 |
|
[A4 2002r] Problem z kodowaniem modułu kierownicy |
| Autor |
Wiadomość |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Sro 31 Paź, 2012 20:48 [A4 2002r] Problem z kodowaniem modułu kierownicy
|
|
|
Witam
jestem zalamany
od rana walczyl elektryk i nici z tempomatu
zakupilem modul kierownicy;8e0 953 549N ,manetka tempomatu ;4e0 953 521 zamontowalem,podlaczyl sie komputerem,tempomat uruchomil sie,ale cos z czujnikiem skretu sie nie udalo,wpisal kod 04255 i nadal problem istnial odnosnie pompy ABS.
Moze nie obszernie pisze odnosnie faktu,i kodowania ,nie znam sie na tym,pisze to co powiedzial gostek.
Wkoncu zalozylem maciezysty modul 8e0 953 549F i na tym tyle,
zastanawiam sie czy czasem ten modul co kupile 8e0 953 549N moze byc uszkodzony,czy manetka w tym module powinna byc o innych poczatkowych nr lub na koncu z jakaś inna literką,czy tez inna literka na koncu modulu kierownicy ????moze ktos pomoze,moze po nr vin ktos cos wskura????
POMOCY!!!!! |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 11:24
|
|
|
Mechanik chyba zapomniał o dopisaniu VINu do nowego modułu kierownicy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 20:18
|
|
|
Witam
a nr vin gdzie ma wpisac przy kodowaniu,w jakim polu kompa?aaa i czy tasme airbag tez musze wymienic pod modul z tempomatem??
non stop mysle gdzie tu blad tkwi, |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 22:29
|
|
|
Nie w kodowaniu a w adaptacji sterownika.
16-elektronika kierownicy
10-adaptacja
kanał 81 -> nowa wartość 00111
W ten sposób sterownik kierownicy dopisze się do elektroniki auta i ABS zacznie "widzieć" nowy czujnik kąta skrętu kierownicy. Jeżeli dopisanie modułu kierownicy zakończy się sukcesem, to wówczas można przejść do drugiego etapu właściwego kodowania sterownika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 20:42 Wznawiam zapytanie o kodowanie
|
|
|
Witam
prosze o madra porade.
Jak juz wczesniej pisalem; zakupilem modul kierownicy;8e0 953 549N ,manetka tempomatu ;4e0 953 521 zamontowalem,podlaczyl sie komputerem,tempomat atywowany,w czasie jazdy dziala.Ale z czujnikiem skretu sie nie udalo,wpisywal kod 04255 i nadal problem istnial odnosnie pompy ABS.
wkoncu kupilem drugi modul kierownicy,o tych samych nr;8E0 953 549N,i tak jak na poczatku nie wchodzi kod 04255,
ECU kierownicy wytraca,04255,probowalem tez 04355 rowniez nie przyjmuje ten kod.
vin dopisal na samym poczatku,wiec nie ma mowy o przeoczeniu,
Gdzie szukac przyczyny?????????????? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 09:34
|
|
|
Posiadasz oryginalne kodowanie ABS? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
bishop
bishop

Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47 Dołączył: 16 Maj 2010 Wszystkie posty: 28
     
Skąd: podkarpacie
|
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 19:12
|
|
|
Kodowanie, hmm mysle ze tak
od mometu jak jezdze nie mialem zadnych problemow elrktronicznych jak i z podzespolami pojazdu.
Auto sprowadzilem 4lata temu,pan ladnie pieknie przelozyl kierownice na lewa strone,i tu moze byl moj blad ze odrazu tempomatu mi nie zalozyl
teraz czeste wyjazdy i noga cierpi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 22:17
|
|
|
To napisz mi krok po kroku w jakiej kolejności mechanik adaptuje ten moduł kierownicy i jakich loginów używa. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Dawid231
Dawid231

Model: Audi A4 B6
Silnik: 1,9 AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: AVANT
Wiek: 35 Dołączył: 20 Sty 2015 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Bolesławiec
|
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 20:25
|
|
|
Adi202, Cześć! Słuchaj mam taką sprawę. Chce dołożyć tempomat do swojego auta oraz pełny FIS. Mam sterownik z oznaczeniem F. Wiem ,że muszę kupić sterownik z oznaczeniem np N. Problem polega na tym ,że muszę go później przyuczyć itd. Czy wiesz moze jak to zrobić w komputerze ? Oraz czy bedzie mi potrzebna oprócz samego sterownika jakaś inna wiązka ? Mam a4 b6 2001 r AWX 1,9 tdi 130 km. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 20:48
|
|
|
| Dawid231 napisał/a: | | Adi202, Cześć! Słuchaj mam taką sprawę. |
Kolego na początek przydałoby się przywitać w odpowiednim dziale http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm a Ty tak z grubej rury jak na PW.
| Dawid231 napisał/a: | | Czy wiesz moze jak to zrobić w komputerze ? |
Pewnie, że wiem.
Musisz wymienić sterownik, zamontować manetkę, dopasować VIN do sterownika kierownicy, odpowiednio go zakodować (Avant, Sedan, BC itd) i na koniec wykonać przyuczenie czujnika kąta skrętu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Dawid231
Dawid231

Model: Audi A4 B6
Silnik: 1,9 AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: AVANT
Wiek: 35 Dołączył: 20 Sty 2015 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Bolesławiec
|
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 21:02
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Dawid231 napisał/a: | | Adi202, Cześć! Słuchaj mam taką sprawę. |
Kolego na początek przydałoby się przywitać w odpowiednim dziale http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm a Ty tak z grubej rury jak na PW.
Przepraszam za zuchwałość Tak pojechało mi się ale już naprawiam błąd!
| Dawid231 napisał/a: | | Czy wiesz moze jak to zrobić w komputerze ? |
Pewnie, że wiem.
Musisz wymienić sterownik, zamontować manetkę, dopasować VIN do sterownika kierownicy, odpowiednio go zakodować (Avant, Sedan, BC itd) i na koniec wykonać przyuczenie czujnika kąta skrętu. |
Tak chciałbym napomnieć ,ze jestem strasznym laikiem i prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie lub jeśli pozwolisz ,jeżeli już dostane sterownik i to wszystko to będe się zgłąszał z problemem ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 21:50
|
|
|
| Dawid231 napisał/a: |
Tak chciałbym napomnieć ,ze jestem strasznym laikiem i prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie lub jeśli pozwolisz ,jeżeli już dostane sterownik i to wszystko to będe się zgłąszał z problemem ? |
W tym celu powstało te forum. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Dawid231
Dawid231

Model: Audi A4 B6
Silnik: 1,9 AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: AVANT
Wiek: 35 Dołączył: 20 Sty 2015 Wszystkie posty: 6
     
Skąd: Bolesławiec
|
Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 22:15
|
|
|
Super a teraz jeszcze ostatnie pytanie bo nigdzie tego nie mogę znaleźć. Czy oprócz modułu potrzebuje jakaś dodatkową wiazke kabli do prawidłowego zainstalowania modułu? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 21 Sty, 2015 10:14
|
|
|
Nie. Wszystko jest już przygotowane w oryginale. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ADAM88

Model: A4 B6
Silnik: ALT
Zasilanie: BENZYNA
Nadwozie: SEDAN
Wiek: 37 Dołączył: 09 Cze 2017 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: Konstancin
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |