lipną przepływkę i inne elementy, straciłam hamulce, bo samochód stał 5 miesięcy na dworze. Uwielbiam ten samochód, więc będę reanimować... I jeszcze jak mi powiedzie jaki przepływomierz będzie pasował to będę wdzięczna. Znalazłam dwa, ale już wsadziłam bosha i jest lipy, bo podaje minimalne wartości i muszę wymienić.
[ Dodano: Pon 16 Cze, 2014 19:04 ]
znalazłam zdjęcie w książce od auta

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2014 19:04 ]
znalazłam zdjęcie w książce od auta

Tarcze przód 320x30 nr ETKA 8E0615301AD
klocki przód nr ETKA 4B0698151C
tarcze tył 269x22 nr ETKA 4B3615601
klocki tył nr ETKA 4B0698451E
przepływomierz dla silnika ARS nr ETKA 077133471G
Tarcze przód i tył oczywiście wentylowane. Po tych numerach każdy sprzedawca dobierze właściwy towar - oryginał lub zamiennik
Tak dla ścisłości ta eSka jest z listopada 1999r więc modelowo jest to 2000r i części zamawia się jak 2000r. Przepływomierz kup tylko w oryginale. Wydasz raz i będzie pewność, że będzie długo słuzyć.
pzdr
klocki przód nr ETKA 4B0698151C
tarcze tył 269x22 nr ETKA 4B3615601
klocki tył nr ETKA 4B0698451E
przepływomierz dla silnika ARS nr ETKA 077133471G
Tarcze przód i tył oczywiście wentylowane. Po tych numerach każdy sprzedawca dobierze właściwy towar - oryginał lub zamiennik
Tak dla ścisłości ta eSka jest z listopada 1999r więc modelowo jest to 2000r i części zamawia się jak 2000r. Przepływomierz kup tylko w oryginale. Wydasz raz i będzie pewność, że będzie długo słuzyć.
pzdr
a zacisk na tył, lewa strona, czy mógłbyś mi w tym pomóc? Jestem bardzo wdzięczna za informacje, które mi podałeś. Ktoś inny w międzyczasie, jak czekałam na Twoją odpowiedź podał mi numery, że klocek naprzód z katalogu, to 3D0698151B. Zaufam Tobie i Twoim informacjom. I jeszcze jakiej firmy warto kupić te elementy, tak aby nie przepłacić i nie założyć badziewia. Styl jazdy no to do pracy (po autostradzie), na zakupy, na dłuższe przejażdżki, no i jest użytkowany przez mężczyznę, więc on jeździ bardzo szybko. Na pewno nie używamy go na rajdy i wyścigi
[ Dodano: Wto 17 Cze, 2014 01:38 ]
jeszcze tak zaczęłam szukać po necie i te części na przód tarcze i klocki wychodzą, że jest to dla PR-1LX T7Z, na nalepce znalazłam 1LX, ale zamiast T7Z znalazłam T7S. Tak z ciekawości się chciałam dowiedzieć na czym to polega.
[ Dodano: Wto 17 Cze, 2014 01:38 ]
jeszcze tak zaczęłam szukać po necie i te części na przód tarcze i klocki wychodzą, że jest to dla PR-1LX T7Z, na nalepce znalazłam 1LX, ale zamiast T7Z znalazłam T7S. Tak z ciekawości się chciałam dowiedzieć na czym to polega.
Numer katalogowy 3D0698151B jest zestawem klocków do VW Phaetona. T7Z oznacza silnik V6 2,7T, kod T7S V8 i faktycznie popełniłem błąd
Tarcze na przód powinny mieć oznaczenie 4B3615301, klocki 4B0698151S, zacisk tył lewa strona 4B0615423. Co do producenta nie ma co oszczędzać ponieważ układ hamulcowy, to bezpieczeństwo. Ja wybrałbym ATE.
Tarcze na przód powinny mieć oznaczenie 4B3615301, klocki 4B0698151S, zacisk tył lewa strona 4B0615423. Co do producenta nie ma co oszczędzać ponieważ układ hamulcowy, to bezpieczeństwo. Ja wybrałbym ATE.
Rozumiem, ze z tylnimi tarczami i klockami wszystko jest ok co poprzedniego postu? Dzieki za pomoc. Ja lubie sama też sie nauczyć i tak weszłam na tą etkę z ciekawości zobaczyć jak to robicie.
Tylne hamulce pozostają bez zmian. Tył akurat jest powiązany z pojemnością silnika i dla V8 jest tylko jeden typ.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych